Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2020 (tory naturalne)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata Juniorów
w Saneczkarstwie na torach naturalnych 2020
2018 2022
Data 31.01 - 02.02.2020
Gospodarz Austria Sankt Sebastian
Organizator FIL
Zwycięzcy
Jedynki kobiet

Jedynki mężczyzn
Niemcy Lisa Walch

Austria Fabian Achenrainer
Dwójki mężczyzn Austria Fabian Achenrainer / Simon Achenrainer

12. Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie na torach naturalnych 2020 odbyły się w dniach 31 stycznia - 2 lutego w Austriackim Sankt Sebastian. Rozegrane zostały trzy konkurencje: jedynki kobiet, jedynki mężczyzn oraz dwójki mężczyzn.

W jedynkach kobiet zwyciężyła Niemka Lisa Walch, a wśród mężczyzn tytuł sprzed dwóch lat obronił Austriak Fabian Achenrainer. W dwójkach triumfowali austriaccy bracia Fabian Achenrainer i Simon Achenrainer.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Jedynki kobiet[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 1/2 lutego 2020
Miejsce Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd 3. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Lisa Walch  Niemcy 1:13.98 1:14.79 1:14.18 3:42.95 -
Silver medal with cup.svg Riccarda Rütz  Austria 1:14.07 1:14.70 1:40.40 3:43.17 +0.22
Bronze medal with cup.svg Vanessa Markt  Austria 1:14.36 1:15.24 1:13.86 3:43.46 +0,51
4. Lea Stangl  Włochy 1:14.64 1:15.74 1:15.38 3:45.76 +2.81
5. Nadine Staffler  Włochy 1:14.75 1:16:41 1:15.90 3:47.06 +4.11
6. Jenny Castiglioni  Włochy 1:16.68 1:17.19 1:17.26 3:51.13 +8.18
6. Sarah Schiller  Niemcy 1:16.47 1:17.68 1:16.98 3:51.13 +8.18
8. Julia Płowy  Polska 1:18.54 1:18.68 1:18.57 3:55.79 +12.84
9. Charlotte Marie Roche  Francja 1:20.05 1:21.61 1:22.34 4:04.00 +21.05
10. Daphne Coraline Vanhoutte  Francja 1:21.02 1:23.00 1:22.43 4:06.45 +23,50
. . .
12. Klaudia Natalia Promny  Polska 1:22.44 1:23.84 1:23:56 4:09.84 +26,89

Jedynki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 1/2 lutego 2020
Miejsce Zawodnik Narodowość 1. zjazd 2. zjazd 3. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Fabian Achenrainer  Austria 1:11.94 1:13.18 1:13.89 3:39,01 -
Silver medal with cup.svg Daniel Gruber  Włochy 1:13.41 1:12.64 1:13.67 3:39.72 +0,71
Bronze medal with cup.svg Fabian Brunner  Włochy 1:13.20 1:13.29 1:14.03 3:40.52 +1.51
4. Florian Haselrieder  Włochy 1:13.46 1:13.15 1:14.11 3:40.72 +1.71
5. Anton Gruber Genetti  Włochy 1:14.03 1:14.34 1:15.20 3:43.57 +4.56
6. Maximilian Pichler  Austria 1:14.61 1:14.67 1:15.40 3:44.68 +5.67
7. Pawieł Iwaszkiewicz  Rosja 1:15.19 1:15.23 1:14.98 3:45.40 +6.39
8. Simon Achenrainer  Austria 1:14.82 1:14.79 1:16.87 3:46.48 +7.47
9. Maximilian Grunser  Włochy 1:15.28 1:15.02 1:16.91 3:47.21 +8.20
10. Lukas Mark  Austria 1:15.41 1:15.26 1:16.77 3:47.44 +8.43
. . .
20. Szymon Jan Majdak  Polska 1:21.39 1:20.12 1:18.31 3:59.82 +20.81

Dwójki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 3 lutego 2018
Miejsce Zawodnicy Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Fabian Achenrainer
Simon Achenrainer
 Austria 1:16.62 1:16.10 2:32.72 -
Silver medal with cup.svg Maximilian Pichler
Matthias Pichler
 Austria 1:16.17 1:17.08 2:33.25 +0.53
Bronze medal with cup.svg Bine Mekina
Blaž Mekina
 Słowenia 1:18.10 1:18.56 2:36.66 +3.94
4. Władimir Lewiczew
Wiaczesław Kudriawcew
 Rosja 1:18.66 1:21.04 2:39.70 +6.98
5. Myrosław Łenko
Iwan Łenko
 Ukraina 1:21.02 1:20.52 2:41.54 +8.82
6. Fabian Brunner
Alex Oberhofer
 Włochy 1:19.23 1:22.43 2:41.66 +8.94
7. Aleksandr Miłkow
Dienis Lebediew
 Kazachstan 1:39.25 1:33.42 3:12.67 +39.95
8. Szymon Jan Majdak
Konrad Stano
 Polska 1:50.76 1:29.04 3:19.80 +47.08
DNS Aleksiej Chabibułin
Andriej Kałoszin
 Rosja

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Austria 2 2 1 5
2.  Niemcy 1 0 0 1
3.  Włochy 0 1 1 2
4.  Słowenia 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]