Mistrzostwa Świata U-19 w Koszykówce Kobiet 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata U-19 w Koszykówce Kobiet 2015
Dyscyplina koszykówka
Organizator
Szczegóły turnieju
Gospodarz  Rosja
Otwarcie 18 lipca
Zamknięcie (finał) 26 lipca
Liczba drużyn 16
Liczba aren 2 (w 2 miastach)
I miejsce  Stany Zjednoczone
II miejsce  Rosja
III miejsce  Australia
Statystyki turnieju
Najlepszy zawodnik (MVP) A'ja Wilson

Mistrzostwa świata U-19 w koszykówce kobiet – turniej, który odbył się w dniach 18 lipca26 lipca 2015 w Rosji. W zawodach wystąpiło 16 drużyn, które uzyskają kwalifikacje podczas mistrzostw swoich kontynentów.

Areny[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa odbywają się na dwóch arenach.

Czechow Widnoje
Sports Palace Olympiskyi Vidnoye Sports Centre
Pojemność: 3,000 Pojemność: 3,290

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Turniej Data Lokalizacja Pozycja Zespoły
Gospodarz -  Rosja
Mistrzostwa Europy U-19 w Koszykówce Kobiet 2014 1727 lipca 2014  Portugalia 5  Belgia
 Francja
 Holandia
 Serbia
 Hiszpania
Mistrzostwa Afryki U-19 w Koszykówce Kobiet 2014 1928 września 2014  Egipt 2  Egipt
 Mali
Mistrzostwa Ameryki U-19 w Koszykówce Kobiet 2014 610 sierpnia 2014  Egipt 4  Argentyna
 Brazylia
 Kanada
 Stany Zjednoczone
Mistrzostwa Azji U-19 w Koszykówce Kobiet 2014 1017 października 2014  Jordania 3  Chiny
 Korea Południowa
 Chińskie Tajpej
Mistrzostwa Oceanii U-19 w Koszykówce Kobiet 2014 27 listopada6 grudnia 2014  Fidżi 1  Australia

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Legenda
M = mecze rozegrane
Pkt = punkty
W = mecze wygrane
L = mecze przegrane
PZ = kosze zdobyte
PS = kosze Stracone
+/- = różnica koszy
Czas podawany w CEST (UTC+2).

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Zespół M W L PZ PS +/- Pkt
 Rosja 3 3 0 233 128 +105 6
 Holandia 3 2 1 206 210 −4 5
 Chińskie Tajpej 3 1 2 177 225 −48 4
 Argentyna 3 0 3 159 212 −53 3
18 lipca 2015
18:00
 Rosja 89:43  Chińskie Tajpej Sports Palace Olympiskyi, Czechow
sędzia: Sérgio Silva (POR), Natalia Cuello Cuello (DOM), Robyn Manhire (AUS)

Pkt: Wadiejewa 16
Zb: Bratchikova 11
Ast: Kolosovskaia 5

(37–11, 17–10, 23–11, 11–11)


Pkt: Lo Pin 11
Zb: Jhang You-jing, Su Yi-ching 7Ast: Huang Jou-chen 5

raport


18 lipca 2015
19:45
 Holandia 79:65  Argentyna Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 100
sędzia: Tiffany Bird (USA), Torkild Rodsand (NOR), Hortencia Sánchez (MEX)

Pkt: Westerik 21
Zb: Hof 11
Ast: Cornelius 8

(20–8, 18–23, 15–19, 26–15)


Pkt: Llorente 22
Zb: Llorente 12
Ast: trójka zawodniczek 3

raport


19 lipca 2015
18:00
 Argentyna 38:73  Rosja Sports Palace Olympiskyi, Czechow
widzów: 800
sędzia: Maripier Malo (CAN), Torkild Rodsand (NOR), Radomir Vojinović (MNE)

Pkt: Llorente 15
Zb: Llorente 9
Ast: Armesto 6

(9-17 6-20 16-23 7-13)


Pkt: Kolosovskaia 15
Zb: Musina 13
Ast: Sema 4

raport


19 lipca 2015
19:45
 Chińskie Tajpej 74:80  Holandia Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 80
sędzia: Fernando Calatrava (ESP), Ricardo Hayles (JAM), Sarty Nghixulifwa (NAM)

Pkt: Lo Pin 20
Zb: Jhang You-jing 9
Ast: Huang Jou-chen, Lo Pin 4

(23-15 16-16 16-28 19-21)


