Mistrzostwa Świata Weteranów w Skokach Narciarskich 2002

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Świata Weteranów w Skokach Narciarskich 2002 – trzynasta edycja mistrzostw świata weteranów w skokach narciarskich, rozegrana w dniach od 14 do 16 marca w Harrachovie.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Kategoria wiekowa Złoty medal Kraj Odl. pkt Srebrny medal Kraj Odl. pkt Brązowy medal Kraj Odl. pkt
K-26
Klasa 9+ (70 i starsi)
Martti Korhonen
Finlandia
20,0 m 19,5 m 147,7
John Eidem
Norwegia
18,5 m 19,0 m 137,9
Olai Lie
Norwegia
17,0 m 15,0 m 110,2
Klasa 8 (65 - 69)
Teuvo Koljonen
Finlandia
20,5 m 23,0 m 171,8
Aarne Lintulahti
Finlandia
21,0 m 20,0 m 156,8
Frantisek Švehla
Czechosłowacja
16,0 m 17,5 m 125,3
Klasa 7 (60 - 64)
Erkki Muhonen
Finlandia
20,5 m 20,5 m 157,8
Stanislav Gruzdev
Rosja
19,0 m 20,0 m 151,5
Wystartowało 2 zawodników
K-40
Klasa 9+ (70 i starsi)
Martii Korhonen
Finlandia
24,0 m 24,0 m 99,6
John Eidem
Norwegia
23,5 m 23,0 m 98,3
Olai Lie
Norwegia
20,5 m 19,5 m 74,0
Klasa 8 (65 - 69)
Willy Johansen
Norwegia
32,5 m 32,0 m 168,9
Aarne Kuisma
Finlandia
32,0 m 31,0 m 163,6
Kurt Brausse
Niemcy
30,5 m 32,5 m 162,6
Klasa 7 (60 - 64)
Magne Heistad
Norwegia
32,5 m 32,0 m 166,9
Svein Husby
Norwegia
32,5 m 30,5 m 163,1
Kare Holmen
Norwegia
30,0 m 30,5 m 153,6
Klasa 6 (55 - 59)
Dag Tessem
Norwegia
34,5 m 33,0 m 183,0 m
Sigmund Stenberg
Norwegia
31,0 m 33,0 m 171,3
Guttorm Bakke
Norwegia
32,5 m 31,0 m 168,2
Klasa 5 (50 - 54)
Pekka Tainio
Finlandia
36,0 m 35,0 m 197,2
Čestmír Kožíšek
Czechosłowacja
33,0 m 35,0 m 182,1
Knut Sorlien
Norwegia
33,0 m 32,5 m 174,6
Klasa 4 (45 - 49)
Arsi Sjörgren
Finlandia
36,5 m 35,5 m 199,4
Alf Tore Haug
Norwegia
35,5 m 35,5 m 196,2
Stein Johannesen
Norwegia
35,0 m 34,0 m 188,8
Klasa 3 (40 - 44)
Stig Dahl
Norwegia
33,5 m 35,5 m 189,8
Kalevi Kantola
Finlandia
33,0 m 34,5 m 180,0
Jaroslav Bukvic
Czechosłowacja
33,0 m 32,5 m 179,1
Klasa 2 (35 - 39)
Pasi Kähkölä
Finlandia
36,5 m 36,0 m 205,5
Maik Gohlke
Niemcy
35,5 m 35,0 m 198,6
Alexander Ilyukhin
Rosja
33,5 m 34,0 m 179,5
Klasa 1 (30 - 34)
Dirk Gerstäcker
Niemcy
35,0 m 35,0 m 189,5
Michal Tomeš
Czechosłowacja
34,0 m 33,5 m 182,5
Stanislav Lasota
Czechosłowacja
34,0 m 33,5 m 182,0
K-70
Klasa 8 (65 - 69)
Aarne Kuisma
Finlandia
50,5 m 49,0 m 121,9
Kurt Brausse
Niemcy
48,5 m 48,0 m 115,8
Willy Johansen
Norwegia
47,5 m 49,5 m 112,9
Klasa 7 (60 - 64)
Ingvart Thornängen
Szwecja
48,5 m 46,5 m 107,5
Martti Lamminpää
Finlandia
42,5 m 47,0 m 93,4
Kare Holmen
Norwegia
47,5 m 49,5 m 78,7
Klasa 6 (55 - 59)
Guttorm Bakke
Norwegia
51,5 m 52,0 m 137,7
Dag Tessum
Norwegia
54,0 m 51,0 m 137,0
Aatto Lamminpää
Finlandia
51,0 m 48,0 m 124,8
Klasa 5 (50 - 54)
Jan Heiberg
