Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1966

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa świata
w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju

Speed skating pictogram.svg
196519661967
1920 lutego 1966
Szwecja Göteborg, Szwecja
Zwycięzca
Holandia Kees Verkerk

60. mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju odbyły się w dniach 19–20 lutego 1966 roku w szwedzkim Göteborgu. Zawodnicy startowali na sztucznym torze na stadionie Nya Ullevi po raz drugi (wcześniej w 1961). Łyżwiarze startowali na czterech dystansach: 500 m, 1500 m, 5000 m, 10 000 m. Mistrzem został Holender Kees Verkerk. O tym, które miejsca zajmowali zawodnicy decydowała mniejsza liczba punktów uzyskana z czterech biegów. Do biegu na 10 000 m awansowała tylko najlepsza 16-tka po trzech dystansach.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

W zawodach wzięło udział 37 łyżwiarzy z 15 krajów. Wszyscy zostali sklasyfikowani.

Państwa biorące udział w mistrzostwach
 Austria  Chiny  Finlandia  Francja  Holandia
 Japonia  Kanada  Norwegia  NRD  RFN
 Stany Zjednoczone  Szwajcaria  Szwecja  Włochy  ZSRR

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

  • NC – nie zakwalifikował się, f – wywrócił się
Pozycja Zawodnik Kraj 500 m Pkt. 5000 m Pkt. 1500 m Pkt. 10000 m Pkt. Suma pkt.
Gold medal icon.svg Kees Verkerk  Holandia 43.0 (20.) 43.000 7:42.8 (1.) 46.280 2:12.9 (1.) 44.300 16:21.6 (1.) 49.080 182.660
Silver medal icon.svg Ard Schenk  Holandia 41.6 (3.) 41.600 7:43.9 (3.) 46.390 2:15.4 (5.) 45.133 16:47.5 (4.) 50.375 183.498
Bronze medal icon.svg Jonny Nilsson  Szwecja 43.7 (24.) 43.700 7:45.9 (5.) 46.590 2:14.5 (2.) 44.833 16:32.2 (2.) 49.610 184.733
4. Per Willy Guttormsen  Norwegia 43.3 (22.) 43.300 7:45.7 (4.) 46.570 2:15.6 (7.) 45.200 16:38.4 (3.) 49.920 184.990
5. Svein-Erik Stiansen  Norwegia 42.8 (17.) 42.800 7:50.0 (7.) 47.000 2:15.0 (3.) 45.000 16:47.9 (5.) 50.395 185.195
6. Eduard Matusewicz  ZSRR 42.3 (8.) 42.300 7:46.5 (6.) 46.650 2:16.1 (8.) 45.367 17:02.2 (8.) 51.110 185.427
7. Fred Anton Maier  Norwegia 43.2 (21.) 43.200 7:43.2 (2.) 46.320 2:16.5 (11.) 45.500 17:02.3 (9.) 51.115 186.135
8. Rudi Liebrechts  Holandia 43.3 (22.) 43.300 7:56.0 (11.) 47.600 2:15.2 (4.) 45.067 16:53.0 (6.) 50.650 186.617
9. Gerhard Zimmermann  RFN 42.9 (18.) 42.900 7:55.9 (10.) 47.590 2:16.8 (14.) 45.600 17:09.6 (11.) 51.480 187.570
10. Per Ivar Moe  Norwegia 42.3 (8.) 42.300 7:51.3 (8.) 47.130 2:16.5 (11.) 45.500 17:35.6 (14.) 52.780 187.710
11. Wiktor Kosiczkin  ZSRR 42.4 (12.) 42.400 7:54.3 (9.) 47.430 2:17.3 (15.) 45.767 17:24.1 (13.) 52.205 187.802