Pkt: Hof 24
Zb: Hof 16
Ast: Cornelius 9

raport


21 lipca 2015
18:00
 Holandia 47:71  Rosja Sports Palace Olympiskyi, Czechow
widzów: 600
sędzia: Tiffany Bird (USA), Bakr Al-Kuwari (QAT), Yener Yılmaz (TUR)

Pkt: Westerik 13
Zb: Hof 7
Ast: Hof 5

(11-20 12-12 14-20 10-19)


Pkt:Wadiejewa 15
Zb: Wadiejewa 14
Ast: Musina, Levchenko 4

raport


21 lipca 2015
18:00
 Chińskie Tajpej 60:56  Argentyna Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 120
sędzia: Stanislav Kučera (CZE), Clemens Fritz (GER), Robyn Manhire (AUS)

Pkt: Hsu Yu-lien 16
Zb: Hsu Yu-lien 11
Ast: Liu Hui-ju 8

(14-14 23-11 12-21 14-10)


Pkt:Llorente 25
Zb: Llorente 22
Ast: trzy zawodniczki 2

raport


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Zespół M W L PZ PS +/- Pkt
 Stany Zjednoczone 3 3 0 264 160 +104 6
 Chiny 3 2 1 201 211 -10 5
 Hiszpania 3 1 2 207 202 +5 4
 Egipt 3 0 3 165 264 −99 3
18 lipca 2015
17:30
 Chiny 73:60  Egipt Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 110
sędzia: Leandro Lezcano (ARG), Bakr Al-Kuwari (QAT), Naftal Chongo (MOZ)

Pkt: Xing Jinbo 21
Zb: Dilana 10
Ast: pięć zawodniczek 3

(19-16 14-15 22-12 18-17)


Pkt: Elgedawy 20
Zb: Mamdouh 13
Ast: Abdelnabi, Amr 3

raport


18 lipca 2015
20:15
 Hiszpania 57:72  Stany Zjednoczone Sports Palace Olympiskyi, Czechow
widzów: 180
sędzia: Jurgis Laurinavičius (LTU), Andrada Csender (ROU), Ioannis Foufis (GRE)

Pkt: Salvadores 9
Zb: López 8
Ast: Flores 5

(13-15 11-21 16-23 17-13)


Pkt: Wilson 18
Zb: Collier 14
Ast: Collier 5

raport


19 lipca 2015
17:30
 Egipt 64:87  Hiszpania Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 160
sędzia: Christian Wilmore (BAH), Natalia Cuello Cuello (DOM), Alexey Davydov (RUS)

Pkt: Elgedawy 26
Zb: Elgedawy 12
Ast: Abdelnabi 5

(16-22 24-14 16-26 8-25)


Pkt: Salvadores 25
Zb: Lo Sylla, Quevedo 7
Ast: cztery zawodniczki 3

raport


19 lipca 2015
20:15
 Stany Zjednoczone 88:62  Chiny Sports Palace Olympiskyi, Czechow
widzów: 210
sędzia: Yener Yılmaz (TUR), Bakr Al-Kuwari (QAT), Sérgio Silva (POR)

Pkt: Collier, Wilson 17
Zb: Wilson 10
Ast: Moore 3

(29-17 26-12 21-18 12-15)


Pkt: Xing Jinbo 14
Zb: Xing Jinbo 5
Ast: Zhang Meiqi, Xing Jinbo 4

raport


21 lipca 2015
20:15
 Chiny 66:63  Hiszpania Vidnoye Sports Centre, Widnoje
sędzia: Sérgio Silva (POR), Naftal Chongo (MOZ), Hortencia Sánchez (MEX)

Pkt: Sun Lirui 14
Zb: Zhu Meiqi 7
Ast: trzy zawodniczki 4

(20-19 16-15 17-14 13-15)


Pkt: Salvadores 18
Zb: Salvadores 6
Ast: Salvadores 5

raport


21 lipca 2015
20:15
 Stany Zjednoczone 104:41  Egipt Sports Palace Olympiskyi, Czechow
widzów: 285
sędzia: Sérgio Silva (POR), Naftal Chongo (MOZ), Hortencia Sánchez (MEX)

Pkt: Moore, Thomas 15
Zb: Cox 17
Ast: Ortiz 6

(14-9 38-9 28-23 24-0)


Pkt: Elgedawy 14
Zb: Elgedawy 10
Ast: Abdelnabi 5

raport


Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Zespół M W L PZ PS +/- Pkt
 Belgia 3 3 0 191 153 +38 6
 Francja 3 2 1 187 168 +19 5
 Kanada 3 1 2 177 187 −10 4
 Mali 3 0 3 153 200 −47 3
18 lipca 2015
13:00
 Belgia 64:60  Francja Sports Palace Olympiskyi, Czechow
widzów: 120
sędzia: Fernando Calatrava (ESP), Arsen Andryushkin (KAZ), Clemens Fritz (GER)

