Mistrzostwa Świata U-20 w Piłce Ręcznej Kobiet 1999

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata U-20 w Piłce Ręcznej Kobiet 1999
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 1997 2001 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka ręczna
Organizator IHF
Szczegóły turnieju
Gospodarz  Chiny
Otwarcie 1 sierpnia 1999
Zamknięcie (finał) 14 sierpnia 1999
Liczba drużyn 20
Liczba aren 4 (w 4 miastach)
I miejsce  Rumunia U-20
II miejsce  Litwa U-20
III miejsce  Dania U-20
Statystyki turnieju
Liczba meczów 78

Mistrzostwa Świata U-20 w Piłce Ręcznej Kobiet 1999 – dwunaste mistrzostwa świata U-20 w piłce ręcznej kobiet, oficjalny międzynarodowy turniej piłki ręcznej o randze mistrzostw świata organizowany przez IHF mający na celu wyłonienie najlepszej żeńskiej reprezentacji narodowej złożonej z zawodniczek do lat dwudziestu. Odbył się w dniach 1–14 sierpnia 1999 roku w chińskiej prowincji Guangdong. Tytułu zdobytego w 1997 roku broniła reprezentacja Danii.

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Rosja U-20 4 4 0 0 106 64 +42 8 Mecze o miejsca 1–12
2.  Chiny U-20 4 2 0 2 79 77 +2 4 Mecze o miejsca 1–12
3.  Brazylia U-20 4 2 0 2 79 84 -5 4 Mecze o miejsca 1–12
4.  Holandia U-20 4 2 0 2 69 79 -10 4 Mecze o miejsca 13–20
5.  Japonia U-20 4 0 0 4 72 101 -29 0 Mecze o miejsca 13–20
1 sierpnia 1999
16:00

Rosja U-20 

24-17

 Holandia U-20

Zhuhai
(10-12)
1 sierpnia 1999
21:00

Chiny U-20 

27-18

 Japonia U-20

Zhuhai
(13-10)
2 sierpnia 1999
14:00

Brazylia U-20 

24-17

 Holandia U-20

Zhuhai
(12-5)
2 sierpnia 1999
19:30

Rosja U-20 

33-17

 Japonia U-20

Zhuhai
(18-10)
3 sierpnia 1999
14:00

Chiny U-20 

23-17

 Brazylia U-20

Zhuhai
(9-10)
3 sierpnia 1999
19:30

Holandia U-20 

18-17

 Japonia U-20

Zhuhai
(12-9)
5 sierpnia 1999
14:00

Holandia U-20 

17-14

 Chiny U-20

Zhuhai
(5-2)
5 sierpnia 1999
19:30

Rosja U-20 

24-15

 Brazylia U-20

Zhuhai
(13-7)
6 sierpnia 1999
16:00

Brazylia U-20 

23-20

 Japonia U-20

Zhuhai
(10-7)
6 sierpnia 1999
19:30

Rosja U-20 

25-15

 Chiny U-20

Zhuhai
(11-9)

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Rumunia U-20 4 3 0 1 126 85 +41 6 Mecze o miejsca 1–12
2.  Norwegia U-20 4 3 0 1 130 92 +38 6 Mecze o miejsca 1–12
3.  Węgry U-20 4 3 0 1 105 100 +5 6 Mecze o miejsca 1–12
4.  Kongo U-20 4 1 0 3 73 116 -43 2 Mecze o miejsca 13–20
5.  Islandia U-20 4 0 0 4 70 111 -41 0 Mecze o miejsca 13–20
1 sierpnia 1999
12:00

Rumunia U-20 

30-16

 Islandia U-20

Shenzhen
(14-6)
1 sierpnia 1999
14:00

Norwegia U-20 

41-19

 Kongo U-20

Shenzhen
(21-13)
2 sierpnia 1999
16:00

Norwegia U-20 

27-25

 Rumunia U-20

Shenzhen
(9-12)
2 sierpnia 1999
19:30

Węgry U-20 

28-20

 Islandia U-20

Shenzhen
(17-8)
3 sierpnia 1999
19:30

Węgry U-20 

27-17

 Kongo U-20

Shenzhen
(17-7)
4 sierpnia 1999
16:00

Norwegia U-20 

36-20

 Islandia U-20

Shenzhen
(15-14)
4 sierpnia 1999
19:30

Rumunia U-20 

34-20

 Kongo U-20

Shenzhen
(19-9)
5 sierpnia 1999
19:30

Węgry U-20 

28-26

 Norwegia U-20

Shenzhen
(11-12)
6 sierpnia 1999
16:00

Kongo U-20 

17-14

 Islandia U-20

Shenzhen
(9-8)
6 sierpnia 1999
19:30

Rumunia U-20 

37-22

 Węgry U-20

Shenzhen
(22-19)

