Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa świata
w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju

Speed skating pictogram.svg
1995/199519961997
24 lutego 1996
Niemcy Inzell, Niemcy
Zwycięzcy
Niemcy Gunda Niemann-Kleemann
Holandia Rintje Ritsma

90. mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju odbyły się w dniach 2–4 lutego 1996 roku w niemieckim Inzell. Zawodnicy startowali na naturalnym torze na Stadionie im. Ludwiga Schwabla. Były to pierwsze mistrzostwa, na których wspólnie wystąpili mężczyźni i kobiety. Kobiety startowały po raz 54. Łyżwiarki startowały na czterech dystansach: 500 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m. Po raz piąty najlepsza była Niemka Gunda Niemann-Kleemann. Łyżwiarze startowali na czterech dystansach: 500 m, 1500 m, 5000 m, 10 000 m. Złoto po raz drugi wywalczył Holender Rintje Ritsma. O tym, które miejsca zajmowali zawodnicy decydowała mniejsza liczba punktów uzyskana z czterech biegów. Do biegu na 5000 m/10 000 m awansowała tylko najlepsza dwunastka po trzech dystansach.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

W zawodach wzięło udział 28 łyżwiarek (27 sklasyfikowanych) i 41 łyżwiarzy (wszyscy sklasyfikowani) z 24 krajów.

Państwa biorące udział w mistrzostwach
 Austria  Belgia  Białoruś  Finlandia  Francja
 Holandia  Japonia  Kanada  Kazachstan  Korea Południowa
 Łotwa  Niemcy  Norwegia  Nowa Zelandia  Polska
 Portugalia  Rosja  Rumunia  Stany Zjednoczone  Szwajcaria
 Szwecja  Ukraina  Węgry  Włochy

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

  • DNS – nie wystartowała, NC – nie zakwalifikowała się, f – wywróciła się
Pozycja Zawodniczka Kraj 500 m Pkt. 1500 m Pkt. 3000 m Pkt. 5000 m Pkt. Suma pkt.
Gold medal icon.svg Gunda Niemann-Kleemann  Niemcy 41.63 (6.) 41.630 2:06.13 (1.) 42.043 4:22.59 (1.) 43.765 7:38.34 (2.) 45.834 173.272
Silver medal icon.svg Claudia Pechstein  Niemcy 41.91 (8.) 41.910 2:09.28 (7.) 43.093 4:27.96 (2.) 44.660 7:38.02 (1.) 45.802 175.465
Bronze medal icon.svg Mie Uehara  Japonia 41.59 (5.) 41.590 2:07.62 (3.) 42.540 4:28.21 (3.) 44.702 7:48.46 (3.) 46.846 175.677
4. Annamarie Thomas  Holandia 41.32 (2.) 41.320 2:08.43 (4.) 42.810 4:32.04 (7.) 45.340 7:50.49 (5.) 47.049 176.519
5. Tonny de Jong  Holandia 42.06 (11.) 42.060 2:09.96 (10.) 43.320 4:31.04 (6.) 45.173 7:49.58 (4.) 46.958 177.511
6. Swietłana Bażanowa  Rosja 42.35 (13.) 42.350 2:07.02 (2.) 42.340 4:30.08 (5.) 45.103 8:00.74 (7.) 48.074 177.777
7. Maki Tabata  Japonia 41.96 (10.) 41.960 2:09.19 (6.) 43.063 4:32.13 (8.) 45.355 8:03.20 (8.) 48.320 178.698
8. Chiharu Nozaki  Japonia 41.51 (4.) 41.510 2:09.76 (9.) 43.253 4:34.88 (12.) 45.813 8:04.19 (9.) 48.419 178.995
9. Ingrid Liepa  Kanada 41.92 (9.) 41.920 2:08.83 (5.) 42.943 4:39.08 (14.) 46.513 8:10.28 (11.) 49.028 180.404
10. Heike Warnicke  Niemcy 43.92 (23.) 43.920 2:13.02 (22.) 44.340 4:29.87 (4.) 44.978 7:52.64 (6.) 47.264 180.502
11. Becky Sundstrom  Stany Zjednoczone 41.31 (1.) 41.310 2:10.79 (11.) 43.597 4:41.09 (17.) 46.848 8:09.92 (10.) 48.992 180.746
12. Moira D'Andrea  Stany Zjednoczone 41.50 (3.) 41.500 2:09.44 (8.) 43.147 4:40.88 (16.) 46.800 8:22.23 (12.) 50.223 181.669
13. Swietłana Wysokowa  Rosja 43.93 (24.) 43.930 2:10.81 (12.) 43.603 4:33.85 (10.) 45.642 NC   133.174
14. Mihaela Dascălu  Rumunia 42.72 (15.) 42.720 2:13.60 (23.) 44.533 4:35.95 (13.) 45.992 NC   133.244
15. Tama Sundstrom  Stany Zjednoczone 42.53 (14.) 42.530 2:11.81 (14.) 43.937 4:41.99 (19.) 46.998 NC   133.464
16. Emese Antal  Austria 43.05 (17.) 43.050 2:11.73 (13.) 43.910 4:39.87 (15.) 46.645 NC   133.605
17. Chiara Simionato  Włochy 42.31 (12.) 42.310 2:12.79 (18.) 44.263 4:43.59 (22.) 47.265 NC   133.838
18. Elena Belci-Dal Farra  Włochy 43.97 (25.) 43.970 2:13.85 (24.) 44.617 4:32.18 (9.) 45.363 NC   133.949
19. Cerasela Hordobeţiu  Rumunia 42.72 (15.) 42.720 2:12.79 (18.) 44.263 4:42.90 (20.) 47.150 NC   134.133
20. Ewa Borkowska-Wasilewska  Polska 43.06 (18.) 43.060 2:13.01 (21.) 44.337 4:45.46 (24.) 47.577 NC   134.639
21. Christina Schön  Szwecja 43.24 (19.) 43.240 2:12.54 (17.) 44.180 4:43.63 (23.) 47.272 NC   134.691
22. Switłana Konstantynowa  Ukraina 43.70 (22.) 43.700 2:12.53 (16.) 44.177 4:41.91 (18.) 46.985 NC   134.861
23. Anette Tønsberg  Norwegia 43.60 (21.) 43.600 2:15.23 (25.) 45.077 4:43.15 (21.) 47.192 NC   135.867
24. Wolha Kłyha  Białoruś 43.39 (20.) 43.390 2:15.93 (26.) 45.130 4:54.98 (26.) 49.163 NC   137.863
25. Dana Ionescu  Rumunia 44.40 (26.) 44.400 2:17.29 (27.) 45.763 4:53.92 (25.) 48.987 NC   139.149
26. Ilonda Lūse  Łotwa 45.19 (27.) 45.190 2:21.59 (28.) 47.197 4:56.86 (27.) 49.477 NC   141.862
27. Carla Zijlstra  Holandia 1:04.48f (28.) 64.480 2:12.44 (15.) 44.147 4:34.01 (11.) 45.668 NC   154.294
DNS Emese Hunyady  Austria 41.76 (7.) 41.760 2:12.84 (20.) 44.280 DNS   NC   86.040