Pkt: Ramette 17
Zb: Allemand 10
Ast: Ramette 5

(12-7 14-22 19-4 19-27)


Pkt: Majekodunmi 17
Zb: Dambach 7
Ast: Majekodunmi 3

raport


18 lipca 2015
15:15
 Kanada 71:62  Mali Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 130
sędzia: Stanislav Kučera (CZE), Ricardo Hayles (JAM), Wang Zebo (CHN)

Pkt: Carleton 13
Zb: Carleton 9
Ast: Atkinson 4

(20-13 17-18 21-17 13-14)


Pkt: N'Diaye 14
Zb: M. Coulibaly 11
Ast: Maiga 3

raport


19 lipca 2015
13:00
 Mali 41:60  Belgia Sports Palace Olympiskyi, Czechow
widzów: 110
sędzia: Leandro Lezcano (ARG), Arsen Andryushkin (KAZ), Robyn Manhire (AUS)

Pkt: N'Diaye 9
Zb: M. Coulibaly 10
Ast: M. Coulibaly, N'Diaye 2

(11–9 17-21 11-11 2-19)


Pkt: Nauwelaers 13
Zb: Allemand 12
Ast: Allemand 7

raport


19 lipca 2015
13:00
 Francja 58:54  Kanada Sports Palace Olympiskyi, Czechow
widzów: 160
sędzia: Tiffany Bird (USA), Jurgis Laurinavičius (LTU), Wang Zebo (CHN)

Pkt: Dambach 17
Zb: Mosongo 10
Ast: Majekodunmi 4

(17-13 15-15 14-7 12-19)


Pkt: Yearwood 17
Zb: Corbin 9
Ast: Carleton 4

raport


21 lipca 2015
13:30
 Kanada 52:67  Belgia Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 120
sędzia: Fernando Calatrava (ESP), Andrada Csender (ROU), Christian Wilmore (BAH)

Pkt: Carleton, Creighton 10
Zb: Piggin 9
Ast: trzy zawodniczki 2

(18-15 16-15 7-16 11-21)


Pkt: Allemand 19
Zb: Nauwelaers 8
Ast: Allemand 9

raport


21 lipca 2015
13:30
 Francja 69:50  Mali Sports Palace Olympiskyi, Czechow
widzów: 100
sędzia: Natalia Cuello Cuello (DOM), Alexey Davydov (RUS), Torkild Rodsand (NOR)

Pkt: Limousin 14
Zb: Cirgue 11
Ast: Combes 4

(17-7 21-11 20-17 11-15)


Pkt: N'Diaye 19
Zb: A. Coulibaly 7
Ast: cztery zawodniczki 1

raport


Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Zespół M W L PZ PS +/- Pkt
 Australia 3 3 0 254 148 +106 6
 Serbia 3 2 1 216 246 −30 5
 Brazylia 3 1 2 205 193 +12 4
 Korea Południowa 3 0 3 155 249 −88 3
18 lipca 2015
13:00
 Korea Południowa 51:82  Brazylia Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 100
sędzia: Radomir Vojinović (MNE), Alexey Davydov (RUS), Sarty Nghixulifwa (NAM)

Pkt: Park Ji-su 11
Zb: Park Ji-su 6
Ast: Kim Hyeong-kyeong, Park Ji-su 2

(10-22 10-20 11-18 20-22)


Pkt: Guimarães 19
Zb: Araujo, Moura 8
Ast: trzy zawodniczki 3

raport


18 lipca 2015
15:15
 Australia 105:62  Serbia Sports Palace Olympiskyi, Czechow
widzów: 1 400
sędzia: Yener Yılmaz (TUR), Maripier Malo (CAN), Christian Wilmore (BAH)

Pkt: Smith 18
Zb: Scherf 11
Ast: trzy zawodniczki 4

(22-13 33-18 24-9 26-22)


Pkt: Nogić 13
Zb: Šubašic 8
Ast: trzy zawodniczki 2

raport


19 lipca 2015
13:30
 Brazylia 48:62  Australia Sports Palace Olympiskyi, Czechow
widzów: 120
sędzia: Stanislav Kučera (CZE), Naftal Chongo (MOZ), Hortencia Sánchez (MEX))

Pkt: Da Silva 11
Zb: Araujo 8
Ast: Domingos 2

(15-13 13-10 11-21 9-18)


