Mistrzostwa Świata U-19 w Rugby Union Mężczyzn 2001

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata U-19 w Rugby Union Mężczyzn 2001
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2000 2002 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina rugby union
Organizator IRB i FIRA-AER
Szczegóły turnieju
Gospodarz  Chile
Otwarcie 5 kwietnia 2001
Zamknięcie (finał) 15 kwietnia 2001
Liczba drużyn 32
I miejsce  Nowa Zelandia U-19
II miejsce  Francja U-19
III miejsce  Australia U-19

Mistrzostwa Świata U-19 w Rugby Union Mężczyzn 2001 – trzydzieste trzecie mistrzostwa świata U-19 w rugby union mężczyzn zorganizowane przez IRB i FIRA-AER, które odbyły się w Chile w dniach od 5 do 15 kwietnia 2001 roku.

Informacje ogólne[edytuj | edytuj kod]

Zawody zostały rozegrane na piętnastu obiektach w środkowym Chile[1][2], a nad ich przebiegiem czuwało dwudziestu dwóch arbitrów[3].

W finale spotkały się zespoły Nowej Zelandii[4] i Francji[5], a lepsi w nim okazali się młodzi zawodnicy z południowej półkuli[6]. Cztery najsłabsze zespoły grupy B zostały relegowane z mistrzostw, natomiast jej finaliści – Rosja i Gruzja – zyskali awans do grupy A[7], zastępując Koreańczyków i Samoańczyków[8][9].

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Zawody odbyły się w ciągu czterech meczowych dni pomiędzy 6 a 15 kwietnia 2001 roku[10][11].

Mecze o miejsca 1–4[edytuj | edytuj kod]

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
6 kwietnia 2001            
  Francja U-19 94
9 kwietnia 2001
  Korea Południowa U-19 11  
  Francja U-19 34
6 kwietnia 2001
    Anglia U-19 17  
  Szkocja U-19 5
12 kwietnia 2001
  Anglia U-19 37

 
  Francja U-19 28
6 kwietnia 2001
    Walia U-19 13  
  Walia U-19 56
9 kwietnia 2001
  Chile U-19 10  
  Walia U-19 30
6 kwietnia 2001
    Urugwaj U-19 3  
  Irlandia U-19 9
15 kwietnia 2001
  Urugwaj U-19 10

 
  Francja U-19 23
6 kwietnia 2001
    Nowa Zelandia U-19 36

  Nowa Zelandia U-19 85
9 kwietnia 2001
  Rumunia U-19 12  
  Nowa Zelandia U-19 34
6 kwietnia 2001
    Południowa Afryka U-19 20  
  Południowa Afryka U-19 53
12 kwietnia 2001
  Włochy U-19 0  
  Nowa Zelandia U-19 35
6 kwietnia 2001
    Australia U-19 18   Mecz o 3. miejsce
  Argentyna U-19 60
9 kwietnia 2001 15 kwietnia 2001
  Japonia U-19 15  
  Argentyna U-19 17   Walia U-19 24
6 kwietnia 2001
    Australia U-19 51

    Australia U-19 43

  Australia U-19 31
  Samoa U-19 10  
6 kwietnia 2001
15:30
sędzia: Rumunia Mircea Paraschivescu
Francja U-19  94-11  Korea Południowa U-19 Stade Français, Las Condes, Santiago


6 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Walia Hugh Watkins
Szkocja U-19  5-37  Anglia U-19 Grange School, La Reina, Santiago


6 kwietnia 2001
19:30
sędzia: Nowa Zelandia Lyndon Bray
Walia U-19  56-10  Chile U-19 Estadio San Carlos de Apoquindo, Las Condes, Santiago


6 kwietnia 2001
15:30
sędzia: Włochy Giulio De Santis
Irlandia U-19  9-10  Urugwaj U-19 Estadio Municipal De Las Condes, Las Condes, Santiago


6 kwietnia 2001
13:15
sędzia: Szkocja David Changieng
Nowa Zelandia U-19  85-12  Rumunia U-19 Prince of Wales Country Club, La Reina, Santiago


6 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Australia James Dickson
Południowa Afryka U-19  53-0  Włochy U-19 Estadio Municipal De Las Condes, Las Condes, Santiago


