Mistrzostwa Świata Weteranów w Skokach Narciarskich 1999

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Świata Weteranów w Skokach Narciarskich 1999 – dziesiąta edycja mistrzostw świata weteranów w skokach narciarskich, rozegrana w dniach od 4 do 6 marca w Otepää.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Kategoria wiekowa Złoty medal Kraj Odl. Pkt Srebrny medal Kraj Odl. Pkt Brązowy medal Kraj Odl. Pkt
K-25
Klasa 12 (85 - 89)
Olai Lie
Norwegia
18,0 m 18,5 m
151,6
Wystartował 1 zawodnik
Klasa 10 (75 - 79)
Olav Malin
Norwegia
18,5 m 18,0 m
151,1
Odd Aarnes
Norwegia
17,5 m 16,0 m
140,4
Wystartowało 2 zawodników
Klasa 9 (70 - 74)
Nils Eriksen
Norwegia
20,5 m 20,0 m
176,7
Leif Pedersen
Szwecja
17,0 m 16,0 m
97,2
Wystartowało 2 zawodników
Klasa 8 (65 - 69)
John Eidem
Norwegia
19,5 m 19,5 m
172,1
Wystartował 1 zawodnik
Klasa 7 (60 - 64)
Teuvo Koljonen
Finlandia
21,0 m 22,5 m
187,9
Stanislav Gruzdev
Rosja
19,5 m 22,0 m
184,6
Wystartowało 2 zawodników
Klasa 6 (55 - 59)
Svein Husby
Norwegia
23,0 m 22,5 m
202,7
Kurt Elima
Szwecja
22,5 m 22,0 m
198,8
Teuvo Hokkanen
Finlandia
22,5 m 22,0 m
197,8
Klasa 5 (50 - 54)
Taisto Tolvanen
Finlandia
23,0 m 24,0 m
212,8
Ake Saloniemi
Szwecja
23,0 m 23,5 m
212,1
Jan Ringset
Norwegia
23,5 m 23,5 m
207,3
Klasa 4 (45 - 49)
Petr Doldine
Rosja
19,5 m 17,0 m
140,6
Wystartował 1 zawodnik
Klasa 3 (40 - 44)
Viktor Sormus
Estonia
22,5 m 23,0 m
198,1
Juhan Lind
Estonia
22,5 m 23,0 m
197,2
Raimu Pihlajaniemi
Finlandia
22,0 m 22,0 m
196,6
Klasa 2 (35 - 39)
Tiit Heinloo
Estonia
25,0 m 23,5 m
219,9
Tonu Visnap
Estonia
24,0 m 24,0 m
209,2
Andres Joesaar
Estonia
22,0 m 22,5 m
196,3
Klasa 1 (30 - 34)
Hillar Irves
Estonia
24,5 m 25,0 m
221,8
Pietro Nilsson
Szwecja
25,0 m 24,5 m
220,3
Rain Paern
Estonia
24,5 m 24,5 m
218,1
K-40
Klasa 9 (70 - 74)
Nils Eriksen
Norwegia
30,0 m 26,5 m
128,8
Wystartował 1 zawodnik
Klasa 7 (60 - 64)
Martti Lamminpaa
Finlandia
34,5 m 35,0 m
178,9
Svein Glomsvoll
Norwegia
30,0 m 32,5 m
152,0
Stanislav Gruzdev
Rosja
29,5 m 28,0 m
134,0
Klasa 6 (55 - 59)
Guttorm Bakke
Norwegia
37,5 m 39,0 m
213,8
Svein Husby
Norwegia
32,0 m 35,5 m
178,0
Ingvart Thornängen
Szwecja
33,5 m 33,5 m
175,9
Klasa 5 (50 - 54)
Matti Kaseva
Knut Sorlien
Finlandia
Norwegia
35,0 m 37,5 m
36,0 m 36,5 m
197,0
-------------------
Tim Denisson
Stany Zjednoczone
34,5 m 35,0 m
187,9
Klasa 4 (45 - 49)
Pentti Rautiainen
Finlandia
41,5 m 39,5 m
229,2
Kaare Johnsen
Norwegia
40,5 m 40,0 m
226,1
Arsi Sjörgren
Finlandia
40,0 m 40,0 m
224,5
Klasa 3 (40 - 44)
Arne Jorgensen
Norwegia
39,0 m 41,0 m