Pkt: Scherf, Smith 12
Zb: Maley 10
Ast: trzy zawodniczki 2

raport


19 lipca 2015
15:15
 Serbia 74:66  Korea Południowa Vidnoye Sports Centre, Widnoje
sędzia: Ioannis Foufis (GRE), Andrada Csender (ROU), Clemens Fritz (GER)

Pkt: Stevanović 18
Zb: Katanić 11
Ast: Katanić 5

(17-25 14-5 22-20 21-16)


Pkt: Park Ji-su 19
Zb: Park Ji-su 14
Ast: Lee Ji-woo, Park Ji-su 5

raport


21 lipca 2015
15:45
 Korea Południowa 38:87  Australia Sports Palace Olympiskyi, Czechow
sędzia: Jurgis Laurinavičius (LTU), Arsen Andryushkin (KAZ), Sarty Nghixulifwa (NAM)

Pkt: Eom Da-yeong 7
Zb: Park Ji-su 6
Ast: trzy zawodniczki 2

(15-20 4-13 7-25 12-29)


Pkt: Froling, Scherf 13
Zb: Froling 8
Ast: Wallace 6

raport


21 lipca 2015
15:45
 Serbia 80:75  Brazylia Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 130
sędzia: Ioannis Foufis (GRE), Ricardo Hayles (JAM), Wang Zebo (CHN)

Pkt: Vojinović 19
Zb: Bogićević 15
Ast: Bogićević 5

(12-22 19-11 17-19 13-8)


Pkt: Guimarães 24
Zb: Guimarães 13
Ast: Benedicto 7

raport


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
22 lipca 2015 18:00            
  Rosja 94
24 lipca 2015 18:00
  Egipt 37  
  Rosja 68
22 lipca 2015 13:00
    Francja 48  
  Francja (dogrywka) 76
25 lipca 2015 18:00
  Brazylia 63  
  Rosja 76
22 lipca 2015 20:15
    Australia 57  
  Chińskie Tajpej 63
24 lipca 2015 13:30
  Chiny 89  
  Chiny 46
22 lipca 2015 15:15
    Australia 83  
   Mali 23
26 lipca 2015 18:00
  Australia 91  
  Rosja 70
22 lipca 2015 19:45
    Stany Zjednoczone 78
  Holandia 68
24 lipca 2015 15:45
  Hiszpania 73  
  Hiszpania 70
22 lipca 2015 15:45
    Belgia 66  
  Belgia 70
25 lipca 2015 20:15
  Korea Południowa 37  
  Hiszpania 65
22 lipca 2015 17:30
    Stany Zjednoczone 80   Mecz o 3. miejsce
  Argentyna 39
24 lipca 2015 20:15 26 lipca2015 20:15
  Stany Zjednoczone 89  
  Stany Zjednoczone 93   Australia 69
22 lipca 2015 13:30
    Kanada 45     Hiszpania 62
  Kanada 58
  Serbia 52  


1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

22 lipca 2015
13:00
 Francja 76:63  Brazylia Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 110
sędzia: Ioannis Foufis (GRE), Tiffany Bird (USA), Sarty Nghixulifwa (NAM)

Pkt: Dambach 27
Zb: Milapie 11
Ast: Dambach 8

(16-6 20-20 14-20 10 -14 DOG. 16 -3)


Pkt: Da Silva 15
Zb: Guimarães 10
Ast: Benedicto 5

raport


22 lipca 2015
13:30
 Kanada 58:52  Serbia Sports Palace Olympiskyi, Czechow
widzów: 60
sędzia: Yener Yılmaz (TUR), Robyn Manhire (AUS), Sérgio Silva (POR)

Pkt: Carleton 24
Zb: Yearwood 16
Ast: Kirkpatrick 5

(11-19 10-9 15-13 22-11)


Pkt: Arsenić, Nogić 9
Zb: Nogić 7
Ast: Katanić 5

raport


22 lipca 2015
15:15
 Mali 23:91  Australia Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 120
sędzia: Maripier Malo (CAN), Naftal Chongo (MOZ), Hortencia Sánchez (MEX)

Pkt: M. Coulibaly 13
Zb: Traoré 6
Ast: Soumarè 3

(12-23 8-35 1-18 2-15)


Pkt: Froling 19
Zb: Smith 9
Ast: Wallace 7

raport


22 lipca 2015
15:45
 Belgia 70:37  Korea Południowa Sports Palace Olympiskyi, Czechow
widzów: 120
sędzia: Leandro Lezcano (ARG), Alexey Davydov (RUS), Radomir Vojinović (MNE)