6 kwietnia 2001
13:15
sędzia: Francja Marciello Franck
Argentyna U-19  60-15  Japonia U-19 Stade Français, Las Condes, Santiago
Relacja


6 kwietnia 2001
15:30
sędzia: Południowa Afryka Shaun Veldsman
Australia U-19  31-10  Samoa U-19 Prince of Wales Country Club, La Reina, Santiago

9 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Nowa Zelandia Lyndon Bray
Francja U-19  34-17  Anglia U-19 Prince of Wales Country Club, La Reina, Santiago


9 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Australia James Dickson
Walia U-19  30-3  Urugwaj U-19 Estadio Municipal De Las Condes, Las Condes, Santiago


9 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Francja Marciello Franck
Nowa Zelandia U-19  34-20  Południowa Afryka U-19 Centro de Alto Rendimiento del Rugby, La Reina, Santiago


9 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Anglia Martin Fox
Argentyna U-19  17-51  Australia U-19 Stade Français, Las Condes, Santiago
Relacja

12 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Włochy Giulio De Santis
Francja U-19  28-13  Walia U-19 Estadio Municipal De Las Condes, Las Condes, Santiago


12 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Południowa Afryka Shaun Veldsman
Nowa Zelandia U-19  35-18  Australia U-19 Stade Français, Las Condes, Santiago

15 kwietnia 2001
16:15
sędzia: Anglia Martin Fox
Francja U-19  23-36  Nowa Zelandia U-19 Estadio San Carlos de Apoquindo, Las Condes, Santiago

15 kwietnia 2001
14:15
sędzia: Nowa Zelandia Lyndon Bray
Walia U-19  24-43  Australia U-19 Estadio San Carlos de Apoquindo, Las Condes, Santiago


Mecze o miejsca 5–8[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
12 kwietnia 2001
  Anglia U-19 20  
  Urugwaj U-19 5  
 
15 kwietnia 2001
      Anglia U-19 12
    Południowa Afryka U-19 45
 
 
Mecz o 3. miejsce
12 kwietnia 2001 15 kwietnia 2001
  Południowa Afryka U-19 26   Urugwaj U-19  6
  Argentyna U-19 10     Argentyna U-19  46
12 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Irlandia (wyspa) Simon MacDowell
Anglia U-19  20-5  Urugwaj U-19 Prince of Wales Country Club, La Reina, Santiago


12 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Walia Hugh Watkins
Południowa Afryka U-19  26-10  Argentyna U-19 Stade Français, Las Condes, Santiago
Relacja

15 kwietnia 2001
11:45
sędzia: Włochy Giulio De Santis
Anglia U-19  12-45  Południowa Afryka U-19 Prince of Wales Country Club, La Reina, Santiago

15 kwietnia 2001
11:45
sędzia: Kanada David Mew
Urugwaj U-19  6-46  Argentyna U-19 Stade Français, Las Condes, Santiago
Relacja


Mecze o miejsca 9–12[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
9 kwietnia 2001        
  Korea Południowa U-19 19
12 kwietnia 2001
  Szkocja U-19 64  
  Szkocja U-19 19
9 kwietnia 2001
    Irlandia U-19 30  
  Chile U-19 3
15 kwietnia 2001
  Irlandia U-19 29  
  Irlandia U-19 39
9 kwietnia 2001
    Włochy U-19 5
  Rumunia U-19 18
12 kwietnia 2001
  Włochy U-19 18  
  Włochy U-19 27 Mecz o 3. miejsce
9 kwietnia 2001
    Japonia U-19 25  
  Japonia U-19 28   Szkocja U-19 84
  Samoa U-19 27     Japonia U-19 19
15 kwietnia 2001
9 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Włochy Giulio De Santis
Korea Południowa U-19  19-64  Szkocja U-19 Stade Français, Las Condes, Santiago


9 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Południowa Afryka Shaun Veldsman
Chile U-19  3-29  Irlandia U-19 Prince of Wales Country Club, La Reina, Santiago


9 kwietnia 2001
13:15
sędzia: Walia Hugh Watkins
Rumunia U-19  18-18  Włochy U-19 Estadio Municipal De Las Condes, Las Condes, Santiago


9 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Irlandia (wyspa) Simon MacDowell
Japonia U-19  28-27  Samoa U-19 Centro de Alto Rendimiento del Rugby, La Reina, Santiago

