Mistrzostwa Świata Weteranów w Skokach Narciarskich 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Świata Weteranów w Skokach Narciarskich 2006 – siedemnasta edycja mistrzostw świata weteranów w skokach narciarskich, rozegrana w dniach od 7 do 12 lutego w Kranju.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Kategoria wiekowa Złoty medal Kraj Odl. pkt Srebrny medal Kraj Odl. pkt Brązowy medal Kraj Odl. pkt
K-20
Klasa 11 (80 – 84)
Johs Johnsen
Norwegia
11,5 m 12,0 m 125,3
Wystartował 1 zawodnik
Klasa 9 (70 – 74)
Kurt Brausse
Niemcy
17,5 m 17,5 m 196,5
Teuvo Koljonen
Finlandia
17,0 m 17,0 m 187,7
Richard Diess
Austria
16,0 m 17,5 m 185,8
Klasa 8 (65 – 69)
Franc Pavc
Słowenia
13,5 m 14,0 m 142,5
Mirko Knafelj
Słowenia
12,5 m 13,0 m 138,9
Wystartowało 2 zawodników
Klasa 7 (60 – 64)
Per Birger Lomheim
Norwegia
16,5 m 17,5 m 190,7
Ole Strömvall
Szwecja
14,5 m 16,0 m 168,9
Anthony Michelcić
Australia
14,5 m 14,5 m 162,7
Klasa 6 (55 – 59)
Joe Dolan
Słowenia
18,0 m 18,0 m 216,3
Sao Kurent
Słowenia
16,0 m 16,0 m 182,1
Janez Preeren
Słowenia
13,5 m 15,0 m 153,8
Klasa 5 (50 – 54)
Ivo Mlaker
Słowenia
18,0 m 17,5 m 194,9
Ole Hermansen
Norwegia
15,0 m 16,0 m 176,3
Branko Bas
Słowenia
17,5 m 17,5 m 171,0
Klasa 4 (45 – 49)
Joe Zupan
Słowenia
19,5 m 19,5 m 211,2
Jürgen Stielow
Niemcy
19,0 m 18,5 m 206,5
Peter Jenko
Słowenia
17,5 m 17,5 m 198,0
Klasa 3 (40 – 44)
Vlado Acko
Słowenia
20,5 m 20,5 m 233,3
Zvone Pograjc
Słowenia
20,5 m 19,5 m 227,5
Bogdan Fingar
Słowenia
20,0 m 20,5 m 225,4
K-40
Klasa 9 (70 – 74)
Richard Diess
Austria
33,0 m 31,0 m 157,8
Willy Johansen
Norwegia
31,0 m 31,0 m 156,4
Kurt Brausse
Niemcy
31,5 m 31,5 m 150,1
Klasa 8 (65 – 69)
Svein Husby
Norwegia
33,5 m 34,0 m 177,5
Martti Lamminpää
Finlandia
34,0 m 33,0 m 170,4
Kaare Holmen
Norwegia
33,0 m 32,5 m 164,6
Klasa 7 (60 – 64)
Sigmund Stenberg
Norwegia
35,5 m 36,0 m 191,8
Ake Saloniemi
Szwecja
34,0 m 33,0 m 175,4
Jan Ringseth
Norwegia
34,0 m 32,5 m 167,8
Klasa 6 (55 – 59)
Dag Tessem
Norwegia
36,0 m 35,5 m 196,3
Risto Koivisto
Finlandia
34,0 m 34,5 m 181,7
Janez Gorjanc
Słowenia
33,5 m 34,0 m 180,0
Klasa 5 (50 – 54)
Hannu Kohtala
Finlandia
37,0 m 37,5 m 204,9
Arnt Katho Eidem
Norwegia
37,5 m 38,0 m 204,1
Odd Erik Nordsteien
Norwegia
37,5 m 36,0 m 200,7
Klasa 4 (45 – 49)
Brane Fingar
Słowenia
37,5 m 38,0 m 207,6
Svein Erik Roenning
Norwegia
36,0 m 37,5 m 196,2
Jürgen Stielow
Niemcy
35,5 m 36,5 m 184,9
Klasa 3 (40 – 44)
Kalevi Kantola
Finlandia
37,5 m 38,5 m 211,7
Vlado Acko
Słowenia
38,0 m 39,0 m 210,4
Bogdan Fingar
Słowenia
36,5 m 37,5 m 207,3
Klasa 2 (35 – 39)
Jörg Preissler
Niemcy
39,0 m 39,5 m 215,2
Pietro Nilsson
Szwecja
39,0 m 38,5 m 211,0
Robert Kopac
Słowenia
38,0 m 38,5 m 209,8
Klasa 1 (30 – 34)
Igor Jelen
Słowenia
39,5 m 40,0 m 223,4
Klaus Sölkner
Franci Rogelj
Austria
Słowenia
39,5 m 40,0 m
39,5 m 40,0 m
221,9
X
X
X
X
K-50
Klasa 9 (70 – 74)
Willy Johansen
Norwegia
32,5 m 33,0 m 108,4
Wystartował 1 zawodnik
Klasa 8 (65 – 69)
Svein Husby
Norwegia
36,0 m 38,0 m 143,2
Martti Lamminpää
Finlandia
37,0 m 37,5 m 133,6
Felix Airopetov
Rosja
33,0 m 33,5 m 111,7
Klasa 7 (60 – 64)
Annti Kokkonen
Finlandia
39,0 m 39,5 m 159,8
Sigmund Stenberg
Norwegia
38,0 m 36,5 m 144,1
Aatto Lamminpää
Finlandia
34,0 m 39,5 m 143,3
Klasa 6 (55 – 59)
Björn Oedegaard
Norwegia
42,0 m 43,0 m 177,5
