Mistrzostwa Świata Weteranów w Skokach Narciarskich 2007

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Świata Weteranów w Skokach Narciarskich 2007 – osiemnasta edycja mistrzostw świata weteranów w skokach narciarskich, rozegrana w dniach od 28 lutego do 2 marca w Hinterzarten.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Kategoria wiekowa Złoty medal Kraj Odl. pkt Srebrny medal Kraj Odl. pkt Brązowy medal Kraj Odl. pkt
K-30
Klasa 10 (75 - 79)
John Eidem
Norwegia
13,5 m 15,0 m 93,2
Wystartował 1 zawodnik
Klasa 9 (70 - 74)
Aarne Kusima
Finlandia
30,0 m 27,0 m 188,9
Richard Diess
Austria
24,0 m 25,0 m 178,3
Janken Hallström
Szwecja
21,0 m 21,0 m 152,4
Klasa 8 (65 - 69)
Ingvart Thornängen
Szwecja
28,0 m 23,0 m 187,7
Feliks Airopetov
Rosja
26,5 m 22,0 m 176,7
Kare Holmen
Norwegia
22,0 m 23,5 m 166,1
Klasa 7 (60 - 64)
Sigmund Stenberg
Norwegia
28,0 m 27,0 m 202,0
Jan - Willy Oskal
Norwegia
25,0 m 27,5 m 195,0
Reidar Finnanger
Norwegia
26,0 m 27,5 m 194,7
Klasa 6 (55 - 59)
Johannes Orschel
Niemcy
26,5 m 28,5 m 208,0
Sindre Helland
Norwegia
25,5 m 27,5 m 194,1
Väinö Kajalainen
Finlandia
26,0 m 25,5 m 193,3
Klasa 5 (50 - 54)
Odd Erik Nordsteien
Norwegia
27,5 m 26,5 m 205,8
Arnt Katho Eidem
Pekka Korhonen
Norwegia
Finlandia
25,0 m 27,0 m
27,0 m 27,5 m
190,4
X
X
X
X
Klasa 4 (45 - 49)
Jürgen Stielow
Niemcy
27,5 m 29,5 m 208,9
Stein Arne Hoel
Norwegia
25,0 m 25,5 m 184,6
Svein Erik Roenning
Norwegia
25,0 m 25,0 m 180,5
Klasa 3 (40 - 44)
Kristof Gaspric
Słowenia
29,0 m 28,5 m 211,0
Pietro Nilsson
Szwecja
27,5 m 28,5 m 210,2
Peter Slatnar
Słowenia
27,0 m 28,5 m 206,1
Klasa 2 (35 - 39)
Stefan Schwab
Niemcy
28,5 m 28,0 m 209,3
Sven Langvenus
Niemcy
27,0 m 27,5 m 200,4
Mirko Pfeiffer
Niemcy
26,5 m 27,5 m 200,3
Klasa 1 (30 - 34)
Tobias Ostermann
Niemcy
28,5 m 28,5 m 212,9
Roland Göschl
Niemcy
26,5 m 28,0 m 198,9
Stephan Kupke
Niemcy
25,5 m 27,0 m 194,5
Klasa 0 (29 - 25)
Tamas Kelemen
Węgry
16,5 m 17,0 m 115,2
Wystartował 1 zawodnik
K-70 (I)[1]
Klasa 9 (70 - 75)
Richard Diess
Austria
45,5 m X 26,6
Wystartował 1 zawodnik
Klasa 8 (65 - 69)
Ingvart Thornängen
Szwecja
54,0 m 47,0 m 120,2
Martti Lamminpää
Finlandia
41,5 m 40,5 m 73,9
Don West
Stany Zjednoczone
31,0 m 25,0 m 10,7
Klasa 7 (60 - 64)
Antti Kokkonen
Finlandia
54,5 m 52,0 m 140,8
Aatto Lamminpää
Finlandia
54,0 m 47,5 m 132,3
Jan - Willy Oskal
Norwegia
54,5 m 46,0 m 124,1
Klasa 6 (55 - 59)
Anton Zapf
Niemcy
71,5 m 57,5 m 190,3
Björn Knutsen
Norwegia
65,0 m 62,0 m 189,9
Knut Sörlien
Norwegia
56,5 m 58,5 m 164,0
Klasa 5 (50 - 54)
Arsi Sjörgren
Finlandia
69,0 m 75,5 m 228,4
Olaf Hage
Norwegia
69,0 m 66,0 m 211,0
Mikhail Pirozhkov
Rosja
62,0 m 65,0 m 184,4
Klasa 4 (45 - 49)
Rauno Komulainen