12 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Kanada David Mew
Szkocja U-19  19-30  Irlandia U-19 Prince of Wales Country Club, La Reina, Santiago


12 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Szkocja David Changieng
Włochy U-19  27-25  Japonia U-19 Old Grangonian Club, Peñalolén, Santiago

15 kwietnia 2001
10:00
sędzia: Walia Hugh Watkins
Irlandia U-19  39-5  Włochy U-19 Prince of Wales Country Club, La Reina, Santiago

15 kwietnia 2001
11:45
sędzia: Południowa Afryka Shaun Veldsman
Szkocja U-19  84-19  Japonia U-19 Estadio Municipal De Las Condes, Las Condes, Santiago


Mecze o miejsca 13–16[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
12 kwietnia 2001
  Korea Południowa U-19 22  
  Chile U-19 41  
 
15 kwietnia 2001
      Chile U-19 7
    Rumunia U-19 34
 
 
Mecz o 3. miejsce
12 kwietnia 2001 15 kwietnia 2001
  Rumunia U-19 30   Korea Południowa U-19  0
  Samoa U-19 19     Samoa U-19  49
12 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Francja Marciello Franck
Korea Południowa U-19  22-41  Chile U-19 Estadio Municipal De Las Condes, Las Condes, Santiago


12 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Australia James Dickson
Rumunia U-19  30-19  Samoa U-19 Old Grangonian Club, Peñalolén, Santiago

15 kwietnia 2001
10:00
sędzia: Irlandia (wyspa) Simon MacDowell
Chile U-19  7-34  Rumunia U-19 Stade Français, Las Condes, Santiago

15 kwietnia 2001
10:00
sędzia: Szkocja David Changieng
Korea Południowa U-19  0-49  Samoa U-19 Estadio Municipal De Las Condes, Las Condes, Santiago


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Składy/wyniki
Gold medal world centered-2.svg  Nowa Zelandia U-19 [1][2]
Silver medal world centered-2.svg  Francja U-19 [3][4]
Bronze medal world centered-2.svg  Australia U-19 [5][6]
4  Walia U-19 [7][8]
5  Południowa Afryka U-19 [9]
6  Anglia U-19 [10][11]
7  Argentyna U-19 [12][13]
8  Urugwaj U-19 [14][15]
9  Irlandia U-19 [16][17]
10  Włochy U-19 [18][19]
11  Szkocja U-19 [20][21]
12  Japonia U-19 [22][23]
13  Rumunia U-19 [24]
14  Chile U-19 [25][26]
15  Samoa U-19 [27][28]
16  Korea Południowa U-19 [29][30]

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Zawody odbyły się w ciągu czterech meczowych dni pomiędzy 5 a 14 kwietnia 2001 roku[12][13].

Mecze o miejsca 1–4[edytuj | edytuj kod]

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
5 kwietnia 2001            
  Hiszpania U-19 34
8 kwietnia 2001
  Tunezja U-19 14  
  Hiszpania U-19 11
5 kwietnia 2001
    Polska U-19 8  
  Czechy U-19 3
11 kwietnia 2001
  Polska U-19 41

 
  Hiszpania U-19 8
5 kwietnia 2001
    Gruzja U-19 31

 
  Sri Lanka U-19 5
8 kwietnia 2001
  Stany Zjednoczone U-19 30

 
  Stany Zjednoczone U-19 7
5 kwietnia 2001
    Gruzja U-19 24

 
  Gruzja U-19 29
14 kwietnia 2001
  Niemcy U-19 0  
  Gruzja U-19 37
5 kwietnia 2001
    Rosja U-19 8
  Rosja U-19 49
8 kwietnia 2001
  Maroko U-19 16  
  Rosja U-19 58
5 kwietnia 2001
    Litwa U-19 3  
  Paragwaj U-19 6
11 kwietnia 2001
  Litwa U-19 11

 
  Rosja U-19 16
5 kwietnia 2001
    Kanada U-19 13   Mecz o 3. miejsce
  Portugalia U-19 3
8 kwietnia 2001 14 kwietnia 2001
  Ukraina U-19 10

