Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1958

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa świata
w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju

Speed skating pictogram.svg
195719581959
1516 lutego 1958
Finlandia Helsinki, Finlandia
Zwycięzca
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Oleg Gonczarienko

52. mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju odbyły się w dniach 15–16 lutego 1958 roku w stolicy Finlandii, Helsinkach. Zawodnicy startowali na naturalnym lodowisku na torze Olympiastadion po raz czwarty (wcześniej w 1939, 1948 i 1953). Łyżwiarze startowali na czterech dystansach: 500 m, 1500 m, 5000 m, 10 000 m. Trzeci tytuł mistrzowski wywalczył reprezentant ZSRR Oleg Gonczarienko. O tym, które miejsca zajmowali zawodnicy decydowała mniejsza liczba punktów uzyskana z czterech biegów. Do biegu na 10 000 m awansowała tylko najlepsza 16-tka po trzech dystansach.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

W zawodach wzięło udział 40 łyżwiarzy z 16 krajów. Sklasyfikowanych zostało 39.

Państwa biorące udział w mistrzostwach
 Australia  Chiny  Czechosłowacja  Dania
 Finlandia  Francja  Holandia  Japonia
 NRD  Norwegia  Polska  Stany Zjednoczone
 Szwecja  Węgry  Wielka Brytania  ZSRR

