Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Alpejskim 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Alpejskim 2016
2015 2017
Data 25 lutego – 5 marca 2016
Gospodarz Rosja Roza Chutor
Organizator FIS
Liczba konkurencji 11

35. Mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie alpejskim – zawody w narciarstwie alpejskim, które odbyły się w dniach 25 lutego - 5 marca 2016 roku na trasach olimpijskich w rosyjskim ośrodku narciarskim Roza Chutor. Rozegranych zostało po 5 konkurencji dla kobiet i mężczyzn, a także zawody drużynowe.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Zjazd mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
FIS gold medal.png Erik Arvidsson  Stany Zjednoczone 1:11,66
FIS silver medal.png Stefan Babinsky  Austria 1:11,86
FIS bronze medal.png Victor Schuller  Francja 1:12,01
4. Sam Morse  Stany Zjednoczone 1:12,13
5. Štefan Hadalin  Słowenia 1:12,14
6. Tomas Markegård  Norwegia 1:12,16

Zjazd kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
FIS gold medal.png Valérie Grenier  Kanada 1:13,95
FIS silver medal.png Beatrice Scalvedi  Szwajcaria 1:14,02
FIS bronze medal.png Nicol Delago  Włochy 1:14,26
4. Breezy Johnson  Stany Zjednoczone 1:14,38
5. Elisabeth Reisinger  Austria 1:14,69
6. Anouk Bessy  Francja 1:14,70

Supergigant mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
FIS gold medal.png Matthieu Bailet  Francja 1:09,95
FIS silver medal.png James Crawford  Kanada 1:10,32
FIS bronze medal.png Marco Odermatt  Szwajcaria 1:10,48
4. Miha Hrobat  Słowenia 1:10,53
5. Iwan Kuzniecow  Rosja 1:10,67
6. Stefan Babinsky  Austria 1:10,72

Supergigant kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
FIS gold medal.png Nina Ortlieb  Austria 1:10,48
FIS silver medal.png Valérie Grenier  Kanada 1:10,55
FIS bronze medal.png Verena Gasslitter  Włochy 1:10,81
4. Aline Danioth  Szwajcaria 1:10,84
5. Elisabeth Reisinger  Austria 1:11,48
6. Estelle Alphand  Francja 1:11,52

Gigant mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
FIS gold medal.png Marco Odermatt  Szwajcaria 2:14,32
FIS silver medal.png Elie Gateau  Francja 2:14,69
FIS bronze medal.png Maximilian Lahnsteiner  Austria 2:15,47
4. Marcus Monsen  Norwegia 2:16,40
5. James Crawford  Kanada 2:16,73
6. Štefan Hadalin  Słowenia 2:16,88

Gigant kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
FIS gold medal.png Jasmina Suter  Szwajcaria 2:12,39
FIS silver medal.png Riikka Honkanen  Finlandia 2:12,62
FIS bronze medal.png Mélanie Meillard  Szwajcaria 2:12,66
4. Aline Danioth  Szwajcaria 2:13,11
5. Nina Ortlieb  Austria 2:13,35
6. Katharina Truppe  Austria 2:13,55

Slalom mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
FIS gold medal.png Istok Rodeš  Chorwacja 1:36,84
FIS silver medal.png Frederik Norys  Niemcy 1:37,49
FIS bronze medal.png Elias Kolega  Chorwacja 1:37,69
4. Tommaso Sala  Włochy 1:38,73
5. James Crawford  Kanada 1:38,83
6. Noel Von Grünigen  Szwajcaria 1:39,12

Slalom kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
FIS gold medal.png Elisabeth Willibald  Niemcy 1:37,41
FIS silver medal.png Katharina Gallhuber  Austria 1:37,70
FIS bronze medal.png Katharina Huber  Austria 1:38,56
4. Aline Danioth  Szwajcaria 1:40,35
5. Lucrezia Lorenzi  Włochy 1:41,00
6. Kristin Anna Lysdahl  Norwegia 1:41,36

Superkombinacja mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
FIS gold medal.png Štefan Hadalin  Słowenia 1:56,16
FIS silver medal.png Marcus Monsen  Norwegia 1:57,10
FIS bronze medal.png Istok Rodeš  Chorwacja 1:57,49
4. Mathias Graf  Austria 1:57,63
5. James Crawford  Kanada 1:58,07
6. Miha Hrobat  Słowenia 1:58,10

Superkombinacja kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
FIS gold medal.png Aline Danioth  Szwajcaria 1:59,32
FIS silver medal.png Kathrin Hirtl-Stanggassinger  Niemcy 2:00,23
FIS bronze medal.png Saša Brezovnik  Słowenia 2:00,56
4. Jole Galli  Włochy 2:01,37
5. Kira Weidle  Niemcy 2:01,46
6. Galena Wardle  Stany Zjednoczone 2:01,66

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Data Złoto Srebro Brąz
Rywalizacja drużynowa 4 marca  Słowenia
Saša Brezovnik
Štefan Hadalin
Miha Hrobat
Aljaž Dvornik
 Szwecja
Lovisa Grant
Lisa Hörnblad
Ludwig Cassman
Hannes Grym
 Norwegia
Kristin Anna Lysdahl
Thea Louise Stjernesund
Timon Haugan
Marcus Monsen

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo FIS gold medal.png FIS silver medal.png FIS bronze medal.png złoto srebro brąz
1.  Szwajcaria 3 1 2 6
2.  Słowenia 2 0 1 3
3.  Austria 1 2 2 5
4.  Kanada 1 2 0 3
 Niemcy 1 2 0 3
6.  Francja 1 1 1 3
7.  Chorwacja 1 0 2 3
8.  Stany Zjednoczone 1 0 0 1
9.  Norwegia 0 1 1 2
10.  Finlandia 0 1 0 1
 Szwecja 0 1 0 1
12.  Włochy 0 0 2 2

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]