Mistrzostwa Świata Kobiet w Curlingu 1994

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Świata Kobiet w Curlingu 1994 odbyły się między 10 a 17 kwietnia 1994 w niemieckim Oberstdorfie w Eisstadion.

Tytuł mistrzyń świata obroniła reprezentacja Kanady (Sandra Peterson), pokonując w finale Szkotki (Christine Cannon) 7:4. Brązowe medale zdobyły Niemki (Josefine Einsle) i Szwedki (Elisabet Johansson) po porażkach w półfinałach.

Spis treści
Reprezentacje
Wyniki
Klasyfikacja końcowa
Playoff: Tie-breaker - Półfinały - Mały finał - Finał
Round Robin: Klasyfikacja - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
Linki zewnętrzne
1993 1994 1995


Reprezentacje[edytuj | edytuj kod]

Kraj Miasto Skip Trzecia Druga Otwierająca Rezerwowa
 Dania Tårnby
Tårnby Curling Club
Helena Blach Lavrsen Angelina Jensen Margit Pörtner Helene Jensen Dorthe Holm
 Finlandia Hyvinkää
Hyvinkää Curling Club
Jaana Jokela Nina Pöllänen Terhi Aro Laura Franssila Anne Eerikäinen
 Japonia Obihiro
Obihiro Curling Club
Mayumi Seguchi Ayako Ishigaki Akemi Niwa Chieko Horishimizu Mami Nishioka
 Kanada Regina
Caledonian Curling Club
Sandra Peterson Jan Betker Joan McCusker Marcia Gudereit Anita Ford
 Niemcy Füssen
Füssen Curling Club
Josefine Einsle Michaela Greif Karin Fischer Elisabeth Ländle Sabine Weber
 Norwegia Oslo
Oslo Curling Club
Ingvill Githmark Gøril Bye Ellen Kittelsen Line Marie Bjerke Therese Bye
 Stany Zjednoczone Denver
Denver Curling Club
Bev Behnke Dawna Bennett Susan Anschuetz Pam Finch
 Szkocja Stranraer
Wigtown Curling Club
Christine Cannon Claire Milne Mairi Herd Janice Watt Sheila Harvey
 Szwajcaria Lozanna
Lausanne-Olympique Curling Club
Angela Lutz Laurence Bidaud Laurence Morisetti Sandrine Mercier Claude Orizet
 Szwecja Umeå
Umeås Curlingklubb
Elisabet Johansson Katarina Nyberg Louise Marmont Elisabeth Persson Helena Svensson

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

# Kraj
1  Kanada
2  Szkocja
3  Niemcy
 Szwecja
5  Norwegia
6  Finlandia
7  Szwajcaria
8  Stany Zjednoczone
9  Dania
10  Japonia

Playoff[edytuj | edytuj kod]

Finał[edytuj | edytuj kod]

Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
 Kanada 1 0 0 1 0 0 2 1 0 - 5
 Szkocja 0 0 1 0 1 0 0 0 1 - 3

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

 Szwecja 6:10  Szkocja
 Niemcy 6:10  Kanada


Tie-breaker[edytuj | edytuj kod]

 Norwegia 6:7  Niemcy


Round Robin[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja[edytuj | edytuj kod]

Po sesji 9.:
# Kraj Wygranych Przegranych
1  Kanada 8 1
2  Szkocja 6 3
3  Szwecja 6 3
4  Niemcy 5 4
 Norwegia 5 4
6  Finlandia 4 5
7  Szwajcaria 4 5
8  Stany Zjednoczone 4 5
9  Dania 2 7
10  Japonia 1 8

Sesja 1.[edytuj | edytuj kod]

 Szwajcaria 2:11  Szkocja
 Japonia 3:8  Niemcy
 Norwegia 6:4  Finlandia
 Dania 2:13  Szwecja
 Kanada 9:4  Stany Zjednoczone


Sesja 2.[edytuj | edytuj kod]

 Norwegia 6:4  Japonia
 Szwecja 5:10  Kanada
 Niemcy 8:4  Stany Zjednoczone
 Szkocja 8:2  Finlandia
 Szwajcaria 8:5  Dania


Sesja 3.[edytuj | edytuj kod]

 Szwecja 8:4  Niemcy
 Szkocja 8:4  Dania
 Szwajcaria 3:8  Kanada
 Norwegia 3:7  Stany Zjednoczone
 Japonia 5:9  Finlandia


Sesja 4.[edytuj | edytuj kod]

 Stany Zjednoczone 6:7  Dania
 Finlandia 10:8  Szwajcaria
 Szwecja 5:3  Szkocja
 Kanada 9:5  Japonia
 Niemcy 6:8  Norwegia


Sesja 5.[edytuj | edytuj kod]

 Szwajcaria 8:9  Szwecja
 Kanada 13:2  Norwegia
 Dania 8:7  Japonia
 Finlandia 9:7  Niemcy
 Szkocja 10:1  Stany Zjednoczone


Sesja 6.[edytuj | edytuj kod]

 Niemcy 6:5  Szkocja
 Japonia 6:9  Szwecja
 Stany Zjednoczone 10:3  Finlandia
 Dania 6:3  Kanada
 Norwegia 4:6  Szwajcaria


Sesja 7.[edytuj | edytuj kod]

 Finlandia 6:8  Kanada
 Norwegia 4:14  Szkocja
 Szwajcaria 5:4  Japonia
 Szwecja 4:8  Stany Zjednoczone
 Niemcy 5:1  Dania


Sesja 8.[edytuj | edytuj kod]

 Stany Zjednoczone 9:4  Japonia
 Finlandia 9:5  Dania
 Szwecja 1:10  Norwegia
 Szwajcaria 3:7  Niemcy
 Szkocja 3:10  Kanada


Sesja 9.[edytuj | edytuj kod]

 Dania 8:9  Norwegia
 Szwajcaria 5:4  Stany Zjednoczone
 Kanada 6:5  Niemcy
 Japonia 4:8  Szkocja
 Finlandia 7:8  Szwecja


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]