Mistrzostwa Świata U-19 w Rugby Union Mężczyzn 1999

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata U-19 w Rugby Union Mężczyzn 1999
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 1998 2000 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina rugby union
Organizator IRB i FIRA
Szczegóły turnieju
Gospodarze  Walia
 Szwajcaria
Otwarcie 20 marca 1999
Zamknięcie (finał) 4 kwietnia 1999
Liczba drużyn 42
I miejsce  Nowa Zelandia U-19
II miejsce  Walia U-19
III miejsce  Południowa Afryka U-19

Mistrzostwa Świata U-19 w Rugby Union Mężczyzn 1999 – trzydzieste pierwsze mistrzostwa świata U-19 w rugby union mężczyzn zorganizowane przez IRB i FIRA. Zawody najwyższych trzech grup odbyły się w Walii w dniach od 26 marca do 4 kwietnia 1999 roku, grupa D rywalizowała natomiast w Szwajcarii w dniach od 20 do 27 marca 1999 roku.

W mistrzostwach po raz pierwszy wystąpiły zespoły z Anglii i Nowej Zelandii[1]. Zwyciężyli w nich Nowozelandczycy, a najlepszym graczem turnieju został wybrany przedstawiciel triumfatorów Jerry Collins[2].

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Wyniki rundy pierwszej[3][4], drugiej[5][6], trzeciej[7][8] i czwartej[9][10].

Mecze o miejsca 1–4[edytuj | edytuj kod]

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
26 marca 1999            
  Nowa Zelandia U-19 63
29 marca 1999
  Rumunia U-19 15  
  Nowa Zelandia U-19 74
26 marca 1999
    Kanada U-19 0  
  Kanada U-19 15
1 kwietnia 1999
  Japonia U-19 12  
  Nowa Zelandia U-19 21
26 marca 1999
    Południowa Afryka U-19 15  
  Irlandia U-19 48
29 marca 1999
  Gruzja U-19 3  
  Irlandia U-19 24
26 marca 1999
    Włochy U-19 15  
  Włochy U-19 29
4 kwietnia 1999
  Chile U-19 14  
  Nowa Zelandia U-19 25
26 marca 1999
    Walia U-19 0
  Walia U-19 39
29 marca 1999
  Anglia U-19 7  
  Walia U-19 29
26 marca 1999
    Argentyna U-19 5  
  Argentyna U-19 55
1 kwietnia 1999
  Polska U-19 11  
  Walia U-19 10
26 marca 1999
    Południowa Afryka U-19 10   Mecz o 3. miejsce
  Południowa Afryka U-19 31
29 marca 1999 4 kwietnia 1999
  Urugwaj U-19 0  
  Południowa Afryka U-19 33   Irlandia U-19 20
26 marca 1999
    Francja U-19 24     Południowa Afryka U-19 27

  Francja U-19 21
  Szkocja U-19 10  

Mecze o miejsca 5–8[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
1 kwietnia 1999
  Francja U-19 17  
  Argentyna U-19 3  
 
4 kwietnia 1999
      Francja U-19 46
    Kanada U-19 16
 
 
Mecz o 3. miejsce
1 kwietnia 1999 4 kwietnia 1999
  Kanada U-19 21   Argentyna U-19  34
  Włochy U-19 13     Włochy U-19  8

Mecze o miejsca 9–12[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
29 marca 1999        
  Szkocja U-19 37
1 kwietnia 1999
  Urugwaj U-19 12  
  Szkocja U-19 18
29 marca 1999
    Anglia U-19 13  
  Anglia U-19 89
4 kwietnia 1999
  Polska U-19 3  
  Szkocja U-19 45
29 marca 1999
    Chile U-19 0
  Chile U-19 11
1 kwietnia 1999
  Gruzja U-19 8  
  Chile U-19 18 Mecz o 3. miejsce
29 marca 1999
    Rumunia U-19 12  
  Rumunia U-19 18   Anglia U-19 27
  Japonia U-19 16     Rumunia U-19 15
4 kwietnia 1999

Mecze o miejsca 13–16[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
1 kwietnia 1999
  Japonia U-19 35  
  Gruzja U-19 20  
 
4 kwietnia 1999
      Japonia U-19 24
    Urugwaj U-19 0
 
 
Mecz o 3. miejsce
1 kwietnia 1999 4 kwietnia 1999
  Urugwaj U-19 17   Gruzja U-19  23
  Polska U-19 5     Polska U-19  15

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
1  Nowa Zelandia U-19
2  Walia U-19
3  Południowa Afryka U-19
4  Irlandia U-19
5  Francja U-19
6  Kanada U-19
7  Argentyna U-19[11]
8  Włochy U-19
9  Szkocja U-19
10  Chile U-19
11  Anglia U-19
12  Rumunia U-19
13  Japonia U-19
14  Urugwaj U-19
15  Polska U-19
16  Gruzja U-19

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
1  Hiszpania U-19
2  Rosja U-19
3  Portugalia U-19
4  Czechy U-19
5  Ukraina U-19
6  Paragwaj U-19
7  Niemcy U-19
8  Belgia U-19

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
1  Maroko U-19
2  Wybrzeże Kości Słoniowej U-19
3  Chińskie Tajpej U-19
4  Holandia U-19
5  Brazylia U-19
6  Chorwacja U-19
7  Andora U-19
8  Luksemburg U-19

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
1  Izrael U-19
2  Szwajcaria U-19
3  Bułgaria U-19
4  Bośnia i Hercegowina U-19
5  Madagaskar U-19
6  Tunezja U-19
7  Jugosławia U-19
8  Węgry U-19
9  Szwecja U-19
10  Słowenia U-19

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Los Pumitas abren otra etapa (hiszp.). lanacion.com.ar. [dostęp 2013-06-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-05)].
  2. IRB age groups breed 'world superstars' say WRU (ang.). en.espn.co.uk. [dostęp 2016-05-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-05-15)].
  3. Gales ganó y será el próximo adversario (hiszp.). lanacion.com.ar. [dostęp 2013-06-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-05)].
  4. Una previsible goleada y muchos temas por mejorar (hiszp.). lanacion.com.ar. [dostęp 2013-06-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-05)].
  5. Pese a todo, se viene Francia... (hiszp.). lanacion.com.ar. [dostęp 2013-06-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-05)].
  6. Un adiós adelantado (hiszp.). lanacion.com.ar. [dostęp 2013-06-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-05)].
  7. Gales y Nueva Zelanda (hiszp.). lanacion.com.ar. [dostęp 2013-06-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-05)].
  8. Aumentaron las deudas (hiszp.). lanacion.com.ar. [dostęp 2013-06-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-05)].
  9. Nueva Zelanda: herederos de una costumbre (hiszp.). lanacion.com.ar. [dostęp 2013-06-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-05)].
  10. Un triunfo en el adiós (hiszp.). lanacion.com.ar. [dostęp 2013-06-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-05)].
  11. Los Pumitas, a Europa (hiszp.). lanacion.com.ar. [dostęp 2013-06-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-05)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]