Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 1990

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 1990
1989 1991
Data 28 - 31 marca 1990
Miejscowość Czechosłowacja Štrbské Pleso, ČSSR Francja Les Saisies, Francja

Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 1990 – zawody sportowe, które odbyły się w dniach 28 - 31 marca 1990 r. we francuskim Les Saisies (biegi) i czechosłowackim Štrbskim Plesie (skoki i kombinacja). Podczas mistrzostw zawodnicy rywalizowali w 10 konkurencjach, w trzech dyscyplinach klasycznych: skokach narciarskich, kombinacji norweskiej oraz w biegach narciarskich. W tabeli medalowej zwyciężyła reprezentacja ZSRR, której zawodnicy zdobyli też najwięcej medali, 7, w tym 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe.

Program[edytuj | edytuj kod]

28 marca

29 marca

30 marca

31 marca

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Cross country skiing pictogram.svg Biegi narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Bieg na 10 km techniką klasyczną 30 marca 1990 Czechosłowacja Jiří Kvapil Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Torczinski Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Stefan Alraun
Bieg na 30 km techniką dowolną 28 marca 1990 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Johann Mühlegg Norwegia Anders Eide Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Walerij Rodochlebow
Bieg sztafetowy 4x10 km 31 marca 1990  NRD
Jens Dietel
Janko Neuber
Matthias Grünwald
Jens Neuber
 ZSRR
Wiktor Torczinski
Władimir Legotin
Walerij Rodochlebow
Walerij Rudienko
 RFN
Stefan Alraun
Michael Popp
Johann Mühlegg
Peter Schlickenrieder

Kobiety

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Bieg na 5 km techniką klasyczną 30 marca 1990 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Olga Daniłowa Czechosłowacja Iveta Zelingerová Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Olga Kosmaczewa
Bieg na 15 km technika dowolną 28 marca 1990 Niemiecka Republika Demokratyczna Gabriele Hess Czechosłowacja Soňa Mihoková Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Olga Daniłowa
Bieg sztafetowy 4x5 km 31 marca 1990  ZSRR
Olga Daniłowa
Olga Kosmaczewa
Irina Pridannikowa
Walentina Smirnowa
 NRD
Katrin Apel
Steffi Kramer
Gabriele Hess
Ramona Henke
 Szwajcaria
Beatrice Schranz
Natascia Leonardi
Elvira Knecht
Barbara Mettler

Ski jumping pictogram.svg Skoki narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Skocznia normalna - indywidualnie 29 marca 1990 Austria Heinz Kuttin Włochy Roberto Cecon Czechosłowacja Tomáš Raszka
Skocznia normalna - drużynowo 30 marca 1990  Austria
Heinz Kuttin
Werner Rathmayr
Herwig Millonig
Alexander Pointner
 Finlandia
Esa Könönen
Riku Äyri
Mika Laitinen
Marko Haarala
 Jugosławia
Damjan Fras
Sašo Komovec
Tomaz Knafelj
Franci Petek

Nordic combined pictogram.svg Kombinacja norweska[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Skocznia normalna, bieg na 10 km - indywidualnie 28 marca 1990 Norwegia Trond Einar Elden Niemiecka Republika Demokratyczna Falk Schwaar Francja Christoph Borello
Skocznia normalna, bieg na 3x10 km - drużynowo 31 marca 1990  Norwegia
Halldor Skard
Bjarte Engen Vik
Trond Einar Elden
 Czechosłowacja
Milan Kučera
Jiří Hradil
David Soldat
 NRD
Enrico Heisig
Falk Schwaar
Falk Weber

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa
Lp. Państwo złoto srebro brąz złoto srebro brąz
1.  ZSRR 2 2 3 7
2.  NRD 2 2 1 5
3.  Norwegia 2 1 0 3
4.  Austria 2 0 0 2
5.  Czechosłowacja 1 3 1 5
6.  RFN 1 0 2 3
7.  Finlandia 0 1 0 1
 Włochy 0 1 0 1
8.  Francja 0 0 1 1
 Jugosławia 0 0 1 1
 Szwajcaria 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]