Pkt: Deviliegher 13
Zb: Nauwelaers 8
Ast: Allemand 6

(17-14 25-6 13-10 15-7)


Pkt: Jin An, Lee Ji-woo 8
Zb: Kim Yeon-hee 8
Ast: Cha Ji-hyun, Jin An 2

raport


22 lipca 2015
17:30
 Argentyna 39:89  Stany Zjednoczone Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 150
sędzia: Natalia Cuello Cuello (DOM), Arsen Andryushkin (KAZ), Andrada Csender (ROU)

Pkt: Albuerne, Llorente 7
Zb: Llorente, Mungo 7
Ast: trzy zawodniczki 2

(4-28 14-20 8-21 13-20)


Pkt: Wilson 18
Zb: Collier, Patberg 9
Ast: Moore, Ortiz 6

raport


22 lipca 2015
18:00
 Rosja 94:37  Egipt Sports Palace Olympiskyi, Czechow
widzów: 350
sędzia: Stanislav Kučera (CZE), Clemens Fritz (GER), Wang Zebo (CHN)

Pkt: Wadiejewa 23
Zb: Wadiejewa 21
Ast: Levchenko 5

(23-14 20-14 21-3 30-6)


Pkt: Elgedawy 16
Zb: Mamdouh 7
Ast: trzy zawodniczki 2

raport


22 lipca 2015
19:45
 Holandia 68:73  Hiszpania Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 110
sędzia: Jurgis Laurinavičius (LTU), Torkild Rodsand (NOR), Christian Wilmore (BAH)

Pkt: Hof 18
Zb: Westerik 8
Ast: Cornelius 8

(19-22 15-14 19-20 15-17)


Pkt: Flores, Salvadores 18
Zb: Martínez 11
Ast: Flores 4

raport


22 lipca 2015
20:15
 Chińskie Tajpej 63:89  Chiny Sports Palace Olympiskyi, Czechow
widzów: 20
sędzia: Fernando Calatrava (ESP), Bakr Al-Kuwari (QAT), Ricardo Hayles (JAM)

Pkt: Huang Jou-chen 18
Zb: Hsu Yu-lien 5
Ast: Liu Hui-ju, Huang Jou-chen 2

(15-13 13-25 15-30 20-21)


Pkt: Zhu Meiqi 22
Zb: Zhu Meiqi 10
Ast: Liu Shuai 7

raport


Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

24 lipca 2015
13:30
 Chiny 46:83  Australia Sports Palace Olympiskyi, Czechow
widzów: 130
sędzia: Leandro Lezcano (ARG), Maripier Malo (CAN), Radomir Vojinović (MNE)

Pkt: Liu Shuai 11
Zb: Dilana, Xing Jinbo 7
Ast: Wang Miao 2

(13-25 15-23 11-15 7-20)


Pkt: Smith 14
Zb: Froling 12
Ast: Tupaea 5

raport


24 lipca 2015
15:45
 Hiszpania 70:66  Belgia Sports Palace Olympiskyi, Czechow
widzów: 150
sędzia: Yener Yılmaz (TUR), Natalia Cuello Cuello (DOM), Clemens Fritz (GER)

Pkt: Quevedo 23
Zb: Quevedo 13
Ast: Salvadores 6

(15-12 23-22 19-14 13-18)


Pkt: Allemand 17
Zb: Geldof 12
Ast: Ramette 4

raport


24 lipca 2015
18:00
 Rosja 68:48  Francja Sports Palace Olympiskyi, Czechow
sędzia: Fernando Calatrava (ESP), Tiffany Bird (USA), Hortencia Sánchez (MEX)

Pkt: Musina 19
Zb: Wadiejewa 9
Ast: Levchenko 5

(18-13 15-7 23-12 12-16)


Pkt: Combes 11
Zb: Milapie 7
Ast: pięć zawodniczek 1

raport


24 lipca 2015
20:15
 Stany Zjednoczone 93:45  Kanada Sports Palace Olympiskyi, Czechow
sędzia: Ioannis Foufis (GRE), Ricardo Hayles (JAM), Sarty Nghixulifwa (NAM)

Pkt: Collier, Moore 12
Zb: Cox 10
Ast: Slocum 5

(28-5 27-12 19-10 19-18)


Pkt: Piggin 8
Zb: Gilles 5
Ast: trzy zawodniczki 3

raport


Półfinały[edytuj | edytuj kod]

25 lipca 2015
18:00
 Rosja 76:57  Australia Sports Palace Olympiskyi, Czechow
widzów: 1 500
sędzia: Maripier Malo (CAN), Ioannis Foufis (GRE), Ricardo Hayles (JAM)