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

  • NC – nie zakwalifikował się, f – wywrócił się
Pozycja Zawodnik Kraj 500 m Pkt. 5000 m Pkt. 1500 m Pkt. 10000 m Pkt. Suma pkt.
Gold medal icon.svg Rintje Ritsma  Holandia 37.73 (3.) 37.730 6:52.34 (2.) 41.234 1:54.66 (3.) 38.220 14:22.30 (1.) 43.115 160.299
Silver medal icon.svg Ids Postma  Holandia 37.59 (2.) 37.590 6:54.05 (3.) 41.405 1:54.32 (2.) 38.107 14:27.17 (2.) 43.359 160.459
Bronze medal icon.svg Keiji Shirahata  Japonia 37.80 (4.) 37.800 6:55.83 (5.) 41.583 1:55.25 (6.) 38.417 14:38.31 (5.) 43.916 161.714
4. Hiroyuki Noake  Japonia 37.10 (1.) 37.100 7:06.99 (14.) 42.699 1:53.92 (1.) 37.973 14:47.09 (7.) 44.355 162.126
5. KC Boutiette  Stany Zjednoczone 37.84 (6.) 37.840 6:58.41 (7.) 41.841 1:55.19 (5.) 38.397 14:43.62 (6.) 44.181 162.258
6. Martin Hersman  Holandia 38.06 (9.) 38.060 6:55.50 (4.) 41.550 1:55.28 (7.) 38.427 14:57.10 (10.) 44.855 162.891
7. Tōru Aoyanagi  Japonia 38.23 (12.) 38.230 7:00.13 (9.) 42.013 1:55.92 (9.) 38.640 14:49.10 (8.) 44.455 163.338
8. Neal Marshall  Kanada 37.84 (6.) 37.840 7:02.34 (11.) 42.234 1:55.03 (4.) 38.343 14:58.82 (11.) 44.941 163.358
9. Bart Veldkamp  Belgia 39.36 (24.) 39.360 6:51.20 (1.) 41.120 1:59.01 (18.) 39.670 14:34.11 (4.) 43.706 163.855
10. Frank Dittrich  Niemcy 39.45 (25.) 39.450 6:57.31 (6.) 41.731 1:58.14 (12.) 39.380 14:30.18 (3.) 43.509 164.070
11. Dave Tamburrino  Stany Zjednoczone 38.63 (17.) 38.630 6:59.77 (8.) 41.977 1:57.21 (11.) 39.070 14:53.25 (9.) 44.663 164.339
12. Andriej Anufrijenko  Rosja 38.09 (11.) 38.090 7:05.74 (13.) 42.554 1:55.85 (8.) 38.617 15:08.03 (12.) 45.402 164.661
13. Roberto Sighel  Włochy 38.08 (10.) 38.080 7:08.38 (15.) 42.838 1:57.00 (10.) 39.000 NC   119.918
14. Davide Carta  Włochy 37.80 (4.) 37.800 7:15.46 (27.) 43.546 1:58.36 (14.) 39.453 NC   120.799
15. Wadim Sajutin  Rosja 38.76 (19.) 38.760 7:11.23 (18.) 43.123 1:58.37 (15.) 39.457 NC   121.339
16. Christian Breuer  Niemcy 37.89 (8.) 37.890 7:17.70 (29.) 43.770 1:59.92 (21.) 39.973 NC   121.633
17. Kevin Marshall  Kanada 38.50 (15.) 38.500 7:11.22 (17.) 43.122 2:00.21 (22.) 40.070 NC   121.692
  =18. Cédric Kuentz  Francja 39.60 (30.) 39.600 7:13.03 (23.) 43.303 1:58.34 (13.) 39.447 NC   122.349
  =18. Lasse Sætre  Norwegia 39.74 (34.) 39.740 7:03.19 (12.) 42.319 2:00.87 (26.) 40.290 NC   122.349