Norwegia
65,5 m 63,0 m 198,7
Björn Knutsen
Norwegia
61,0 m 62,5 m 186,7
Pekka Tainio
Finlandia
60,0 m 56,0 m 171,7
Klasa 4 (45 - 49)
Arsi Sjörgren
Finlandia
60,5 m 63,0 m 187,2
Stein Johannesen
Norwegia
60,0 m 60,0 m 176,0
Alf Tore Haug
Norwegia
56,0 m 56,5 m 161,5
Klasa 3 (40 - 44)
Ari Raitoharju
Finlandia
62,0 m 68,5 m 203,1
Vidar Johansen
Norwegia
61,5 m 64,0 m 191,6
Veijo Stranden
Finlandia
59,5 m 63,5 m 184,1
Klasa 2 (35 - 39)
Raimo Tuovinen
Finlandia
65,5 m 66,0 m 205,3
Janne Heinonen
Finlandia
57,0 m 63,5 m 183,1
Kair Tammel
Estonia
62,0 m 58,5 m 177,6
Klasa 1 (30 - 34)
Jens - Geiner Hiero
Niemcy
67,5 m 69,0 m 220,3
Marco Gohlke
Niemcy
66,0 m 68,5 m 213,4
Lars Oyvind Moen
Norwegia
63,0 m 69,5 m 212,5
K-90
Klasa 7 (60 - 64)
Ingvart Thornängen
Szwecja
57,0 m 62,5 m 86,0
Martti Lamminpää
Finlandia
49,0 m 46,5 m 34,5
Don West
Stany Zjednoczone
33,0 m 25,0 m (-51,0)
Klasa 6 (55 - 59)
Aatto Lamminpää
Finlandia
53,5 m 53,0 m 68,0
Antti Kokkonen
Finlandia
50,0 m 50,5 m 50,5
Wystartowało 2 zawodników
Klasa 5 (50 - 54)
Jan Heiberg
Norwegia
77,0 m 88,5 m 196,5
Björn Knutsen
Norwegia
76,0 m 80,0 m 174,5
Klaus Günther
Niemcy
74,5 m 77,5 m 164,0
Klasa 4 (45 - 49)
Josef Hýsek
Słowacja
72,0 m 71,0 m 149,5
Olav Hage
Norwegia
68,0 m 67,0 m 130,5
Arne Jens Jorgenser
Norwegia
68,5 m 60,5 m 107,5
Klasa 3 (40 - 44)
Ari Raitoharju
Finlandia
76,5 m 86,5 m 177,5
Veijo Stranden
Finlandia
71,0 m 77,5 m 153,5
Vidar Johansen
Norwegia
69,5 m 70,0 m 139,0
Klasa 2 (35 - 39)
Raimo Tuovinen
Finlandia
81,0 m 78,5 m 184,0
Janne Heinonen
Finlandia
79,0 m 73,5 m 171,5
Andrey Fedorov
Rosja
72,5 m 75,0 m 157,0
Klasa 1 (30 - 34)
Jens - Greiner Hiero
Niemcy
84,5 m 88,5 m 212,0
Marco Gohlke
Niemcy
81,5 m 85,0 m 199,0
Lars Oyvind Moen
Norwegia
85,0 m 81,5 m 197,0
Złoty medal Odl. Pkt Srebrny medal Odl. Pkt Brązowy medal Odl. Pkt
Konkurs drużynowy K-70
Norwegia Norwegia
Niemcy Niemcy
Finlandia Finlandia
Dag Tessum
Jan Heiberg
Stein Johannsen
Vidar Johansen
Björn Knutsen
Lars Oyvind Moen
53,0 m
68,5 m
65,5 m
54,5 m
55,0 m
65,5 m
537,4
Kurt Brausse
Klaus Günther
Anton Zapf
Helmut Stohr
Wolfgang Runge
Marco Gohlke
48,0 m
56,0 m
55,0 m
55,5 m
55,5 m
64,0 m
463,3
Aatto Lamminpää
Taisto Tolvanen
Arsi Sjörgren
Ari Raitoharju
Janne Heinonen
Raimo Tuovinen
47,5 m
50,0 m
58,5 m
67,5 m
54,5 m
63,0 m
447,2

Statystyka[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
1.
Finlandia Finlandia
14
9
4
27
2.
Norwegia Norwegia
8
11
13
32
3.
Niemcy Niemcy
3
5
2
10
4.
Szwecja Szwecja
2
0
0
2
5.
Słowacja Słowacja
1
0
0
1
6.
Czechy Czechosłowacja
0
2
3
5
7.
Rosja Rosja
0
1
2
3
8.
Estonia Estonia
0
0
1
1
8.
Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
0
0
1
1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]