Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 1999

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 1999
1998 2000
Data 13 - 14 lutego 1999
Miejscowość Austria Innsbruck, Austria


14. Mistrzostwa Świata Juniorów w saneczkarstwie 1999 odbyły się w dniach 13 - 14 lutego w austriackim Innsbrucku. W tym mieście mistrzostwa odbyły się już drugi raz (wcześniej w 1994). Rozegrane zostały cztery konkurencje: jedynki kobiet, jedynki mężczyzn, dwójki mężczyzn oraz zawody drużynowe. W tabeli medalowej najlepsi byli gospodarze imprezy, Austriacy.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Jedynki kobiet [1][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Margarita Klimenko  Rosja 1:21.520
Silver medal with cup.svg Anna Tielke  Niemcy 1:21.611 +0.091
Bronze medal with cup.svg Veronika Halder  Austria 1:21.683 +0.163
4. Melanie Penz  Austria 1:21.882 +0.362
5. Becky Wilczak  Stany Zjednoczone 1:21.924 +0.404
6. Anja Huber  Niemcy 1:22.068 +0.548
7. Sabine Wörtenberger  Austria 1:22.280 +0.760
8. Courtney Zablocki  Stany Zjednoczone 1:22.288 +0.768
... ... ... ... ...
25. Sylwia Dobija  Polska 1:23.677 +3.157
28. Joanna Tyrna  Polska 1:24.689 +3.169
29. Aleksandra Kupczyńska  Polska 1:25.901 +4.381

Jedynki mężczyzn [2][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Martin Abentung  Austria 1:40.799
Silver medal with cup.svg Frank Soccal  Niemcy 1:40.919 +0.120
Bronze medal with cup.svg Kyle Connelly  Kanada 1:40.974 +0.175
4. Denis Bertz  Niemcy 1:41.062 +0.263
5. Nick Sullivan  Stany Zjednoczone 1:41.063 +0.264
6. Wiktor Kneib  Rosja 1:41.106 +0.307
7. Anton Hörhager  Austria 1:41.226 +0.427
8. Chris Moffat  Kanada 1:41.299 +0.500
... ... ... ... ...
30. Przemysław Pitroń  Polska 1:43.894 +3.095
32. Stanisław Deja  Polska 1:44.748 +3.949

Dwójki mężczyzn [3][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Steffen Dundr/Jan Eichhorn  Niemcy 1:21.474
Silver medal with cup.svg Christian Pfalz/Martin Biedermann  Niemcy 1:21.613 +0.139
Bronze medal with cup.svg Grant Albrecht/Mike Moffat  Kanada 1:21.677 +0.203
4. Andreas Linger/Wolfgang Linger  Austria 1:21.855 +0.381
5. Patrick Schürer/Patrick Dietzsch  Niemcy 1:22.214 +0.740
6. Stefan Dichtl/Armin Pfister  Austria 1:22.261 +0.787
7. Aleksiej Boldirew/Jewgienij Żikow  Rosja 1:22.283 +0.809
8. Stefan Höhener/Roger Fluri  Szwajcaria 1:22.447 +0.973

Drużynowe[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg  Austria
Silver medal with cup.svg  Kanada
Bronze medal with cup.svg  Stany Zjednoczone

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Austria 2 0 1 3
2.  Niemcy 1 3 0 4
3.  Rosja 1 0 0 1
4.  Kanada 0 1 2 3
5.  Stany Zjednoczone 0 0 1 1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wyniki jedynek kobiet (ang.). [dostęp 18 kwietnia 2009].
  2. Wyniki jedynek mężczyzn (ang.). [dostęp 18 kwietnia 2009].
  3. Wyniki dwójek mężczyzn (ang.). [dostęp 18 kwietnia 2009].