Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2011
2010 2012
Data 31 stycznia - 6 lutego 2011
Miejscowość Niemcy Oberhof, Niemcy


26. Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2011 odbyły się w dniach 31 stycznia - 6 lutego w niemieckim Oberhofie. W tym mieście mistrzostwa odbyły się po raz drugi (wcześniej w 1997). Rozegrane zostały cztery konkurencje: jedynki kobiet, jedynki mężczyzn, dwójki mężczyzn oraz zawody drużynowe. W tabeli medalowej bezkonkurencyjni byli Niemcy.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Jedynki kobiet[edytuj | edytuj kod]

  • Data: Sobota 5 lutego 2011
Medal Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Dajana Eitberger  Niemcy 1:28.213
Silver medal with cup.svg Katrin Rudolph  Niemcy 1:28.233 +0.020
Bronze medal with cup.svg Luzie Löscher  Niemcy 1:28.552 +0.339
4. Aileen Frisch  Niemcy 1:28.777 +0.564
5. Tatjana Iwanowa  Rosja 1:28.802 +0.589
6. Kate Hansen  Stany Zjednoczone 1:28.844 +0.631
7. Birgit Platzer  Austria 1:29.063 +0.850
8. Emily Sweeney  Stany Zjednoczone 1:29.064 +0.851
... ... ... ... ...
18. Ewa Kuls  Polska 1:30.490 +2.277
22. Oktawia Zych  Polska 1:30.854 +2.641

Jedynki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data: Sobota 5 lutego 2011
Medal Zawodnik Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Julian von Schleinitz  Niemcy 1:33.434
Silver medal with cup.svg Georg Reumschüssel  Niemcy 1:33.663 +0.229
Bronze medal with cup.svg Dominik Fischnaller  Włochy 1:33.766 +0.332
4. Semen Pawliczenko  Rosja 1:33.974 +0.540
5. Chris Eissler  Niemcy 1:34.315 +0.881
6. Kevin Fischnaller  Włochy 1:34.406 +0.972
7. Aleksander Peretjagin  Rosja 1:34.753 +1.319
8. Julis Löffler  Niemcy 1:34.874 +1.440
... ... ... ... ...
22. Sebastian Szabla  Polska 1:36.971 +3.537

Dwójki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data: Niedziela 6 lutego 2011
Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Ludwig Rieder/Patrick Rastner  Włochy 1:18.609
Silver medal with cup.svg Nico Grüssner/Toni Förtsch  Niemcy 1:18.747 +0.138
Bronze medal with cup.svg Robin Geueke/David Gamm  Niemcy 1:18.876 +0.267
4. Tim Brendel/Florian Funk  Niemcy 1:18.978 +0.369
5. Jakob Hyms/Andrew Sherk  Stany Zjednoczone 1:19.032 +0.423
6. Aleksander Denisjew/Władisław Antonow  Rosja 1:19.070 +0.461
7. Andrij Bogdanow/Jurij Miedwiediew  Rosja 1:19.111 +0.502
8. Marian Zemanik/Jozef Petrulak  Słowacja 1:19.631 +1.022
... ... ... ... ...
10. Filip Romański/Jakub Kowalewski  Polska 1:20.291 +1.682
16. Patryk Poręba/Karol Mikrut  Polska 1:22.329 +3.720
21. Patryk Ziarno/Kamil Gumulak  Polska 1:40.574 +21.965

Drużynowe[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Dajana Eitberger/Julian von Schleinitz/Nico Grüssner/Toni Förtsch  Niemcy 2:20.695
Silver medal with cup.svg Maria Messner/Dominik Fischnaller/Ludwig Rieder/Patrick Rastner  Włochy 2:21.141 +0.446
Bronze medal with cup.svg Kate Hansen/Taylor Morris/Jacob Hyrns/Andrew Sherk  Stany Zjednoczone 2:21.707 +1.012
4. Tatjana Iwanowa/Semen Pawliczenko/Andrij Bogdanow/Jurij Miedwiediew  Rosja 2:21.973 +1.278
5. Ulla Zirne/Kristaps Mauriņš/Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs  Łotwa 2:22.712 +2.017
6. Kimberley McRae/Mitchel Malyk/Devin Corrigall/Taylor Donegan  Kanada 2:24.037 +3.342
7. Ewa Kuls/Sebastian Szabla/Filip Romański/Jakub Kowalewski  Polska 2:24.278 +3.583
8. Viera Gburowa/Marian Zemanik/Marek Solčanský/Karol Stuchlák  Słowacja 2:24.557 +3.862

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Niemcy 3 3 2 8
2.  Włochy 1 1 1 3
3.  Stany Zjednoczone 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]