Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2003

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2003
2002 2004
Data 15 - 16 lutego 2003
Miejscowość Niemcy Königssee, Niemcy


18. Mistrzostwa świata juniorów w saneczkarstwie 2003 odbyły się w dniach 15 - 16 lutego w niemieckim Königssee. W tym mieście mistrzostwa odbyły się już drugi raz (wcześniej w 1986 oraz 1991). Rozegrane zostały cztery konkurencje: jedynki kobiet, jedynki mężczyzn, dwójki mężczyzn oraz zawody drużynowe. W tabeli medalowej najlepsi byli Niemcy.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Jedynki kobiet [1][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Anja Eberhardt  Niemcy 1:37.475
Silver medal with cup.svg Tatjana Hüfner  Niemcy 1:37.545 +0.070
Bronze medal with cup.svg Corinna Martini  Niemcy 1:37.760 +0.285
4. Julia Clukey  Stany Zjednoczone 1:37.972 +0.497
5. Maija Tīruma  Łotwa 1:39.063 +1.588
6. Aija Katkovska  Łotwa 1:39.068 +1.593
7. Nina Reithmayer  Austria 1:39.162 +1.687
8. Sabine Wörtenberger  Austria 1:39.271 +1.796
... ... ... ... ...
26. Sylwia Dobija  Polska 1:42.636 +5.161

Jedynki mężczyzn [2][edytuj | edytuj kod]

  • Data: Niedziela 16 lutego 2003
Medal Zawodnik Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Denis Bertz  Niemcy 1:35.552
Silver medal with cup.svg Patrik Dietzsch  Niemcy 1:35.558 +0.006
Bronze medal with cup.svg Logan Gastio  Stany Zjednoczone 1:35.724 +0.172
4. Nico Oetzel  Niemcy 1:35.733 +0.181
5. Juris Šics  Łotwa 1:35.806 +0.254
6. Jeff Christie  Kanada 1:35.874 +0.332
7. Andreas Graitl  Niemcy 1:35.889 +0.337
8. Daniel Pfister  Austria 1:36.000 +0.448

Dwójki mężczyzn [3][edytuj | edytuj kod]

  • Data: Sobota 15 lutego 2003
Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Yukio Griffall/Dan Joye  Stany Zjednoczone 1:32.139
Silver medal with cup.svg Samuel Edney/Gwyn Lewis  Kanada 1:32.638 +0.499
Bronze medal with cup.svg Iwan Newmerjitski/Władimir Prokorow  Rosja 1:32.835 +0.696
4. Mike Gerner/Christian Weise  Niemcy 1:32.874 +0.735
5. Matthew Mortensen/Garon Thorne  Stany Zjednoczone 1:32.901 +0.762
6. Tobias Wendl/Tobias Arlt  Niemcy 1:32.942 +0.803
7. Hans-Peter Fischnaller/Bernhard Prinoth  Włochy 1:33.560 +1.421
8. Andris Šics/Marcis Kalnins  Łotwa 1:33.706 +1.567

Drużynowe[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg  Stany Zjednoczone
Silver medal with cup.svg  Niemcy
Bronze medal with cup.svg  Austria

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Niemcy 2 3 1 6
2.  Stany Zjednoczone 2 0 1 3
3.  Kanada 0 1 0 1
=4.  Austria 0 0 1 1
=4.  Rosja 0 0 1 1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wyniki jedynek kobiet (ang.). [dostęp 18 kwietnia 2009].
  2. Wyniki jedynek mężczyzn (ang.). [dostęp 18 kwietnia 2009].
  3. Wyniki dwójek mężczyzn (ang.). [dostęp 18 kwietnia 2009].