 
  Ukraina U-19 0   Hiszpania U-19 0
5 kwietnia 2001
    Kanada U-19 30

    Kanada U-19 34

  Kanada U-19 22
  Belgia U-19 7  
5 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Kanada David Mew
Hiszpania U-19  34-14  Tunezja U-19 Club Deportivo Universidad Católica, Las Condes, Santiago


5 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Urugwaj Santiago Slinger
Czechy U-19  3-41  Polska U-19 Craighouse School, Lo Barnechea, Santiago


5 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Holandia Sean Mallon
Sri Lanka U-19  5-30  Stany Zjednoczone U-19 Old Grangonian Club, Peñalolén, Santiago


5 kwietnia 2001
15:00
Gruzja U-19  29-0  Niemcy U-19 Centro de Alto Rendimiento del Rugby, La Reina, Santiago


5 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Anglia Martin Fox
Rosja U-19  49-16  Maroko U-19 Club Deportivo Universidad Católica, Las Condes, Santiago


5 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Niemcy Klaus Blank
Paragwaj U-19  6-11  Litwa U-19 Craighouse School, Lo Barnechea, Santiago


5 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Irlandia (wyspa) Simon MacDowell
Portugalia U-19  3-10  Ukraina U-19 Centro de Alto Rendimiento del Rugby, La Reina, Santiago


5 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Hiszpania Chicharro Manuel
Kanada U-19  22-7  Belgia U-19 Old Grangonian Club, Peñalolén, Santiago

8 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Szkocja David Changieng
Hiszpania U-19  11-8  Polska U-19 Mackay School, Viña del Mar


8 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Urugwaj Santiago Slinger
Stany Zjednoczone U-19  7-24  Gruzja U-19 Mackay School, Viña del Mar


8 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Rumunia Mircea Paraschivescu
Rosja U-19  58-3  Litwa U-19 Estadio Municipal Ángel Navarrete Candia, Limache


8 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Argentyna Ricardo Ponce de León
Ukraina U-19  0-30  Kanada U-19 Estadio Municipal Ángel Navarrete Candia, Limache

11 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Anglia Martin Fox
Hiszpania U-19  8-31  Gruzja U-19 Santiago College, Lo Barnechea, Santiago


11 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Nowa Zelandia Lyndon Bray
Rosja U-19  16-13  Kanada U-19 Greenland School, Estación Central, Santiago

14 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Francja Marciello Franck
Gruzja U-19  37-8  Rosja U-19 Centro de Alto Rendimiento del Rugby, La Reina, Santiago

14 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Australia James Dickson
Hiszpania U-19  0-34  Kanada U-19 Centro de Alto Rendimiento del Rugby, La Reina, Santiago


Mecze o miejsca 5–8[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
11 kwietnia 2001
  Polska U-19 38  
  Stany Zjednoczone U-19 9  
 
14 kwietnia 2001
      Polska U-19 35
    Ukraina U-19 5
 
 
Mecz o 3. miejsce
11 kwietnia 2001 14 kwietnia 2001
  Litwa U-19 10   Stany Zjednoczone U-19  25
  Ukraina U-19 15     Litwa U-19  20
11 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Hiszpania Chicharro Manuel
Polska U-19  38-9  Stany Zjednoczone U-19 Santiago College, Lo Barnechea, Santiago


11 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Urugwaj Santiago Slinger
Litwa U-19  10-15  Ukraina U-19 Greenland School, Estación Central, Santiago

14 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Holandia Sean Mallon
Polska U-19  35-5  Ukraina U-19 Santiago College, Lo Barnechea, Santiago

14 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Chile Hugo Palacios
Stany Zjednoczone U-19  25-20  Litwa U-19 Santiago College, Lo Barnechea, Santiago


Mecze o miejsca 9–12[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
8 kwietnia 2001        
  Tunezja U-19 6
11 kwietnia 2001
  Czechy U-19 6  
  Tunezja U-19 15
8 kwietnia 2001
    Niemcy U-19 22  
  Sri Lanka U-19 11
14 kwietnia 2001
  Niemcy U-19 38  
  Niemcy U-19 25
8 kwietnia 2001
    Maroko U-19 30
  Maroko U-19 13
11 kwietnia 2001
  Paragwaj U-19 3  
  Maroko U-19 24 Mecz o 3. miejsce
8 kwietnia 2001
    Portugalia U-19 22  
  Portugalia U-19 26   Tunezja U-19 13
  Belgia U-19 21     Portugalia U-19 19
14 kwietnia 2001
8 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Hiszpania Chicharro Manuel
Tunezja U-19  6-6  Czechy U-19 Estadio Saint Gabriel's School, Las Condes, Santiago


