Wersja ortograficzna: Mistrzostwa Świata Wojskowych w Zapasach 2018

Mistrzostwa Świata Wojskowych w Zapasach 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

XXXIII Mistrzostwa Świata Wojskowych w zapasach w 2018 rozgrywane były między 14 a 20 maja w stolicy Rosji, Moskwie[1].

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

     Gospodarz zawodów został zaznaczony kolorem.

Wrestling pictogram.svg

Poz. Państwo Gold medal world.svg Silver medal world.svg Bronze medal world.svg Łącznie
1  Rosja 13 3 5 21
2  Chiny 4 3 1 8
3  Iran 3 4 4 10
4  Azerbejdżan 2 3 6 11
5  Korea Północna 2 2 1 5
6  Mongolia 1 1 6 8
7  Białoruś 1 1 4 6
.  Armenia 1 1 4 6
9  Niemcy 1 1 0 2
10  Francja 1 0 3 4
11  Finlandia 1 0 1 1
12  Kazachstan 0 7 7 14
13  Węgry 0 1 2 3
14  Brazylia 0 1 1 2
.  Korea Południowa 0 1 1 2
.  Szwajcaria 0 1 1 2
17  Grecja 0 0 2 1
18  Algieria 0 0 1 1
.  Estonia 0 0 1 1
.  Syria 0 0 1 1
Łącznie 30 30 52 112

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Styl klasyczny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 55 kg Armenia Rudik Mykyrtczian Kazachstan Amangali Bekbolatov Mongolia Nerginbaatar Ayuzhav
Korea Północna Kwon Un-nam
Kategoria do 60 kg Rosja Żambołat Łokjajew Azerbejdżan Murad Məmmədov Armenia Ararat Manucharyan
Szirzad Beheszti Tala
Kategoria do 63 kg Mohammad Nurbachsz Rosja Sanal Semenov Węgry Erik Torba
Kazachstan Mejrambek Ajnagułow
Kategoria do 67 kg Rosja Aleksiej Kijankin Armenia Aslan Poghosyan Białoruś Egor Vladyka
Francja Mamadassa Sylla
Kategoria do 72 kg Rosja Adam Kurak Azerbejdżan Ülvi Qənizadə Grecja Petros Manulidis
Armenia Armen Hakobyan
Kategoria do 77 kg Azerbejdżan Həsən Əliyev Rosja Czingiz Łabazanow Kazachstan Maksat Jereżepow
Finlandia Tero Halmesmäki
Kategoria do 82 kg Rosja Imil Szarafietdinow Kazachstan Aschat Dilmuchamiedow Armenia Eduard Sarksjan
Azerbejdżan Rafiq Hüseynov
Kategoria do 87 kg Rosja Sosruko Kodzokow Arman Alizadeh Abdvali Algieria Adam Budżamalin
Azerbejdżan İslam Abbasov
Kategoria do 97 kg Finlandia Elias Kuosmanen Szwajcaria Damian von Euw Ali Akbar Heydari
Rosja Nikita Mielnikow
Kategoria do 130 kg Rosja Witalij Szczur Węgry Bálint Lám Grecja Joanis Karjotakis
Behnam Mahdizade

Styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 57 kg Mehran Rezazadeh Korea Północna Pak Un-gwang Rosja Azamat Tuskajew
Korea Południowa Kim Sung-gwon
Kategoria do 61 kg Mongolia Khash-Erdene Bekhbayar Rosja Dmitri Aksenov Mohammad Namjoomotlagh
Kazachstan Jełdos Äbykenow
Kategoria do 65 kg Rosja Naczyn Kuułar Korea Południowa Song Hyeon-sik Francja Ilman Mukhtarov
Azerbejdżan Ağahüseyn Mustafayev
Kategoria do 70 kg Rosja Sosłan Ramonow Niemcy Alexander Semisorow Mongolia Bvambadorj Bekhan
Kazachstan Azamat Shgapuly
Kategoria do 74 kg Rosja Zaurbiek Sidakow Hamed Raszidi Kazachstan Baibolsyn Kurmanbekov
Azerbejdżan Coşqun Əzimov
Kategoria do 79 kg Rosja Chietag Cabołow Bahman Tejmuri Kazachstan Gałymżan Usierbajew
Francja Zelimkhan Khadjiev
Kategoria do 86 kg Rosja Magomied Ramazanow Azerbejdżan Kanan Aliev Szwajcaria Stefan Reichmuth
Kazachstan Nurdaulet Kokteubaev
Kategoria do 92 kg Rosja Jurij Biełonowski Kazachstan Adilet Dawłumbajew Węgry Gábor Hatos
Białoruś Iwan Jankouski
Kategoria do 97 kg Rosja Władisław Bajcajew Amir Mohammadi Białoruś Dzianis Chramiankou
Azerbejdżan Roman Bəkirov
Kategoria do 125 kg Jadollah Mohebbi Kazachstan Nurzhan Omirbekov Syria Raja Al-Karrad
Rosja Ałan Chugajew

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 50 kg Li Yuyan Kazachstan Nargiz Ikramova Azerbejdżan Sona Tumarkhanova
Rosja Walerija Czepsarakowa
Kategoria do 53 kg Niemcy Nina Hemmer Liao Rong Rosja Miłana Dadaszewa
Kategoria do 55 kg Korea Północna Jong Myong-suk Białoruś Nadzieja Szuszko Li Jingning
Kategoria do 57 kg Li Hui Korea Północna Yon Jo-hwa Kazachstan Emma Tissina
Kategoria do 59 kg Korea Północna Moon Hyon-gyong Jiang Jing Białoruś Kaciaryna Januszkiewicz
Kategoria do 62 kg Białoruś Anastasija Huczok Brazylia Laís Nunes Mongolia Sücheegijn Cerenczimed
Kategoria do 65 kg Azerbejdżan Jeyla Naghizade Kazachstan Albina Kairgieldinowa Mongolia Enchbajaryn Cewegmid
Kategoria do 68 kg Chunying Wang Mongolia Ench-Amaryn Dawaanasan Brazylia Dailane Reis
Kategoria do 72 kg Francja Koumba Larroque Zhu Mengjie Mongolia Hominepdene P
Kategoria do 76 kg Wang Juan Kazachstan Gulmarał Jerkiebajewa Estonia Epp Mäe
Mongolia Badrachyn Odonczimeg

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Program (ang.). Unitedworldwrestling.org. [dostęp 8 maja 2018].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Wyniki, Unitedworldwrestling.org [dostęp 2018-05-08] (ang.).
  • Protokół PDF, Wrestrus.ru [dostęp 2018-05-20] (ros.).