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Jugosławia U-20 4 3 0 1 119 82 +37 6 Mecze o miejsca 1–12
2.  Korea Południowa U-20 4 3 0 1 129 94 +35 6 Mecze o miejsca 1–12
3.  Turcja U-20 4 3 0 1 116 101 +15 6 Mecze o miejsca 1–12
4.  Słowacja U-20 4 1 0 3 99 89 +10 2 Mecze o miejsca 13–20
5.  Kanada U-20 4 0 0 4 51 148 -97 0 Mecze o miejsca 13–20
1 sierpnia 1999
14:00

Korea Południowa U-20 

27-21

 Słowacja U-20

Zhongshan
(17-8)
1 sierpnia 1999
16:00

Jugosławia U-20 

38-10

 Kanada U-20

Zhongshan
(18-5)
2 sierpnia 1999
14:00

Turcja U-20 

36-17

 Kanada U-20

Zhongshan
(18-12)
2 sierpnia 1999
19:30

Jugosławia U-20 

24-20

 Słowacja U-20

Zhongshan
(13-11)
3 sierpnia 1999
14:00

Turcja U-20 

26-23

 Słowacja U-20

Zhongshan
(11-11)
3 sierpnia 1999
19:30

Jugosławia U-20 

34-25

 Korea Południowa U-20

Zhongshan
(18-10)
5 sierpnia 1999
14:00

Korea Południowa U-20 

39-12

 Kanada U-20

Zhongshan
(18-4)
5 sierpnia 1999
19:30

Turcja U-20 

27-23

 Jugosławia U-20

Zhongshan
(12-10)
6 sierpnia 1999
16:00

Słowacja U-20 

35-12

 Kanada U-20

Zhongshan
(16-9)
6 sierpnia 1999
19:30

Korea Południowa U-20 

38-27

 Turcja U-20

Zhongshan
(18-15)

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Litwa U-20 4 4 0 0 106 87 +19 8 Mecze o miejsca 1–12
2.  Dania U-20 4 3 0 1 102 70 +32 6 Mecze o miejsca 1–12
3.  Hiszpania U-20 4 2 0 2 99 84 +15 4 Mecze o miejsca 1–12
4.  Chińskie Tajpej U-20 4 1 0 3 77 106 -29 2 Mecze o miejsca 13–20
5.  Angola U-20 4 0 0 4 86 123 -37 0 Mecze o miejsca 13–20
1 sierpnia 1999
12:00

Litwa U-20 

31-27

 Angola U-20

Nanhai
(17-14)
1 sierpnia 1999
14:00

Dania U-20 

33-15

 Chińskie Tajpej U-20

Nanhai
(20-6)
2 sierpnia 1999
16:00

Litwa U-20 

20-17

 Dania U-20

Nanhai
(11-8)
2 sierpnia 1999
19:30

Hiszpania U-20 

33-22

 Angola U-20

Nanhai
(19-8)
3 sierpnia 1999
19:30

Hiszpania U-20 

25-13

 Chińskie Tajpej U-20

Nanhai
(13-4)
4 sierpnia 1999
16:00

Dania U-20 

30-17

 Angola U-20

Nanhai
(17-6)
4 sierpnia 1999
19:30

Litwa U-20 

28-20

 Chińskie Tajpej U-20

Nanhai
(13-9)
5 sierpnia 1999
19:30

Dania U-20 

22-18

 Hiszpania U-20

Nanhai
(12-5)
6 sierpnia 1999
16:00

Chińskie Tajpej U-20 

29-20

 Angola U-20

Nanhai
(16-7)
6 sierpnia 1999
19:30

Litwa U-20 

27-23

 Hiszpania U-20

Nanhai
(11-12)


Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 1–12[edytuj | edytuj kod]

