Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2004
2003 2005
Data 31 stycznia - 1 lutego 2004
Miejscowość Kanada Calgary, Kanada


19. Mistrzostwa świata juniorów w saneczkarstwie 2004 odbyły się w dniach 31 stycznia - 1 lutego w kanadyjskim Calgary. W tym mieście mistrzostwa odbyły się już drugi raz (wcześniej w 1996). Rozegrane zostały cztery konkurencje: jedynki kobiet, jedynki mężczyzn, dwójki mężczyzn oraz zawody drużynowe. W tabeli medalowej najlepsi byli Niemcy.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Jedynki kobiet[1][edytuj | edytuj kod]

  • Data: Sobota 31 stycznia 2004
Medal Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Natalie Geisenberger  Niemcy 1:29.797
Silver medal with cup.svg Nina Reithmayer  Austria 1:29.908 +0.111
Bronze medal with cup.svg Corinna Martini  Niemcy 1:29.967 +0.170
4. Astrid Scharfe  Niemcy 1:30.188 +0.391
5. Martina Kocher  Szwajcaria 1:30.211 +0.414
6. Steffi Kappen  Niemcy 1:30.224 +0.427
7. Erin Hamlin  Stany Zjednoczone 1:30.406 +0.609
8. Samantha Retrosi  Stany Zjednoczone 1:30.518 +0.721
... ... ... ... ...
28. Ewelina Staszulonek  Polska 1:33.134 +3.337

Jedynki mężczyzn[2][edytuj | edytuj kod]

  • Data: Niedziela 1 lutego 2004
Medal Zawodnik Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Andi Graitl  Niemcy 1:34.095
Silver medal with cup.svg Matt McMurray  Kanada 1:34.575 +0.480
Bronze medal with cup.svg Daniel Pfister  Austria 1:34.588 +0.493
4. Samuel Edney  Kanada 1:34.597 +0.502
5. Peter Penz  Austria 1:34.640 +0.545
6. Ian Cockerline  Kanada 1:34.705 +0.610
7. David Mair  Włochy 1:35.090 +0.995
8. Logan Gastio  Stany Zjednoczone 1:35.216 +1.121

Dwójki mężczyzn[3][edytuj | edytuj kod]

  • Data: Sobota 31 stycznia 2004
Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Peter Penz/Georg Fischler  Austria 1:29.502
Silver medal with cup.svg Samuel Edney/Gwyn Lewis  Kanada 1:29.605 +0.103
Bronze medal with cup.svg Tobias Wendl/Tobias Arlt  Niemcy 1:29.617 +0.115
4. Mike Gerner/Christian Weise  Niemcy 1:29.759 +0.257
5. Matthew Mortensen/Garon Thorne  Stany Zjednoczone 1:29.914 +0.412
6. Hans-Peter Fischnaller/Bernhard Prinoth  Włochy 1:29.977 +0.475
7. Preston Griffall/Dan Joye  Stany Zjednoczone 1:29.994 +0.492
8. Iwan Newmerjitski/Władimir Prokorow  Rosja 1:30.200 +0.698

Drużynowe[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg  Niemcy
Silver medal with cup.svg  Austria
Bronze medal with cup.svg  Stany Zjednoczone

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Niemcy 3 0 2 5
2.  Austria 1 2 1 4
3.  Kanada 0 2 0 2
4.  Stany Zjednoczone 0 0 1 1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wyniki jedynek kobiet (ang.). [dostęp 18 kwietnia 2009].
  2. Wyniki jedynek mężczyzn (ang.). [dostęp 18 kwietnia 2009].
  3. Wyniki dwójek mężczyzn (ang.). [dostęp 18 kwietnia 2009].