Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2020
2019 2021
Data 29 lutego – 8 marca 2020
Gospodarz Niemcy Oberwiesenthal
Organizator FIS
Liczba konkurencji 24

Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2020 – zawody sportowe, które rozegrane zostały pomiędzy 29 lutego a 8 marca 2020 roku w niemieckim Oberwiesenthal. Podczas mistrzostw zawodnicy rywalizowali w 24 konkurencjach w trzech dyscyplinach klasycznych: skokach narciarskich, kombinacji norweskiej i biegach narciarskich.

Po raz pierwszy w historii rozegrany został oficjalny konkurs mieszany w kombinacji norweskiej (Gundersen HS105/4x2,5 km) oraz sztafeta mieszana w biegach narciarskich U-23.

Program[edytuj | edytuj kod]

29 lutego

1 marca

2 marca

3 marca

4 marca

5 marca

6 marca

7 marca

8 marca

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Cross country skiing pictogram.svg Biegi narciarskie – juniorzy[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Sprint stylem dowolnym 29 lutego 2020 Norwegia Ansgar Evensen Szwajcaria Valerio Grond Niemcy Maxim Cervinka
10 km stylem klasycznym 2 marca 2020 Stany Zjednoczone Gus Schumacher Niemcy Friedrich Moch Włochy Davide Graz
30 km stylem dowolnym 4 marca 2020 Norwegia Iver Tildheim Andersen Niemcy Friedrich Moch Norwegia Martin Kirkeberg Mørk
Bieg sztafetowy 4×5 km 6 marca 2020  Stany Zjednoczone
1. Luke Jager
2. Ben Ogden
3. Johnny Hagenbuch
4. Gus Schumacher
 Kanada
1. Xavier McKeever
2. Olivier Léveillé
3. Thomas Stephen
4. Remi Drolet
 Włochy
1. Michele Gasperi
2. Davide Graz
3. Giovanni Ticcó
4. Francesco Manzoni

Kobiety

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Sprint stylem dowolnym 29 lutego 2020 Szwecja Louise Lindström Polska Izabela Marcisz Szwajcaria Siri Wigger
5 km stylem klasycznym 2 marca 2020 Norwegia Helene Marie Fossesholm Niemcy Lisa Lohmann Polska Izabela Marcisz
15 km stylem dowolnym 4 marca 2020 Norwegia Helene Marie Fossesholm Polska Izabela Marcisz Szwajcaria Siri Wigger
Bieg sztafetowy 4×3,3 km 6 marca 2020  Szwajcaria
1. Nadja Kälin
2. Siri Wigger
3. Anja Weber
4. Anja Lozza
 Stany Zjednoczone
1. Sydney Palmer-Leger
2. Kendall Kramer
3. Sophia Laukli
4. Novie McCabe
 Szwecja
1. Tilde Baangman
2. Märta Rosenberg
3. Tove Ericsson
4. Louise Lindström

Cross country skiing pictogram.svg Biegi narciarskie – U 23[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Sprint stylem dowolnym 1 marca 2020 Norwegia Vebjørn Hegdal Włochy Mattia Armellini Norwegia Harald Østberg Amundsen
15 km stylem klasycznym 3 marca 2020 Rosja Siergiej Ardaszew Norwegia Harald Østberg Amundsen Francja Hugo Lapalus
30 km stylem dowolnym 5 marca 2020 Norwegia Harald Østberg Amundsen Rosja Siergiej Ardaszew Norwegia Håvard Moseby

Kobiety

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Sprint stylem dowolnym 1 marca 2020 Szwecja Emma Ribom Szwecja Johanna Hagström Stany Zjednoczone Julia Kern
10 km stylem klasycznym 3 marca 2020 Szwecja Ebba Andersson Norwegia Marte Mæhlum Johansen Szwecja Emma Ribom
15 km stylem dowolnym 5 marca 2020 Szwecja Ebba Andersson Szwecja Moa Lundgren Szwecja Emma Ribom

