Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2020
2019 2021
Data 13–16 lutego 2020
Gospodarz Stany Zjednoczone Salt Lake City
Dyscyplina łyżwiarstwo szybkie

20. Mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansach – zawody w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się w dniach 13–16 lutego 2020 roku w amerykańskim Salt Lake City. Rozegranych zostało po osiem konkurencji dla kobiet i mężczyzn.

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Reprezentacja Złoto Srebro Brąz Razem
1.  Holandia 7 5 2 14
2.  Rosja 3 5 4 12
3.  Kanada 3 2 4 9
4.  Japonia 2 1 2 5
5.  Czechy 1 1 0 2
6.  Chiny 0 1 0 1
 Korea Południowa 0 1 0 1
8.  Niemcy 0 0 1 1
 Norwegia 0 0 1 1
 Polska 0 0 1 1
 Stany Zjednoczone 0 0 1 1

Medale[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kobiety
500 metrów Japonia Nao Kodaira Rosja Angielina Golikowa Rosja Olga Fatkulina
1000 metrów Holandia Jutta Leerdam Rosja Olga Fatkulina Japonia Miho Takagi
1500 metrów Holandia Ireen Wüst Rosja Jewgienija Łalenkowa Rosja Jelizawieta Kazielina
3000 metrów Czechy Martina Sáblíková Holandia Carlijn Achtereekte Rosja Natalja Woronina
5000 metrów Rosja Natalja Woronina Czechy Martina Sáblíková Holandia Esmee Visser
Start masowy Kanada Ivanie Blondin Korea Południowa Kim Bo-reum Holandia Irene Schouten
Bieg drużynowy  Japonia
Ayano Sato
Miho Takagi
Nana Takagi
 Holandia
Antoinette de Jong
Melissa Wijfje
Ireen Wüst
 Kanada
Ivanie Blondin
Valérie Maltais
Isabelle Weidemann
Sprint drużynowy  Holandia
Letitia de Jong
Femke Kok
Jutta Leerdam
 Rosja
Olga Fatkulina
Angielina Golikowa
Darja Kaczanowa
 Polska
Natalia Czerwonka
Andżelika Wójcik
Kaja Ziomek
Mężczyźni
500 metrów Rosja Pawieł Kuliżnikow Rosja Rusłan Muraszow Japonia Tatsuya Shinhama
1000 metrów Rosja Pawieł Kuliżnikow Holandia Kjeld Nuis Kanada Laurent Dubreuil
1500 metrów Holandia Kjeld Nuis Holandia Thomas Krol Stany Zjednoczone Joey Mantia
5000 metrów Kanada Ted-Jan Bloemen Holandia Sven Kramer Kanada Graeme Fish
10 000 metrów Kanada Graeme Fish Kanada Ted-Jan Bloemen Niemcy Patrick Beckert
Start masowy Holandia Jorrit Bergsma Kanada Jordan Belchos Kanada Antoine Gélinas-Beaulieu
Bieg drużynowy  Holandia
Marcel Bosker
Douwe de Vries
Sven Kramer
 Japonia
Seitaro Ichinohe
Riku Tsuchiya
Shane Williamson
 Rosja
Daniła Siemierikow
Siergiej Trofimow
Rusłan Zacharow
Sprint drużynowy  Holandia
Thomas Krol
Dai Dai Ntab
Kai Verbij
 Chiny
Gao Tingyu
Ning Zhongyan
Wang Shiwei
 Norwegia
Odin By Farstad
Håvard Holmefjord Lorentzen
Bjørn Magnussen

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]