Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2014
2013 2015
Data 31 stycznia – 1 lutego 2014
Gospodarz Austria Igls
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Jedynki kobiet Austria Andrea Vötter
Jedynki mężczyzn Niemcy Toni Gräfe
Dwójki mężczyzn Austria Thomas Steu
Austria Lorenz Koller
Drużynowo  Austria

29. Mistrzostwa świata juniorów w saneczkarstwie 2014 odbyły się w dniach 31 stycznia – 1 lutego w austriackim Igls. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: jedynkach kobiet, jedynkach mężczyzn, dwójkach mężczyzn oraz w zawodach drużynowych.

Klasyfikację medalową wygrała reprezentacja Austrii, która zdobyła dwa tytuły mistrzowskie. Najwięcej medali wywalczyła reprezentacja Niemiec, która zdobyła cztery medale, w tym 1 złoty, 1 srebrny oraz dwa brązowe.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
31 stycznia 2014 Austria Igls Jedynki kobiet Włochy Andrea Vötter Włochy Sandra Robatscher Niemcy Julia Taubitz
31 stycznia 2014 Austria Igls Jedynki mężczyzn Niemcy Toni Gräfe Niemcy Christian Paffe Rosja Aleksandr Stepiczew
1 lutego 2014 Austria Igls Dwójki mężczyzn  Austria
Thomas Steu
Lorenz Koller
 Włochy
Florian Gruber
Simon Kainzwaldner
 Niemcy
Florian Löffler
Manuel Stiebing
1 lutego 2014 Austria Igls Drużynowe  Austria
Nina Prock
David Gleirscher
Thomas Steu
Lorenz Koller
 Stany Zjednoczone
Summer Britcher
Tucker West
Justin Krewson
Tristan Jeskanen
 Rosja
Lilija Burmistrowa
Aleksandr Stepiczew
Jewgienij Ewdokimow
Aleksej Groszew

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Jedynki kobiet[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Piątek, 31.01.2014 roku, godz. 12:50
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Andrea Vötter  Włochy 40.513 40.667 1:21.180 -
Silver medal with cup.svg Sandra Robatscher  Włochy 40.594 40.641 1:21.235 +0.055
Bronze medal with cup.svg Julia Taubitz  Niemcy 40.547 40.765 1:21.312 +0.132
4. Miriam Kastlunger  Austria 40.574 40.779 1:21.353 +0.173
5. Summer Britcher  Stany Zjednoczone 40.703 40.725 1:21.428 +0.248
6. Lilija Burmistrowa  Rosja 40.657 40.797 1:21.454 +0.274
7. Jessica Tiebel  Niemcy 40.723 40.762 1:21.485 +0.305
8. Karolin Von Schleinitz  Niemcy 40.636 40.877 1:21.513 +0.333
9. Jekaterina Katnikowa  Rosja 40.667 40.875 1:21.542 +0.362
10. Wiktoria Diemczenko  Rosja 40.762 40.860 1:21.622 +0.442
... ... ... ... ... ... ...
36. Weronika Kościelniak  Polska 41.773 - 41.773
43. Klaudia Grzybek  Polska 42.022 - 42.022

Jedynki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Piątek, 31.01.2014 roku, godz. 9:45
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Toni Gräfe  Niemcy 50.590 50.883 1:41.473 -
Silver medal with cup.svg Christian Paffe  Niemcy 50.543 50.953 1:41.496 +0.023
Bronze medal with cup.svg Aleksandr Stepiczew  Rosja 50.670 50.967 1:41.637 +0.164
4. David Gleirscher  Austria 50.760 50.918 1:41.678 +0.205
5. Riks Kristens Rozitis  Łotwa 50.726 50.968 1:41.694 +0.221
6. Theo Gruber  Włochy 50.940 51.098 1:42.038 +0.565
7. Sebastian Bley  Niemcy 50.931 51.126 1:42.057 +0.584
8. Nico Gleirscher  Austria 50.914 51.199 1:42.113 +0.640
9. Tucker West  Stany Zjednoczone 50.993 51.189 1:42.182 +0.709
10. Roman Riepiłow  Rosja 51.087 51.169 1:42.256 +0.783
... ... ... ... ... ... ...
26. Wojciech Chmielewski  Polska 52,170 - 52,170

Dwójki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Sobota, 01.02.2014 roku, godz. 10.00
Medal Zawodnicy Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Thomas Steu
Lorenz Koller
 Austria 40.578 40.750 1:21.328 -
Silver medal with cup.svg Florian Gruber
Simon Kainzwaldner
 Włochy 40.612 40.945 1:21.557 +0.229
Bronze medal with cup.svg Florian Löffler
Manuel Stiebing
 Niemcy 40.790 40.848 1:21.638 +0.310
4. Nico Semmler
Johannes Pfeiffer
 Niemcy 41.090 41.087 1:22.177 +0.849
5. David Trojer
Philip Knoll
 Austria 41.283 41.201 1:22.484 +1.156
6. Kristens Putins
Karlis Matuzels
 Łotwa 41.131 41.400 1:22.531 +1.203
7. Cosmin Atodiresei
Ştefan Musei
 Rumunia 41.184 41.358 1:22.542 +1.214
8. Jewgienij Ewdokimow
Aleksej Groszew
 Rosja 41.292 41.341 1:22.633 +1.305
9. Stanisław Malcew
Oleg Faschudtinow
 Rosja 41.345 41.593 1:22.938 +1.610
10. Justin Krewson
Tristan Jeskanen
 Stany Zjednoczone 41.498 41.470 1:22.968 +1.640
... ... ... ... ... ... ...
12. Wojciech Chmielewski
Mateusz Żakowicz
 Polska 41.790 41.925 1:23.715 +2.387

Drużynowe[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Sobota, 01.02.2014 roku, godz. 12.00
Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Nina Prock/David Gleirscher/Thomas Steu/Lorenz Koller  Austria 2:14.133 -
Silver medal with cup.svg Summer Britcher/Tucker West/Justin Krewson/Tristan Jeskanen  Stany Zjednoczone 2:14.162 +0.029
Bronze medal with cup.svg Lilija Burmistrowa/Aleksandr Stepiczew/Jewgienij Ewdokimow/Aleksej Groszew  Rosja 2:15.012 +0.879
4. Ulla Zirne/Riks Rozitis/Kristens Putins/Karlis Matuzels  Łotwa 2:15.193 +1.060
5. Julia Taubitz/Toni Gräfe/Florian Löffler/Manuel Stiebing  Niemcy 2:15.354 +1.221
6. Jasmin Welscher/Theo Gruber/Florian Gruber/Simon Kainzwaldner  Włochy 2:17.008 +2.875
7. Katarína Šimoňáková/Lubomir Kordek/Jakub Šimoňák/Patrik Tomasko  Słowacja 2:17.256 +3.123
8. Elena Postoaca/Daniel Popa/Cosmin Atodiresei/Ştefan Musei  Rumunia 2:17.369 +3.236
9. Weronika Kościelniak/Kacper Tarnawski/Wojciech Chmielewski/Mateusz Żakowicz  Polska 2:18.650 +4.517
10. Ołena Stećkiw/Anton Dukacz/Roman Radczenkow/Igor Lehedza  Ukraina 2:24.355 +10.222

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Austria 2 0 0 2
2.  Włochy 1 2 0 3
3.  Niemcy 1 1 2 4
4.  Stany Zjednoczone 0 1 0 1
5.  Rosja 0 0 2 2

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]