Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Alpejskim 2007

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Alpejskim 2007
2006 2008
Data 6 - 11 marca 2007
Miejscowość Austria Altenmarkt im Pongau, Austria

26. Mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie alpejskim odbyły się w dniach 6 - 11 marca 2007 r. w austriackiej miejscowości Altenmarkt im Pongau w kraju związkowym Salzburg. Rozegrano po 5 konkurencji dla kobiet i mężczyzn. W klasyfikacji medalowej triumfowała reprezentacja gospodarzy, której zawodnicy zdobyli także najwięcej medali, trzynaście, w tym 3 złote, 4 srebrne i 6 brązowych medali.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Zjazd mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

6 marca 2007 r.

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Beat Feuz  Szwajcaria 1:38,41
Silver medal with cup.svg Matts Olsson  Szwecja 1:38,85
Bronze medal with cup.svg Bernhard Graf  Austria 1:38,96
4. Marco Fuchs  Austria 1:38,99
5. Will Brandenburg Stany Zjednoczone USA 1:39,33
6. Filip Flisar  Słowenia 1:39,47

Zjazd kobiet[edytuj | edytuj kod]

7 marca 2007 r.

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Tina Weirather  Liechtenstein 1:39,69
Silver medal with cup.svg Lara Gut  Szwajcaria 1:39,76
Bronze medal with cup.svg Nicole Schmidhofer  Austria 1:40,50
4. Stefanie Moser  Austria 1:40,54
5. Gina Stechert  Niemcy 1:40,64
6. Edith Miklós  Rumunia 1:40,79

Supergigant mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

8 marca 2007 r.

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Beat Feuz  Szwajcaria 1:07,77
Silver medal with cup.svg Joachim Puchner  Austria 1:07,85
Bronze medal with cup.svg Bernhard Graf  Austria 1:07,96
4. Marco Fuchs  Austria 1:08,31
5. Matts Olsson  Szwecja 1:08,32
6. Miha Kuerner  Słowenia 1:08,54

Supergigant kobiet[edytuj | edytuj kod]

9 marca 2007 r.

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Nicole Schmidhofer  Austria 1:19,34
Silver medal with cup.svg Tina Weirather  Liechtenstein 1:19,45
Bronze medal with cup.svg Eva-Maria Brem  Austria 1:19,72
4. Maruša Ferk  Słowenia 1:20,38
5. Viktoria Rebensburg  Niemcy 1:20,45
6. Ilka Štuhec  Słowenia 1:20,57

Gigant mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

9 marca 2007 r.

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Marcel Hirscher  Austria 2:14,01
Silver medal with cup.svg Marcus Sandell  Finlandia 2:14,86
Bronze medal with cup.svg Matts Olsson  Szwecja 2:15,17
4. Markus Nilsen  Norwegia 2:15,40
5. Samy Blanc  Francja 2:15,42
6. Bernhard Graf  Austria 2:15,78

Gigant kobiet[edytuj | edytuj kod]

8 marca 2007 r.

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Nicole Schmidhofer  Austria 2:14,90
Silver medal with cup.svg Tina Weirather  Liechtenstein 2:15,20
Bronze medal with cup.svg Eva-Maria Brem  Austria 2:15,45
4. Olivia Bertrand  Francja 2:16,30
5. Aude Aguilaniu  Francja 2:16,74
6. Maruša Ferk  Słowenia 2:16,89

Slalom mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

10 marca 2007 r.

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Matic Skube  Słowenia 1:49,45
Silver medal with cup.svg Marcel Hirscher  Austria 1:49,56
Bronze medal with cup.svg Beat Feuz  Szwajcaria 1:50,73
4. Armin Triendl  Austria 1:50,81
5. Mauro Caviezel  Szwajcaria 1:50,91
6. Miha Kuerner  Słowenia 1:51,09

Slalom kobiet[edytuj | edytuj kod]

11 marca 2007 r.

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Ilka Štuhec  Słowenia 1:44,23
Silver medal with cup.svg Katharina Dürr  Niemcy 1:44,30
Bronze medal with cup.svg Simone Streng  Austria 1:44,79
4. Maruša Ferk  Słowenia 1:45,12
5. Susanne Riesch  Niemcy 1:45,41
6. Célina Hangl  Szwajcaria 1:45,42

Kombinacja mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

10 marca 2007 r.

Pozycja Zawodnik Narodowość Punkty
Gold medal with cup.svg Beat Feuz  Szwajcaria 22,36
Silver medal with cup.svg Bernhard Graf  Austria 31,31
Bronze medal with cup.svg Miha Kuerner  Słowenia 38,74
4. Matic Skube  Słowenia 41,92
5. Fritz Dopfer  Austria 47,95
6. Travis Ganong Stany Zjednoczone USA 71,49

Kombinacja kobiet[edytuj | edytuj kod]

11 marca 2007 r.

Pozycja Zawodniczka Narodowość Punkty
Gold medal with cup.svg Ilka Štuhec  Słowenia 35,66
Silver medal with cup.svg Nicole Schmidhofer  Austria 39,12
Bronze medal with cup.svg Maruša Ferk  Słowenia 42,16
4. Stefanie Moser  Austria 45,87
5. Vanja Brodnik  Słowenia 80,35
6. Andrea Dettling  Szwajcaria 99,23

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg złoto srebro brąz
1.  Austria 3 4 6 13
2.  Szwajcaria 3 1 1 5
3.  Słowenia 3 0 2 5
4.  Liechtenstein 1 2 0 3
5.  Szwecja 0 1 1 2
6.  Finlandia 0 1 0 1
 Niemcy 0 1 0 1

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]