Pkt: Wadiejewa 27
Zb: Wadiejewa 16
Ast: Levchenko 7

(18-13 21-12 20-19 17-13)


Pkt: Wallace 15
Zb: Sharp, Wallace 8
Ast: Tupaea 3

raport


25 lipca 2015
20:15
 Hiszpania 65:80  Stany Zjednoczone Sports Palace Olympiskyi, Czechow
widzów: 250
sędzia: Jurgis Laurinavičius (LTU), Natalia Cuello Cuello (DOM), Radomir Vojinović (MNE)

Pkt: Quevedo 17
Zb: Lo Sylla, Salvadores 8
Ast: Salvadores 6

(19-21 12-23 19-18 15-18)


Pkt: Collier 24
Zb: Collier 14
Ast: Moore 4

raport


Mecz o brąz[edytuj | edytuj kod]

26 lipca 2015
18:00
 Australia 69:62  Hiszpania Sports Palace Olympiskyi, Czechow
widzów: 2 000
sędzia: Maripier Malo (CAN), Tiffany Bird (USA), Sarty Nghixulifwa (NAM)

Pkt: Smith 20
Zb: Smith 15
Ast: Tupaea 4

(29-13 14-20 14-15 12-14)


Pkt: Salvadores 22
Zb: López 9
Ast: Salvadores 4

raport


Finał[edytuj | edytuj kod]

26 lipca 2015
20:00
 Rosja 70:78  Stany Zjednoczone Sports Palace Olympiskyi, Czechow
widzów: 2 800
sędzia: Fernando Calatrava (ESP), Natalia Cuello Cuello (DOM), Leandro Lezcano (ARG)

Pkt: Kolosovskaia 19
Zb: Wadiejewa 13
Ast: Levchenko 10

(21-19 13-20 19-18 17-21)


Pkt: Wilson 30
Zb: Collier 10
Ast: Dangerfield 5

raport


Mecze o miejsca 5-8[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
20 stycznia 2013 20:15
  Francja 67  
  Chiny 61  
 
20 stycznia 2013 20:15
      Francja 53
    Belgia 40
 
 
Mecz o 3. miejsce
21 stycznia 2013 21:30 21 stycznia 2013 19:00
  Belgia 70   Chiny  67
  Kanada 64     Kanada  47


mecz o miejsca 5-8[edytuj | edytuj kod]

25 lipca 2015
13:30
 Francja 67-61  Chiny Sports Palace Olympiskyi, Czechow
sędzia: Sérgio Silva (POR), Torkild Rodsand (NOR), Christian Wilmore (BAH)

Pkt: Milapie 17
Zb: Milapie 8
Ast: Dambach 4

(13-16 19-6 16-13 19-16)


Pkt: Xing Jinbo 19
Zb: Dilana 9
Ast: Xing Jinbo 5

raport


25 lipca 2015
15:45
 Belgia 70:64  Kanada Sports Palace Olympiskyi, Czechow
widzów: 250
sędzia: Stanislav Kučera (CZE), Naftal Chongo (MOZ), Robyn Manhire (AUS)

Pkt: Allemand 24
Zb: Geldof 9
Ast: Allemand 4

(16-18 22-14 13-12 19-20)


Pkt: Carleton 20
Zb: Yearwood 13
Ast: Yearwood 5

raport


Mecz o 7 miejsce[edytuj | edytuj kod]

26 lipca 2015
15:45
 Chiny 67:47  Kanada Sports Palace Olympiskyi, Czechow
sędzia: Clemens Fritz (GER), Andrada Csender (ROU), Alexey Davydov (RUS)

Pkt: Xing Jinbo 15
Zb: Zhu Meiqi 15
Ast: Xing Jinbo 7

(25-12 17-7 15-16 10-12)


Pkt: Carleton 12
Zb: Yearwood 8
Ast: Carleton, Yearwood 3

raport


Mecz o 5 miejsce[edytuj | edytuj kod]

26 lipca 2015
16:45
 Francja 53:40  Belgia Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 150
sędzia: Jurgis Laurinavičius (LTU), Arsen Andryushkin (KAZ), Radomir Vojinović (MNE)

Pkt: Majekodunmi 17
Zb: Milapie 7
Ast: Majekodunmi 3

(8-10 10-8 11-6 24-16)