Grupa I

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Rumunia U-20 5 4 0 1 133 103 +30 8 Mecze o miejsca 1–4
2.  Rosja U-20 5 3 0 2 111 89 +22 6 Mecze o miejsca 1–4
3.  Węgry U-20 5 3 0 2 111 121 -10 6 Mecz o miejsca 5–6
4.  Norwegia U-20 5 2 1 2 115 110 +5 5 Mecz o miejsca 7–8
5.  Chiny U-20 5 1 1 3 90 104 -14 3 Mecz o miejsca 9–10
6.  Brazylia U-20 5 1 0 4 87 120 -33 2 Mecz o miejsca 11–12
8 sierpnia 1999
14:00

Węgry U-20 

23-20

 Rosja U-20

Zhuhai
(11-10)
8 sierpnia 1999
16:00

Rumunia U-20 

30-18

 Brazylia U-20

Zhuhai
(15-11)
8 sierpnia 1999
19:30

Norwegia U-20 

20-20

 Chiny U-20

Zhuhai
(10-7)
9 sierpnia 1999
14:00

Węgry U-20 

27-23

 Brazylia U-20

Zhuhai
(14-10)
9 sierpnia 1999
16:00

Rumunia U-20 

21-17

 Chiny U-20

Zhuhai
(12-8)
9 sierpnia 1999
19:30

Rosja U-20 

23-16

 Norwegia U-20

Zhuhai
(12-9)
10 sierpnia 1999
14:00

Węgry U-20 

21-15

 Chiny U-20

Zhuhai
(12-7)
10 sierpnia 1999
16:00

Norwegia U-20 

26-14

 Brazylia U-20

Zhuhai
(13-6)
10 sierpnia 1999
19:30

Rumunia U-20 

20-19

 Rosja U-20

Zhuhai
(9-11)

Grupa II

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Litwa U-20 5 4 0 1 125 127 -2 8 Mecze o miejsca 1–4
2.  Dania U-20 5 3 0 2 116 111 +5 6 Mecze o miejsca 1–4
3.  Hiszpania U-20 5 2 1 2 121 121 0 5 Mecz o miejsca 5–6
4.  Jugosławia U-20 5 2 0 3 130 132 -2 4 Mecz o miejsca 7–8
5.  Korea Południowa U-20 5 2 0 3 153 141 +12 4 Mecz o miejsca 9–10
6.  Turcja U-20 5 1 1 3 123 136 -13 3 Mecz o miejsca 11–12
8 sierpnia 1999
14:00

Hiszpania U-20 

30-25

 Jugosławia U-20

Zhongshan
(16-12)
8 sierpnia 1999
16:00

Litwa U-20 

27-25

 Turcja U-20

Zhongshan
(13-11)
8 sierpnia 1999
19:30

Dania U-20 

29-28

 Korea Południowa U-20

Zhongshan
(14-14)
9 sierpnia 1999
14:00

Hiszpania U-20 

21-21

 Turcja U-20

Zhongshan
(13-9)
9 sierpnia 1999
16:00

Korea Południowa U-20 

36-22

 Litwa U-20

Zhongshan
(19-12)
9 sierpnia 1999
19:30

Jugosławia U-20 

22-21

 Dania U-20

Zhongshan
(10-10)
10 sierpnia 1999
14:00

Hiszpania U-20 

29-26

 Korea Południowa U-20

Zhongshan
(16-12)
10 sierpnia 1999
16:00

Dania U-20 

27-23

 Turcja U-20

Zhongshan
(12-11)
10 sierpnia 1999
19:30

Litwa U-20 

29-26

 Jugosławia U-20

Zhongshan
(15-15)

Mecze o miejsca 13–20[edytuj | edytuj kod]

Grupa III

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Holandia U-20 3 3 0 0 73 65 +8 6 Mecz o miejsca 13–14
2.  Kongo U-20 3 2 0 1 64 60 +4 4 Mecz o miejsca 15–16
3.  Islandia U-20 3 1 0 2 57 61 -4 2 Mecz o miejsca 17–18
4.  Japonia U-20 3 0 0 3 52 60 -8 0 Mecz o miejsca 19–20
8 sierpnia 1999
19:30