12. Peter Nottet  Holandia 44.3 (26.) 44.300 7:56.2 (12.) 47.620 2:15.4 (5.) 45.133 17:00.6 (7.) 51.030 188.083
13. Johnny Höglin  Szwecja 42.7 (16.) 42.700 7:56.2 (12.) 47.620 2:20.6 (20.) 46.867 17:08.6 (10.) 51.430 188.617
14. Örjan Sandler  Szwecja 44.4 (28.) 44.400 7:58.3 (15.) 47.830 2:18.3 (17.) 46.100 17:18.4 (12.) 51.920 190.250
15. Ants Antson  ZSRR 46.5f (36.) 46.500 7:57.2 (14.) 47.720 2:16.2 (9.) 45.400 17:41.8 (15.) 53.090 192.710
16. Hermann Strutz  Austria 45.2 (32.) 45.200 7:58.6 (16.) 47.860 2:25.7 (32.) 48.567 17:44.7 (16.) 53.235 194.862
17. Jorrit Jorritsma  Holandia 42.3 (8.) 42.300 8:02.0 (20.) 48.200 2:16.7 (13.) 45.567 NC   136.067
18. Jouko Launonen  Finlandia 42.9 (18.) 42.900 7:59.1 (17.) 47.910 2:16.4 (10.) 45.467 NC   136.277
19. Wang Jinyu  Chiny 42.3 (8.) 42.300 8:08.3 (22.) 48.830 2:17.5 (16.) 45.833 NC   136.963
20. Walerij Kapłan  ZSRR 41.7 (6.) 41.700 8:00.7 (18.) 48.070 2:21.7 (24.) 47.233 NC   137.003
21. Magne Thomassen  Norwegia 42.2 (7.) 42.200 8:08.6 (23.) 48.860 2:21.2 (22.) 47.067 NC   138.127
22. Erhard Keller  RFN 41.6 (3.) 41.600 8:32.4 (29.) 51.240 2:20.3 (19.) 46.767 NC   139.607
23. Horst Freese  NRD 42.4 (12.) 42.400 8:23.1 (26.) 50.310 2:21.5 (23.) 47.167 NC   139.877
24. Seppo Hänninen  Finlandia 42.6 (14.) 42.600 8:21.4 (25.) 50.140 2:21.7 (24.) 47.233 NC   139.973
25. Paul Enock  Kanada 45.5 (34.) 45.500 8:01.5 (19.) 48.150 2:21.9 (26.) 47.300 NC   140.950
26. Wang Wensheng  Chiny 41.6 (3.) 41.600 8:47.6 (35.) 52.760 2:20.6 (20.) 46.867 NC   141.227
27. Keiichi Suzuki  Japonia 41.2 (2.) 41.200 8:39.5 (32.) 51.950 2:24.3 (28.) 48.100 NC   141.250
28. Renato De Riva  Włochy 45.2 (32.) 45.200 8:10.1 (24.) 49.010 2:24.5 (29.) 48.167 NC   142.377
29. Bill Lanigan  Stany Zjednoczone 43.7 (24.) 43.700 8:42.8 (33.) 52.280 2:23.1 (27.) 47.700 NC   143.680
30. Yuan Yingyi  Chiny 45.1 (31.) 45.100 8:26.5 (27.) 50.650 2:25.2 (31.) 48.400 NC   144.150
31. Ruedi Uster  Szwajcaria 44.3 (26.) 44.300 8:37.9 (31.) 51.790 2:24.6 (30.) 48.200 NC   144.290
32. Michel Thépénier  Francja 44.4 (28.) 44.400 8:31.9 (28.) 51.190 2:31.5 (35.) 50.500 NC   146.090
33. Tom Gray  Stany Zjednoczone 40.9 (1.) 40.900 9:22.6 (36.) 56.260 2:28.6 (33.) 49.533 NC   146.693
34. Rainer Klehr  NRD 45.9 (35.) 45.900 8:33.9 (30.) 51.390 2:30.2 (34.) 50.067 NC   147.357
35. Frank Ludtke  Kanada 45.0 (30.) 45.000 8:43.0 (34.) 52.300 2:32.9 (36.) 50.967 NC   148.267
36. Raymond Fonvieille  Francja 42.6 (14.) 42.600 9:23.7 (37.) 56.370 2:36.4 (37.) 52.133 NC   151.103
37. Raimo Hietala  Finlandia 57.3f (37.) 57.300 8:07.1 (21.) 48.710 2:20.1 (18.) 46.700 NC   152.710

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]