20. Paweł Zygmunt  Polska 39.35 (23.) 39.350 7:15.79 (28.) 43.579 1:58.66 (17.) 39.553 NC   122.482
21. Cheon Ju-hyeon  Korea Południowa 38.44 (14.) 38.440 7:30.44 (36.) 45.044 1:58.48 (16.) 39.493 NC   122.977
22. Anatolij Kraszeninin  Rosja 39.64 (31.) 39.640 7:12.06 (22.) 43.206 2:00.40 (24.) 40.133 NC   122.979
23. Petter Andersen  Norwegia 38.43 (13.) 38.430 7:26.18 (34.) 44.618 1:59.82 (20.) 39.940 NC   122.988
24. Siergiej Kaznaczejew  Kazachstan 39.52 (27.) 39.520 7:15.08 (26.) 43.508 2:01.05 (28.) 40.350 NC   123.378
25. Wital Nawiczenka  Białoruś 39.47 (26.) 39.470 7:14.15 (25.) 43.415 2:01.65 (33.) 40.550 NC   123.435
26. Arlen Spicer  Stany Zjednoczone 39.33 (22.) 39.330 7:22.49 (32.) 44.249 2:00.39 (23.) 40.130 NC   123.709
27. Andrew Nicholson  Nowa Zelandia 39.52 (27.) 39.520 7:19.67 (30.) 43.967 2:00.76 (25.) 40.253 NC   123.740
28. Christian Eminger  Austria 41.30 (40.) 41.300 7:01.82 (10.) 42.182 2:01.14 (31.) 40.380 NC   123.862
29. Jonas Schön  Szwecja 39.70 (32.) 39.700 7:23.94f (33.) 44.394 1:59.32 (19.) 39.773 NC   123.867
30. Kim Sang-cheol  Korea Południowa 38.53 (16.) 38.530 7:31.93 (38.) 45.193 2:00.98 (27.) 40.327 NC   124.049
31. Remi Hereide  Norwegia 40.72 (38.) 40.720 7:11.47 (20.) 43.147 2:01.51 (32.) 40.503 NC   124.370
32. Adrian Stroescu  Rumunia 39.57 (29.) 39.570 7:26.48 (35.) 44.648 2:01.09 (30.) 40.363 NC   124.581
33. Vesa Rosendahl  Finlandia 39.70 (32.) 39.700 7:21.38 (31.) 44.138 2:02.25 (34.) 40.750 NC   124.588
34. Zsolt Baló  Węgry 39.03 (21.) 39.030 7:38.12 (40.) 45.812 2:01.06 (29.) 40.353 NC   125.195
35. Fausto de Oliveira Marreiros  Portugalia 41.11 (39.) 41.110 7:11.44 (19.) 43.144 2:03.25 (37.) 41.083 NC   125.337
36. Serhij Priz  Ukraina 39.86 (35.) 39.860 7:33.86 (39.) 45.386 2:03.09 (36.) 41.030 NC   126.276
37. Martin Feigenwinter  Szwajcaria 41.93 (41.) 41.930 7:08.70 (16.) 42.870 2:05.30 (39.) 41.767 NC   126.566
38. Siergiej Surgutanow  Kazachstan 40.19 (36.) 40.190 7:38.39 (41.) 45.839 2:02.46 (35.) 40.820 NC   126.849
39. Bernhard Laimgruber  Austria 40.59 (37.) 40.590 7:30.87 (37.) 45.087 2:03.88 (38.) 41.293 NC   126.970
40. Mark Knoll  Kanada 39.01 (20.) 39.010 7:13.95 (24.) 43.395 2:34.57f (40.) 51.523 NC   133.928
41. Thomas Kumm  Niemcy 38.62 (17.) 38.620 7:11.57 (21.) 43.157 2:36.80f (41.) 52.267 NC   134.043

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]