224,0
Alf Tore Haug
Norwegia
39,0 m 41,5 m
223,1
Stig Dahl
Norwegia
38,0 m 39,5 m
222,0
Klasa 2 (35 - 39)
Kalevi Kantola
Finlandia
36,5 m 39,0 m
209,6
Kari Pesonen
Finlandia
36,0 m 40,0 m
205,2
Markku Jantunen
Finlandia
36,0 m 37,5 m
202,2
Klasa 1 (30 - 34)
Peep Heinlo
Estonia
39,0 m 38,5 m
215,0
Janne Heinonen
Finlandia
37,5 m 38,0 m
214,6
Janno Perv
Estonia
38,5 m 37,0 m
214,1
K-70
Klasa 7 (60 - 64)
Martti Lamminpaa
Finlandia
39,0 m 38,5 m
159,5
Wystartował 1 zawodnik
Klasa 6 (55 - 59)
Guttorm Bakke
Norwegia
53,0 m 52,5 m
143,6
Ingvart Thornängen
Szwecja
45,5 m 47,0 m
107,5
Antti Kokkonen
Finlandia
41,0 m 42,5 m
85,7
Klasa 5 (50 - 54)
Knut Sorlien
Norwegia
45,5 m 47,5 m
108,1
Tim Denisson
Stany Zjednoczone
42,0 m 43,5 m
93,6
Sigmund Stenberg
Norwegia
44,0 m 42,5 m
92,3
Klasa 4 (45 - 49)
Pentti Rautiainen
Finlandia
57,5 m 61,0 m
179,2
Arsi Sjörgren
Finlandia
57,5 m 56,0 m
165,2
Ilkka Oberg
Szwecja
53,5 m 51,5 m
144,5
Klasa 3 (40 - 44)
Roger Ruud
Norwegia
64,5 m 65,0 m
211,9
Ari Raitoharju
Finlandia
66,0 m 62,0 m
198,1
Alf Tore Haug
Norwegia
58,0 m 60,0 m
177,6
Klasa 2 (35 - 39)
Geir Rune Lislegaard
Norwegia
62,0 m 61,5 m
184,2
Per Ole Vik
Norwegia
57,5 m 53,0 m
155,1
Stein Moe
Norwegia
53,0 m 57,5 m
150,6
Klasa 1 (30 - 34)
Anssi Nieminen
Finlandia
64,5 m 64,0 m
204,2
Peep Heinlo
Estonia
62,0 m 63,0 m
196,0
Seppo Kinnunen
Finlandia
60,5 m 63,0 m
191,2
Złoty medal Odl. Pkt Srebrny medal Odl. Pkt Brązowy medal Odl. Pkt
Konkurs drużynowy K-40
Norwegia Norwegia
Finlandia Finlandia
Drużyna mieszana Ski jumping pictogram.svg
Svein Glomsvoll [7]
Guttorm Bakke [6]
Knut Sorlien [5]
Kare Johnsen [4]
Arne Jorgensen [3]
Roger Ruud [3]
Per Ole Vik [2]
33,0 m
36,0 m
31,0 m
36,0 m
34,0 m
38,5 m
35,0 m
579,5
Martti Lamminpaa [7]
Antti Kokkonen [6]
Matti Kaseva [5]
Pentti Rautiainen [4]
Rauno Komulainen [3]
Ari Raitoharju [3]
Janne Heinonen [1]
34,5 m
33,5 m
31,0 m
30,5 m
31,0 m
40,0 m
37,0 m
555,9
Stanislav Gruzdev Rosja [7]
Felix AiropetovRosja [6]
Boris Chvetsov Rosja [5]
Tim Denisson Stany Zjednoczone [5]
Stein Arne Hoel Norwegia [3]
Geir Almas Norwegia [2]
Janno Perv Estonia [1]
30,5 m
25,5 m
33,0 m
25,5 m
31,0 m
36,5 m
35,5 m
495,9

Statystyka[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
1.
Norwegia Norwegia
14
6
5
25
2.
Finlandia Finlandia
9
5
6
20
3.
Estonia Estonia
4
3
3
10
4.
Rosja Rosja
1
1
1
3
5.
Szwecja Szwecja
0
5
2
7
6.
Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
0
1
1
2
7.
Drużyna mieszana Ski jumping pictogram.svg
0
0
1
1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]