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

  • DNS – nie wystartował, NC – nie zakwalifikował się, f – wywrócił się
Pozycja Zawodnik Kraj 500 m Pkt. 5000 m Pkt. 1500 m Pkt. 10000 m Pkt. Suma pkt.
Gold medal icon.svg Oleg Gonczarienko  ZSRR 45.0 (4.) 45.000 8:32.4 (3.) 51.240 2:17.7 (1.) 45.900 17:15.3 (3.) 51.765 193.905
Silver medal icon.svg Władimir Szyłykowski  ZSRR 44.5 (3.) 44.500 8:31.5 (1.) 51.150 2:19.8 (4.) 46.600 17:17.1 (4.) 51.855 194.105
Bronze medal icon.svg Roald Aas  Norwegia 45.5 (10.) 45.500 8:34.6 (5.) 51.460 2:19.3 (3.) 46.433 17:27.6 (6.) 52.380 195.773
4. Helmut Kuhnert  NRD 45.3 (8.) 45.300 8:31.7 (2.) 51.170 2:21.8 (11.) 47.267 17:37.1 (7.) 52.855 196.592
5. Knut Johannesen  Norwegia 46.1 (15.) 46.100 8:45.6 (13.) 52.560 2:20.4 (7.) 46.800 17:08.3 (1.) 51.415 196.875
6. Olle Dahlberg  Szwecja 45.6 (11.) 45.600 8:37.3 (6.) 51.730 2:21.7 (9.) 47.233 17:26.4 (5.) 52.320 196.883
7. Robiert Mierkułow  ZSRR 44.2 (1.) 44.200 8:49.4 (16.) 52.940 2:19.9 (6.) 46.633 17:44.2 (11.) 53.210 196.983
8. Juhani Järvinen  Finlandia 45.2 (6.) 45.200 8:42.1 (10.) 52.210 2:18.4 (2.) 46.133 17:49.2 (12.) 53.460 197.003
9. Torstein Seiersten  Norwegia 46.7 (25.) 46.700 8:34.4 (4.) 51.440 2:23.6 (17.) 47.867 17:10.8 (2.) 51.540 197.547
10. Toivo Salonen  Finlandia 44.3 (2.) 44.300 8:57.5 (25.) 53.750 2:19.9 (5.) 46.633 17:43.6 (10.) 53.180 197.863
11. Boris Cybin  ZSRR 46.6 (24.) 46.600 8:40.8 (8.) 52.080 2:23.7 (18.) 47.900 17:38.5 (8.) 52.925 199.505
12. Vladimír Kolář  Czechosłowacja 46.2 (17.) 46.200 8:47.4 (14.) 52.740 2:21.7 (9.) 47.233 17:49.9 (13.) 53.495 199.668
13. Raymond Gilloz  Francja 46.3 (19.) 46.300 8:43.0 (11.) 52.300 2:23.0 (13.) 47.667 17:56.0 (15.) 53.800 200.067
14. Bo Karenus  Szwecja 47.6 (34.) 47.600 8:43.0 (11.) 52.300 2:22.4 (12.) 47.467 18:00.4 (16.) 54.020 201.387
15. Jan Pesman  Holandia 48.0 (36.) 48.000 8:41.7 (9.) 52.170 2:25.0 (25.) 48.333 17:38.7 (9.) 52.935 201.438
16. Jeen van den Berg  Holandia 48.1 (38.) 48.100 8:40.7 (7.) 52.070 2:24.7 (21.) 48.233 17:54.9 (14.) 53.745 202.148
17. Sixten Albinsson  Szwecja 46.2 (17.) 46.200 8:51.9 (20.) 53.190 2:23.1 (15.) 47.700 NC   147.090
18. Thorstein Sandholt  Norwegia 47.0 (31.) 47.000 8:50.8 (17.) 53.080 2:21.4 (8.) 47.133 NC   147.213
19. Boris Szyłkow  ZSRR 45.4 (9.) 45.400 8:59.6 (26.) 53.960 2:25.2 (27.) 48.400 NC   147.760
20. Bertil Eng  Szwecja 45.0 (4.) 45.000 9:09.9 (31.) 54.990 2:23.8 (19.) 47.933 NC   147.923
21. Wim de Graaff  Holandia 46.5 (23.) 46.500 8:56.3 (21.) 53.630 2:23.4 (16.) 47.800 NC   147.930
22. Johnny Cronshey  Wielka Brytania 46.1 (15.) 46.100 8:56.8 (22.) 53.680 2:24.6 (20.) 48.200 NC   147.980
23. Kees Broekman  Holandia 46.9 (28.) 46.900 8:49.2 (15.) 52.920 2:24.9 (23.) 48.300 NC   148.120
24. Jaakko Niemi  Finlandia 45.7 (12.) 45.700 9:01.1 (27.) 54.110 2:25.1 (26.) 48.367 NC   148.177
25. Colin Hickey  Australia 45.8 (13.) 45.800 9:13.3 (33.) 55.330 2:23.0 (13.) 47.667 NC   148.797
26. Jorma Sinkkonen  Finlandia 46.8 (27.) 46.800 8:51.4 (19.) 53.140 2:26.8 (34.) 48.933 NC   148.873
27. Jin Hoshino  Japonia 46.7 (25.) 46.700 8:57.2 (24.) 53.720 2:25.4 (29.) 48.467 NC   148.887
28. Floyd Bedbury  Stany Zjednoczone 45.2 (6.) 45.200 9:12.1 (32.) 55.210 2:25.7 (30.) 48.567 NC   148.977
29. Gunnar Ström  Szwecja 46.3 (19.) 46.300 9:13.9 (34.) 55.390 2:24.9 (23.) 48.300 NC   149.990
30. Terence Monaghan  Wielka Brytania 47.1 (32.) 47.100 9:08.2 (30.) 54.820 2:25.2 (27.) 48.400 NC   150.320
31. Antoni Skrzypnik  Polska 46.9 (28.) 46.900 9:14.9 (35.) 55.490 2:26.3 (32.) 48.767 NC   151.157
32. Stanisław Magierowski  Polska 45.9 (14.) 45.900 9:25.0 (38.) 56.500 2:26.7 (33.) 48.900 NC   151.300
33. Bohumil Jauris  Czechosłowacja 47.2 (33.) 47.200 9:23.2 (37.) 56.320 2:24.7 (21.) 48.233 NC   151.753
34. Soemon Katō  Japonia 48.8 (39.) 48.800 8:56.9 (23.) 53.690 2:28.4 (37.) 49.467 NC   151.957
35. Kurt Stille  Dania 48.0 (36.) 48.000 9:07.5 (29.) 54.750 2:28.3 (36.) 49.433 NC   152.183
36. Yang Jucheng  Chiny 46.3 (19.) 46.300 9:29.9 (40.) 56.990 2:27.4 (35.) 49.133 NC   152.423
37. Li Taiquan  Chiny 46.4 (22.) 46.400 9:25.3 (39.) 56.530 2:29.0 (38.) 49.667 NC   152.597
38. Ren Shichun  Chiny 47.9 (35.) 47.900 9:19.1 (36.) 55.910 2:29.0 (38.) 49.667 NC   153.477
39. György Ivánkai  Węgry 56.9f (40.) 56.900 9:04.6 (28.) 54.460 2:25.7 (30.) 48.567 NC   159.927
DNS Knut Tangen  Norwegia 46.9 (28.) 46.900 8:50.8 (17.) 53.080 DNS   NC   99.980

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]