Mistrzostwa Świata Weteranów w Skokach Narciarskich 1998

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Świata Weteranów w Skokach Narciarskich 1998 – dziewiąta edycja mistrzostw świata weteranów w skokach narciarskich, rozegrana w 1998 roku w Permie.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Kategoria wiekowa Złoty medal Kraj Odl. Pkt Srebrny medal Kraj Odl. Pkt Brązowy medal Kraj Odl. Pkt
K-25
Klasa 11 (80 - 84)
Olai Lie
Norwegia
19,0 m 19,5 m
173,9
Wystartował 1 zawodnik
Klasa 10 (75 - 79)
Olav Malin
Norwegia
18,5 m 20,5 m
167,6
Wystartował 1 zawodnik
Klasa 9 (70 - 74)
Odd Aarnes
Norwegia
21,0 m 20,5 m
183,1
Sergey Soldatov
Rosja
19,0 m 21,0 m
177,5
Illarion Mukhortov
Rosja
12,5 m 13,0 m
104,2
Klasa 8 (65 - 69)
John Eidem
Norwegia
23,0 m 23,5 m
205,6
Wystartował 1 zawodnik
Klasa 7 (60 - 64)
Anatoliy Chistiakov
Rosja
25,5 m 25,0 m
229,2
Boris Bobkov
Rosja
21,0 m 21,5 m
187,5
Anatoliy Kusnetsov
Rosja
22,0 m 21,5 m
186,9
Klasa 6 (55 - 59)
Erkke Muhonen
Finlandia
25,0 m 25,0 m
220,5
Per Birger Lomheim
Norwegia
25,0 m 23,0 m
216,7
Kare Holmen
Norwegia
24,5 m 24,0 m
213,9
Klasa 5 (50 - 54)
Ake Saloniemi
Szwecja
26,0 m 27,0 m
241,2
Reidar Finnanger
Norwegia
25,0 m 25,0 m
225,5
Vladimir Salnikov
Rosja
23,0 m 24,0 m
213,8
K-50
Klasa 8 (65 - 69)
John Eidem
Norwegia
31,5 m 28,0 m
101,6
Wystartował 1 zawodnik
Klasa 7 (60 - 64)
Martti Lamminpaa
Finlandia
41,0 m 41,0 m
173,3
Wystartował 1 zawodnik
Klasa 6 (55 - 59)
Kare Holmen
Norwegia
35,0 m 34,0 m
133,7
Vladimir Chertavikov
Rosja
32,0 m 34,5 m
125,2
Ivan Selyaninov
Rosja
34,5 m 32,0 m
121,7
Klasa 5 (50 - 54)
Aatto Lamminpaa
Finlandia
41,5 m 43,0 m
183,6
Rais Chviecov
Białoruś
40,5 m 43,0 m
181,3
Gjert Andersen
Norwegia
48,0 m[1] 45,0 m
177,4
Klasa 4 (45 - 49)[2]
Vladimir Frolov
Rosja
46,0 m X
100,3
Alexander Travin
Rosja
45,5 m X
99,4
Mikhail Pirozhkov
Rosja
45,0 m X
94,5
Klasa 3 (40 - 44)
Sergey Saychik
Rosja
47,5 m X
108,5
Alf Tore Haug
Norwegia
48,0 m X
103,4
Christian Berggrav
Norwegia
46,0 m X
101,3
Klasa 2 (35 - 39)
Yuri Ivanov
Rosja
51,0 m X
119,8
Vladimir Daylidovich
Rosja
50,0 m X
111,0
Per Ole Vik
Norwegia
49,0 m X
109,7
Klasa 1 (30 - 34)
Sergey Yarushevich
Rosja
54,0 m X
125,2
Sergey Bondar
Rosja
54,5 m X
125,1
Geir Rune Lislegaard
Norwegia
53,5 m X
123,3
K-80
Klasa 7 (60 - 64)
Martti Lamminpaa
Finlandia
51,0 m 50,0 m
93,5
Wystartował 1 zawodnik
Klasa 5 (50 - 54)
Aatto Lamminpaa
Finlandia
57,0 m 55,5 m
131,5
Vladimir Kalinin
Rosja
56,0 m 54,5 m
124,0
Steffen Gjessing
Norwegia
54,0 m 51,5 m
104,5
Klasa 4 (45 - 49)
Likka Tuomikoski
Finlandia
76,5 m 73,5 m
208,5
Rashid Rahmatullin
Rosja
70,5 m 68,0 m
180,5
Ilkka Obert
Szwecja
69,5 m 60,5 m
163,0
Klasa 3 (40 - 44)
Alf Tore Haug
Norwegia
76,5 m 76,5 m
213,0
Christian Berggrav
Norwegia
70,0 m 72,5 m
194,5
Stein Arne Hoel
Norwegia
72,5 m 70,0 m
189,0
Klasa 2 (35 - 39)
Grigori Kopyelov
Rosja
80,5 m 78,0 m
226,0
Yuri Ivanov
Rosja
71,5 m 71,0 m
194,5
Sergey Zelenin
Rosja
70,0 m 69,5 m
183,5
Klasa 1 (30 - 34)
Sergey Micheev
Rosja
93,0 m 93,0 m
279,0
Sergey Yarushevich
Rosja
79,5 m 76,0 m
219,0
Kair Tammel
Estonia
74,0 m 73,0 m
200,5

Statystyki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
1.
Rosja Rosja
7
10
6
24
2.
Norwegia Norwegia
7
4
7
18
3.
Finlandia Finlandia
6
0
0
6
4.
Szwecja Szwecja
1
0
1
2
5.
Białoruś Białoruś
0
1
0
1
6.
Estonia Estonia
0
0
1
1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skok zakończony upadkiem
  2. Z powodu wiatru w klasach 1-4 rozegrano tylko jedną serię skoków

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]