Wersja w nowej ortografii: Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2017

Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Speed skating pictogram.svg Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2017
2016 2018
Data 9–12 lutego 2017
Gospodarz Korea Południowa Gangneung
Dyscyplina łyżwiarstwo szybkie

18. Mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansach – zawody w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się w dniach 9–12 lutego 2017 roku w południowokoreańskim mieście Gangneung. Rozegranych zostało po siedem konkurencji dla kobiet i mężczyzn.

Klasyfikacja medalowa[edytuj]

Pozycja Reprezentacja Złoto Srebro Brąz Razem
1.  Holandia 8 3 4 15
2.  Stany Zjednoczone 3 0 1 4
3.  Japonia 1 3 1 5
4.  Czechy 1 1 0 2
 Korea Południowa 1 1 0 2
6.  Niemcy 0 2 1 3
7.  Kanada 0 1 2 3
 Rosja 0 1 2 3
9.  Nowa Zelandia 0 1 1 2
10.  Francja 0 1 0 1
11.  Chiny 0 0 1 1
 Norwegia 0 0 1 1

Medale[edytuj]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kobiety
500 metrów Japonia Nao Kodaira Korea Południowa Lee Sang-hwa Chińska Republika Ludowa Yu Jing
1000 metrów Stany Zjednoczone Heather Bergsma Japonia Nao Kodaira Holandia Jorien ter Mors
1500 metrów Stany Zjednoczone Heather Bergsma Holandia Ireen Wüst Japonia Miho Takagi
3000 metrów Holandia Ireen Wüst Czechy Martina Sáblíková Holandia Antoinette de Jong
5000 metrów Czechy Martina Sáblíková Niemcy Claudia Pechstein Kanada Ivanie Blondin
Start masowy Korea Południowa Kim Bo-reum Japonia Nana Takagi Stany Zjednoczone Heather Bergsma
Bieg drużynowy  Holandia
Antoinette de Jong
Marrit Leenstra
Ireen Wüst
 Japonia
Misaki Oshigiri
Miho Takagi
Nana Takagi
 Rosja
Olga Graf
Jekatierina Szychowa
Natalja Woronina
Mężczyźni
500 metrów Holandia Jan Smeekens Niemcy Nico Ihle Rosja Rusłan Muraszow
1000 metrów Holandia Kjeld Nuis Kanada Vincent De Haître Holandia Kai Verbij
1500 metrów Holandia Kjeld Nuis Rosja Dienis Juskow Holandia Sven Kramer
5000 metrów Holandia Sven Kramer Holandia Jorrit Bergsma Nowa Zelandia Peter Michael
10 000 metrów Holandia Sven Kramer Holandia Jorrit Bergsma Niemcy Patrick Beckert
Start masowy Stany Zjednoczone Joey Mantia Francja Alexis Contin Kanada Olivier Jean
Bieg drużynowy  Holandia
Jorrit Bergsma
Jan Blokhuijsen
Douwe de Vries
 Nowa Zelandia
Shane Dobbin
Reyon Kay
Peter Michael
 Norwegia
Sindre Henriksen
Simen Spieler Nilsen
Sverre Lunde Pedersen

Bibliografia[edytuj]