Mieszane

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Bieg sztafetowy 4×5 km 7 marca 2020  Norwegia
1. Marte Mæhlum Johansen
2. Håvard Moseby
3. Harald Østberg Amundsen
4. Hedda Østberg Amundsen
 Rosja
1. Christina Macokina
2. Siergiej Ardaszew
3. Dienis Filmonow
4. Nina Dubotołkina
 Włochy
1. Anna Comarella
2. Simone Daprá
3. Martin Coradazzi
4. Francesca Franchi

Ski jumping pictogram.svg Skoki narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Skocznia normalna – indywidualnie 5 marca 2020 Austria Peter Resinger Norwegia Sander Vossan Eriksen Słowenia Mark Hafnar
Skocznia normalna – drużynowo 7 marca 2020  Słowenia
1. Žak Mogel
2. Jan Bombek
3. Jernej Presečnik
4. Mark Hafnar
 Austria
1. Peter Resinger
2. Josef Ritzer
3. David Haagen
4. Marco Wörgötter
 Niemcy
1. Luca Roth
2. Claudio Haas
3. Kilian Märkl
4. Philipp Raimund

Kobiety

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Skocznia normalna – indywidualnie 5 marca 2020 Austria Marita Kramer Norwegia Thea Minyan Bjørseth Włochy Lara Malsiner
Skocznia normalna – drużynowo 7 marca 2020  Austria
1. Lisa Eder
2. Vanessa Moharitsch
3. Julia Mühlbacher
4. Marita Kramer
 Słowenia
1. Jerneja Brecl
2. Lara Logar
3. Jerneja Repinc Zupančič
4. Katra Komar
 Niemcy
1. Michelle Göbel
2. Josephin Laue
3. Pia Lilian Kübler
4. Selina Freitag

Mieszane

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Skocznia normalna – drużynowo 8 marca 2020  Austria
1. Lisa Eder
2. Marco Wörgötter
3. Marita Kramer
4. Peter Resinger
 Norwegia
1. Eirin Maria Kvandal
2. Bendik Jakobsen Heggli
3. Thea Minyan Bjørseth
4. Sander Vossan Eriksen
 Słowenia
1. Jerneja Brecl
2. Jan Bombek
3. Katra Komar
4. Mark Hafnar

Nordic combined pictogram.svg Kombinacja norweska[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Skocznia normalna, bieg na 10 km 4 marca 2020 Norwegia Jens Lurås Oftebro Austria Johannes Lamparter Francja Gaël Blondeau
Skocznia normalna, bieg na 4×5 km – drużynowo 8 marca 2020  Austria
1. Stefan Rettenegger
2. Thomas Rettenegger
3. Johannes Lamparter
4. Fabio Obermeyr
 Francja
1. Maël Tyrode
2. Edgar Vallet
3. Matteo Baud
4. Gaël Blondeau
 Norwegia
1. Emil Ottesen
2. Marius Solvik
3. Sebastian Østvold
4. Andreas Skoglund

Kobiety

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Skocznia normalna, bieg na 5 km 4 marca 2020 Niemcy Jenny Nowak Norwegia Gyda Westvold Hansen Austria Lisa Hirner

Mieszane

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Skocznia normalna, bieg na 4×2,5 km – drużynowo 6 marca 2020  Norwegia
1. Sebastian Østvold
2. Marte Leinan Lund
3. Gyda Westvold Hansen
4. Andreas Skoglund
 Niemcy
1. Christian Frank
2. Maria Gerboth
3. Jenny Nowak
4. David Mach
 Japonia
1. Daimatsu Takehana
2. Ayane Miyazaki
3. Anju Nakamura
4. Kodai Kimura

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo FIS gold medal.png FIS silver medal.png FIS bronze medal.png Razem
1.  Norwegia 9 6 4 19
2.  Austria 5 2 1 8
3.  Szwecja 4 2 3 9
4.  Stany Zjednoczone 2 1 1 4
5.  Niemcy 1 4 3 8
6.  Rosja 1 2 0 3
7.  Słowenia 1 1 2 4
 Szwajcaria 1 1 2 4
9.  Polska 0 2 1 3
10.  Włochy 0 1 4 5
11.  Francja 0 1 2 3
12.  Kanada 0 1 0 1
13.  Japonia 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]