Islandia U-20 

20-16

 Japonia U-20

Shenzhen
(10-7)
9 sierpnia 1999
16:00

Holandia U-20 

28-23

 Islandia U-20

Shenzhen
(14-10)
9 sierpnia 1999
19:30

Kongo U-20 

22-19

 Japonia U-20

Shenzhen
(10-8)
10 sierpnia 1999
19:30

Holandia U-20 

27-25

 Kongo U-20

Shenzhen
(9-13)

Grupa IV

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Słowacja U-20 3 3 0 0 98 61 +37 6 Mecz o miejsca 13–14
2.  Chińskie Tajpej U-20 3 2 0 1 80 69 +11 4 Mecz o miejsca 15–16
3.  Angola U-20 3 1 0 2 77 83 -6 2 Mecz o miejsca 17–18
4.  Kanada U-20 3 0 0 3 52 94 -42 0 Mecz o miejsca 19–20
8 sierpnia 1999
19:30

Angola U-20 

32-21

 Kanada U-20

Nanhai
(11-6)
9 sierpnia 1999
16:00

Słowacja U-20 

33-25

 Angola U-20

Nanhai
(14-10)
9 sierpnia 1999
19:30

Chińskie Tajpej U-20 

27-19

 Kanada U-20

Nanhai
(11-8)
10 sierpnia 1999
19:30

Słowacja U-20 

30-24

 Chińskie Tajpej U-20

Nanhai
(16-14)


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 1–4

  Półfinały Finał
             
12 sierpnia 1999 16:30
  Rumunia U-20 30  
  Dania U-20 19  
 
14 sierpnia 1999 16:30
      Rumunia U-20 25
    Litwa U-20 20
 
 
Mecz o 3. miejsce
12 sierpnia 1999 19:30 14 sierpnia 1999 14:00
  Litwa U-20 24   Dania U-20  25
  Węgry U-20 20     Węgry U-20  20
12 sierpnia 1999
16:30

Rumunia U-20 

30-19

 Dania U-20

Zhongshan
(16-11)
12 sierpnia 1999
19:30

Litwa U-20 

24-20

 Węgry U-20

Zhongshan
(13-10)

14 sierpnia 1999
16:30

Rumunia U-20 

25-20

 Litwa U-20

Zhongshan
(11-5)

14 sierpnia 1999
14:00

Dania U-20 

25-20

 Węgry U-20

Zhongshan
(13-8)

Mecz o 5. miejsce

12 sierpnia 1999
19:30

Rosja U-20 

30-21

 Hiszpania U-20

Zhuhai
(15-10)

Mecz o 7. miejsce

12 sierpnia 1999
19:30

Norwegia U-20 

38-27

 Jugosławia U-20

Shenzhen
(18-10)

Mecz o 9. miejsce

12 sierpnia 1999
19:30

Korea Południowa U-20 

27-23

 Chiny U-20

Nanhai
(15-11)

Mecz o 11. miejsce

12 sierpnia 1999
16:30

Turcja U-20 

29-27

 Brazylia U-20

Nanhai
(20-9)

Mecz o 13. miejsce

12 sierpnia 1999
16:30

Holandia U-20 

23-22

 Słowacja U-20

Shenzhen
(10-9)

Mecz o 15. miejsce

12 sierpnia 1999
16:30

Kongo U-20 

23-12

 Chińskie Tajpej U-20

Zhuhai
(14-3)

Mecz o 17. miejsce

12 sierpnia 1999
14:00

Angola U-20 

20-19

 Islandia U-20

Zhuhai
(8-11)

Mecz o 19. miejsce

12 sierpnia 1999
14:00

Japonia U-20 

27-15

 Kanada U-20

Shenzhen
(16-7)


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
Gold medal world centered-2.svg  Rumunia U-20
Silver medal world centered-2.svg  Litwa U-20
Bronze medal world centered-2.svg  Dania U-20
4  Węgry U-20
5  Rosja U-20
6  Hiszpania U-20
7  Norwegia U-20
8  Jugosławia U-20
9  Korea Południowa U-20
10  Chiny U-20
11  Turcja U-20
12  Brazylia U-20
13  Holandia U-20
14  Słowacja U-20
15  Kongo U-20
16  Chińskie Tajpej U-20
17  Angola U-20
18  Islandia U-20
19  Japonia U-20
20  Kanada U-20

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]