Finlandia
65,5 m 67,0 m 206,5
Per Ole Vik
Norwegia
67,0 m 66,5 m 204,7
Veijo Stranden
Finlandia
75,5 m 68,0 m 203,7
Klasa 3 (40 - 44)
Geir Rune Lislegaard
Norwegia
69,5 m X 110,4
Oyvind Villesvik
Norwegia
69,0 m X 108,8
Seppo Kinnunen
Finlandia
68,5 m X 106,2
Klasa 2 (35 - 39)
Marco Gohlke
Niemcy
77,5 m X 129,0
Bruno Reuteler
Szwajcaria
73,0 m X 119,1
Terje Olav Valle
Norwegia
71,5 m X 111,8
Klasa 1 (30 - 34)
Jens Greiner - Hiero
Niemcy
70,0 m, X 110,5
Tobias Ostermann
Niemcy
68,0 m X 106,6
Jari Putkinen
Finlandia
67,5 m X 105,5
Klasa 0 (25 - 29)
Meinrad Hofmeier
Niemcy
76,0 m X 124,2
Sven Kühn
Niemcy
72,0 m X 115,4
Michael Ochsner
Szwajcaria
70,0 m X 110,0
K-95 K-70 (II)[2]
Klasa 8 (65 - 69)
Martti Lamminpää
Finlandia
42,5 m 41,5 m 76,3
Don West
Stany Zjednoczone
36,0 m 37,0 m 52,1
Wystartowało 2 zawodników
Klasa 7 (60 - 64)
Aatto Lamminpää
Finlandia
55,5 m 55,0 m 150,6
Antti Kokkonen
Finlandia
53,0 m 50,0 m 128,6
Dag Tessem
Norwegia
49,5 m 45,0 m 108,4
Klasa 6 (55 - 59)
Björn Knutsen
Norwegia
58,5 m 60,0 m 166,7
Knut Sörlien
Norwegia
57,0 m 59,5 m 163,3
Rune Tulluan
Norwegia
52,0 m 56,0 m 142,1
Klasa 5 (50 - 54)
Arsi Sjörgren
Finlandia
70,0 m 68,0 m 213,6
Olaf Hage
Norwegia
61,5 m 59,0 m 176,1
Stein Johannesen
Norwegia
63,5 m 65,5 m 175,8
Klasa 4 (45 - 49)
Veijo Stranden
Finlandia
71,5 m 71,0 m 221,5
Rauno Komulainen
Finlandia
68,5 m 65,0 m 206,2
Per Ole Vik
Norwegia
60,5 m 65,0 m 185,6
Klasa 3 (40 - 44)
Oyvind Villesvik
Norwegia
76,0 m 74,5 m 251,1
Ove Fredheim
Norwegia
70,0 m 68,5 m 216,7
Seppo Kinnunen
Finlandia
73,5 m 72,5 m 213,7
Klasa 2 (35 - 39)
Terje Olav Valle
Finlandia
71,5 m 69,0 m 219,6
Marco Gohlke
Niemcy
68,0 m 69,5 m 218,5
Bruno Reuteler
Szwajcaria
69,0 m 63,5 m 205,5
Klasa 1 (30 - 34)
Gido Windisch
Niemcy
68,5 m 67,0 m 207,1
Jens Greiner - Hiero
Niemcy
68,0 m 67,0 m 206,5
Jari Putkinen
Finlandia
65,5 m 63,5 m 196,3
Klasa 0 (25 - 29)
Meinard Hofmeier
Niemcy
76,5 m 72,0 m 241,7
Michael Ochsner
Szwajcaria
68,0 m 68,5 m 215,3
Thomas Krause
Niemcy
70,5 m 68,0 m 214,2

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Z powodu wiatru w kategoriach 0-3 rozegrano tylko jedną serię skoków
  2. Z powodu wiatru oraz wysokich temperatur przeniesiono zawody ze skoczni K-95 na skocznię K-70

Statystyka[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
1.
Niemcy Niemcy
10
6
3
19
2.
Finlandia Finlandia
9
5
6
20
3.
Norwegia Norwegia
6
11
10
27
4.
Szwecja Szwecja
2
1
1
4
5.
Austria Austria
1
1
0
2
6.
Słowenia Słowenia
1
0
1
2
7.
Węgry Węgry
1
0
0
1
8.
Szwajcaria Szwajcaria
0
2
2
4
9.
Rosja Rosja
0
1
1
2
9.
Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
0
1
1
2

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]