8 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Portugalia Ferdinando de Sousa
Sri Lanka U-19  11-38  Niemcy U-19 Estadio Saint Gabriel's School, Las Condes, Santiago


8 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Holandia Sean Mallon
Maroko U-19  13-3  Paragwaj U-19 Old Grangonian Club, Peñalolén, Santiago


8 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Chile Hugo Palacios
Portugalia U-19  26-21  Belgia U-19 Old Grangonian Club, Peñalolén, Santiago

11 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Rumunia Mircea Paraschivescu
Tunezja U-19  15-22  Niemcy U-19 St. George's College, Vitacura, Santiago


11 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Argentyna Ricardo Ponce de León
Maroko U-19  24-22  Portugalia U-19 Club Deportivo Universidad Católica, Las Condes, Santiago

14 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Rumunia Mircea Paraschivescu
Niemcy U-19  25-30  Maroko U-19 Club Deportivo Universidad Católica, Las Condes, Santiago

14 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Urugwaj Santiago Slinger
Tunezja U-19  13-19  Portugalia U-19 Club Deportivo Universidad Católica, Las Condes, Santiago


Mecze o miejsca 13–16[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
11 kwietnia 2001
  Czechy U-19 13  
  Sri Lanka U-19 12  
 
14 kwietnia 2001
      Czechy U-19 15
    Paragwaj U-19 8
 
 
Mecz o 3. miejsce
11 kwietnia 2001 14 kwietnia 2001
  Paragwaj U-19 16   Sri Lanka U-19  22
  Belgia U-19 7     Belgia U-19  15
11 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Maroko Badri Khalid
Czechy U-19  13-12  Sri Lanka U-19 St. George's College, Vitacura, Santiago


11 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Tunezja Bouchemel Mohsen
Paragwaj U-19  16-7  Belgia U-19 Club Deportivo Universidad Católica, Las Condes, Santiago

14 kwietnia 2001
16:45
sędzia: Portugalia Ferdinando de Sousa
Czechy U-19  15-8  Paragwaj U-19 Greenland School, Estación Central, Santiago

14 kwietnia 2001
15:00
sędzia: Hiszpania Chicharro Manuel
Sri Lanka U-19  22-15  Belgia U-19 Greenland School, Estación Central, Santiago


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Składy/wyniki
1  Gruzja U-19 [31][32]
2  Rosja U-19 [33]
3  Kanada U-19 [34]
4  Hiszpania U-19 [35][36]
5  Polska U-19 [37][38]
6  Ukraina U-19 [39]
7  Stany Zjednoczone U-19 [40][41]
8  Litwa U-19 [42]
9  Maroko U-19 [43]
10  Niemcy U-19 [44]
11  Portugalia U-19 [45]
12  Tunezja U-19 [46][47]
13  Czechy U-19 [48][49]
14  Paragwaj U-19 [50]
15  Sri Lanka U-19 [51][52]
16  Belgia U-19 [53]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Locations (ang.). irb-fira.irb.org @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].
  2. Stade (ang.). fira-aer-rugby.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].
  3. IRB/FIRA-AER World Junior Championship 2001 Referees (ang.). irb-fira.irb.org @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].
  4. New Zealand Triumph (ang.). irb-fira.irb.org @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].
  5. France through to Finals (ang.). irb-fira.irb.org @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].
  6. NEW ZEALAND WIN FINAL (ang.). irb-fira.irb.org @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].
  7. FINAL Results & Rankings - Group B (ang.). irb-fira.irb.org @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].
  8. Samoa 49 Korea 0 (ang.). irb-fira.irb.org @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].
  9. Los Pumitas, séptimos tras vencer a Uruguay (hiszp.). lanacion.com.ar. [dostęp 2013-10-06].
  10. Group A (ang.). fira-aer-rugby.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].
  11. Group A (ang.). irb-fira.irb.org @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].
  12. Group B (ang.). fira-aer-rugby.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].
  13. Group B (ang.). irb-fira.irb.org @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]