Pkt: Ramette, Ouahabi 11
Zb: Ramette 7
Ast: pięć zawodniczek 1

raport


Mecze o miejsca 9-16[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
24 lipca 2015 20:15        
  Egipt 66
25 lipca 2015 20:15
  Brazylia 84  
  Brazylia 60
24 lipca 2015 20:15
    Mali 49  
  Chińskie Tajpej 59
26 lipca 2015 20:15
  Mali 77  
  Brazylia 72
24 lipca 2015 20:15
    Serbia 83
  Holandia 72
25 lipca 2015 20:15
  Korea Południowa 41  
  Holandia 90 Mecz o 3. miejsce
24 lipca 2015 20:15
    Serbia 68  
  Argentyna 59   Mali 46
  Serbia 66     Serbia 58
26 lipca 2015 20:15


mecz o miejsca 9-16[edytuj | edytuj kod]

24 lipca 2015
11:45
 Egipt 66:84  Brazylia Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 80
sędzia: Sérgio Silva (POR), Wang Zebo (CHN), Christian Wilmore (BAH)

Pkt: Selaawi 20
Zb: cztery zawodniczki 6
Ast: pięć zawodniczek 2

(19-22 9-23 20-23 18-16)


Pkt: Guimarães 16
Zb: Guimarães 10
Ast: trzy zawodniczki 4

raport


24 lipca 2015
14:00
 Holandia 72:41  Korea Południowa Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 80
sędzia: Stanislav Kučera (CZE), Arsen Andryushkin (KAZ), Andrada Csender (ROU)

Pkt: Hof, Westerik 17
Zb: Hof 12
Ast: Cornelius 4

(21-10 20-9 16-11 15-11)


Pkt: Jin An 12
Zb: Jin An 10
Ast: Kim Hyeong-kyeong, Lee Ji-woo 4

raport


24 lipca 2015
16:15
 Chińskie Tajpej 59:77  Mali Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 70
sędzia: Robyn Manhire (AUS), Bakr Al-Kuwari (QAT), Alexey Davydov (RUS)

Pkt: Li Chia-chieh, Yu Yi-wen 11
Zb: Su Yi-ching 10
Ast: Huang Jou-chen 7

(9-22 17-17 22-20 11-18)


Pkt: N'Diaye 24
Zb: Traoré 16
Ast: A. Keita 7

raport


24 lipca 2015
18:30
 Argentyna 59:66  Serbia Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 70
sędzia: Jurgis Laurinavičius (LTU), Naftal Chongo (MOZ), Torkild Rodsand (NOR)

Pkt: Llorente 18
Zb: Llorente 16
Ast: Armesto 4

(10-9 21-17 12-17 16-23)


Pkt: Bogićević 18
Zb: Bogićević 12
Ast: Nogić 4

raport


mecz o miejsca 9-12[edytuj | edytuj kod]

25 lipca 2015
16:15
 Brazylia 60:49  Mali Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 80
sędzia: Yener Yılmaz (TUR), Andrada Csender (ROU), Wang Zebo (CHN)

Pkt: Silva 11
Zb: Guimarães, Moura 8
Ast: Moura 4

(15-7 16-7 12-13 17-22)


Pkt: M. Coulibaly 19
Zb: M. Coulibaly 18
Ast: M. Coulibaly 3

raport


25 lipca 2015
18:30
 Holandia 90:60  Serbia Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 70
sędzia: Fernando Calatrava (ESP), Tiffany Bird (USA), Sarty Nghixulifwa (NAM)

Pkt: Hof 24
Zb: Hof 9
Ast: Cornelius 6

(11-18 17-14 17-13 13-19)


Pkt: Stevanović 12
Zb: trzy zawodniczki 6
Ast: Nogić 5

raport


Mecz o 11 miejsce[edytuj | edytuj kod]

26 lipca 2015
13:30
 Mali 46:58  Serbia Sports Palace Olympiskyi, Czechow
sędzia: Stanislav Kučera (CZE), Torkild Rodsand (NOR), Hortencia Sánchez (MEX)

Pkt: Dakouo 19
Zb: Traoré 14
Ast: A. Keita 2

(11-17 6-16 13-12 16-13)


Pkt: Nogić 13
Zb: trzy zawodniczki 7
Ast: Bogićević 4

raport


Mecz o 9 miejsce[edytuj | edytuj kod]

26 lipca 2015
09:00
 Brazylia 72:83  Holandia Vidnoye Sports Centre, Widnoje
sędzia: Yener Yılmaz (TUR), Wang Zebo (CHN), Christian Wilmore (BAH)

Pkt: Moura 16
Zb: Araujo, Silva 7
Ast: Silva 3

(11-26 16-21 15-23 30-13)