Knut Sörlien
Norwegia
41,5 m 41,5 m 168,4
Victor Kolpakov
Rosja
39,0 m 39,5 m 154,3
Klasa 5 (50 – 54)
Arsi Sjörgren
Finlandia
46,0 m 47,0 m 200,9
Pekka Korhonen
Finlandia
44,0 m 45,5 m 184,6
Mikhail Pirozhkov
Rosja
42,0 m 45,0 m 180,1
Klasa 4 (45 – 49)
Veijo Stranden
Finlandia
49,0 m 45,0 m 200,2
Hermo Frode
Norwegia
45,5 m 46,0 m 197,2
Rauno Komulainen
Finlandia
45,0 m 45,5 m 194,4
Klasa 3 (40 – 44)
Kristof Gaspric
Słowenia
47,5 m 48,5 m 205,8
Erhard Rupprechter
Austria
46,0 m 46,0 m 197,1
Geir Rune Lislegaard
Norwegia
44,5 m 43,5 m 190,4
Klasa 2 (35 – 39)
Seppo Kinnunen
Finlandia
47,0 m 47,5 m 207,6
Lennart Theander
Szwecja
46,0 m 46,0 m 198,6
Konstantin Grigoryev
Rosja
45,5 m 46,5 m 198,1
Klasa 1 (30 – 34)
Jens Greiner - Hiero
Niemcy
48,0 m 49,0 m 216,1
Marco Gohlke
Niemcy
46,0 m 48,0 m 209,2
Igor Jelen
Alexander Diess
Słowenia
Austria
46,5 m 46,5 m
46,5 m 46,5 m
203,9
K-90
Klasa 8 (65 – 69)
Martti Lamminpää
Finlandia
56,0 m 52,0 m 33,5
Don West
Stany Zjednoczone
45,0 m 43,0 m 15,5
Wystartowało 2 zawodników
Klasa 7 (60 – 64)
Aatto Lamminpää
Finlandia
74,0 m 75,0 m 154,0
Antti Kokkonen
Finlandia
70,0 m 69,0 m 129,0
Wystartowało 2 zawodników
Klasa 6 (55 – 59)
Björn Oedegaard
Norwegia
75,0 m 75,0 m 156,0
Knut Sörlien
Norwegia
74,0 m 76,0 m 155,5
Erik Ole Kjölen
Norwegia
64,0 m 63,0 m 108,0
Klasa 5 (50 – 54)
Arsi Sjörgren
Finlandia
84,0 m 83,0 m 191,5
Stein Johannesen
Norwegia
81,0 m 81,0 m 181,0
Ola Hage
Norwegia
78,0 m 80,0 m 173,5
Klasa 4 (45 – 49)
Alfred Groyer
Austria
85,0 m 89,0 m 205,5
Veijo Stranden
Finlandia
82,0 m 81,5 m 184,5
Markus Malvalehto
Finlandia
80,0 m 81,0 m 178,5
Klasa 3 (40 – 44)
Oeyvind Villesvik
Norwegia
86,0 m 88,5 m 218,5
Janne Heinonen
Finlandia
86,0 m 89,0 m 209,5
Erhard Rupprechter
Austria
79,0 m 88,0 m 197,0
Klasa 2 (35 – 39)
Seppo Kinnunen
Finlandia
90,0 m 88,0 m 214,5
Peter Bauer
Niemcy
81,0 m 83,0 m 186,5
Konstantin Grigoryev
Rosja
78,0 m 81,0 m 179,5
Klasa 1 (30 – 34)
Jens Greiner - Hiero
Niemcy
91,0 m 87,5 m 219,0
Alexander Diess
Austria
88,0 m 87,0 m 211,0
Gido Windisch
Niemcy
86,5 m 86,0 m 204,0
Złoty medal Odl. Pkt Srebrny medal Odl. Pkt Brązowy medal Odl. Pkt
Konkurs drużynowy K-50
Finlandia Finlandia
Norwegia Norwegia
Drużyna mieszana Ski jumping pictogram.svg
Aatto Lamminpää
Arsi Sjörgren
Veijo Stranden
Kalevi Kantola
Janne Heinonen
Seppo Kinnunen
40,0 m 39,0 m
46,0 m 49,5 m
50,0 m 50,5 m
42,5 m 44,5 m
45,0 m 46,5 m
47,0 m 47,5 m
1168,5
Knut Sörlien
Dennis Kavli
Hermo Frode
Geir Rune Lislegaard
Ove Fredheim
Tom Gullbekk
41,5 m 42,0 m
39,0 m 40,0 m
45,5 m 45,0 m
45,0 m 46,0 m
42,0 m 42,5 m
43,5 m 47,5 m
1088,1
Martti Lamminpää Finlandia
Hannu Kohtala Finlandia
Pekka Korhonen Finlandia
Erhard Rupprechter Austria
Fredy Lemmerer Austria
Klaus Sölkner Austria
37,0 m 36,0 m
41,0 m 40,5 m
45,0 m 46,0 m
39,0 m 46,5 m
36,0 m 35,5 m
41,5 m 46,0 m
971,0

Statystyka[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
1.
Finlandia Finlandia
11
8
3
22
2.
Norwegia Norwegia
10
10
6
26
3.
Słowenia Słowenia
8
5
8
21
4.
Niemcy Niemcy
4
3
3
10
5.
Austria Austria
2
3
3
8
6.
Szwecja Szwecja
0
4
0
4
7.
Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
0
1
0
1
8.
Rosja Rosja
0
0
5
5
9.
Australia Australia
0
0
1
1
9.
Drużyna mieszana Ski jumping pictogram.svg
0
0
1
1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]