Pkt: Hof 23
Zb: trzy zawodniczki 8
Ast: Cornelius 8

raport


Mecze o miejsca 13-16[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
25 lipca 2015 20:15
  Egipt 59  
  Chińskie Tajpej 73  
 
26 lipca 2015 20:15
      Chińskie Tajpej 67
    Korea Południowa 78
 
 
Mecz o 3. miejsce
25 lipca 2015 20:15 26 lipca 2015 20:15
  Korea Południowa 63   Egipt  43
  Argentyna 57     Argentyna  50


mecz o miejsca 13-16[edytuj | edytuj kod]

25 lipca 2015
11:45
 Egipt 59:73  Chińskie Tajpej Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 70
sędzia: Leandro Lezcano (ARG), Arsen Andryushkin (KAZ), Hortencia Sánchez (MEX)

Pkt: Selaawi 22
Zb: El-Gedawy 10
Ast: Amr 4

(16-24 15-15 13-17 15-17)


Pkt: Hsu Yu-lien 15
Zb: Jhang You-jing 10
Ast: Liu Hui-ju 8

raport


25 lipca 2015
14:00
 Korea Południowa 63:57  Argentyna Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 80
sędzia: Clemens Fritz (GER), Bakr Al-Kuwari (QAT), Alexey Davydov (RUS))

Pkt: Lee Ji-woo 16
Zb: Park Ji-su 14
Ast: Lee Ju-yeon 6

(15-13 15-7 15-14 18-23)


Pkt: Llorente 15
Zb: Llorente 15
Ast: Albuerne 4

raport


Mecz o 15 miejsce[edytuj | edytuj kod]

26 lipca 2015
10:00
 Egipt 43:50  Argentyna Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 70
sędzia: Ricardo Hayles (JAM), Naftal Chongo (MOZ), Sérgio Silva (POR))

Pkt: Selaawi 17
Zb: El-Gedawy 9
Ast: Maged, Talaat 2

(6-10 12-14 15-14 10-23)


Pkt: Llorente 14
Zb: Llorente 16
Ast: Albuerne 4

raport


Mecz o 13 miejsce[edytuj | edytuj kod]

26 lipca 2015
12:15
 Chińskie Tajpej 67:78  Korea Południowa Vidnoye Sports Centre, Widnoje
widzów: 70
sędzia: Ioannis Foufis (GRE), Bakr Al-Kuwari (QAT), Sergey Mikhaylov (RUS)

Pkt: Hsu Yu-lien 18
Zb: Hsu Yu-lien 6
Ast: Liu Hui-ju 5

(13-15 19-23 23-20 12-20)


Pkt: Lee Ji-woo 21
Zb: Park Ji-su 11
Ast: trzy zawodniczki 3

raport


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
Gold medal world centered-2.svg  Stany Zjednoczone
Silver medal world centered-2.svg  Rosja
Bronze medal world centered-2.svg  Australia
4  Hiszpania
5  Francja
6  Belgia
7  Chiny
8  Kanada
9  Holandia
10  Brazylia
11  Serbia
12  Mali
13  Korea Południowa
14  Chińskie Tajpej
15  Argentyna
16  Egipt

Statystyki[edytuj | edytuj kod]

Punkty

Zawodniczka PPG
Hiszpania Ángela Salvadores 18,4
Stany Zjednoczone A'ja Wilson 18,3
Egipt Raneem El-Gedawy 18
Holandia Emese Hof
Rosja Marija Wadiejewa
16,9

Zbiórki

Zawodniczka RPG
Argentyna Victoria Llorente 13,9
Rosja Marija Wadiejewa 12,3
Korea Południowa Park Ji-su 10,2
Mali Mariam Coulibaly
Holandia Emese Hof
10

Asysty

Zawodniczka APG
Holandia Laura Cornelius 6,7
Belgia Julie Allemand 4,7
Rosja Kseniia Levchenko 4,4
Hiszpania Ángela Salvadores 4,3
Chińskie Tajpej Huang Jou-chen 4

Bloki

Zawodniczka BPG
Korea Południowa Park Ji-su 4
Rosja Marija Wadiejewa 3,7
Belgia Serena-Lynn Geldof
Australia Alanna Smith
2,7
Holandia Emese Hof 2,1

Przechwyty

Zawodniczka SPG
Brazylia Thayna Silva 3,3
Mali Djenaba N'Diaye 3
Holandia Fleur Kuijt 2,8
Rosja Kseniia Levchenko 2,7
Egipt Nadine Selaawi 2,6

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

MVP turnieju[edytuj | edytuj kod]

Najlepsza "piątka" turnieju[edytuj | edytuj kod]