Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 2000

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa świata
w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju

Speed skating pictogram.svg
199920002001
56 lutego 2000
Stany Zjednoczone Milwaukee, Stany Zjednoczone
Zwycięzcy
Niemcy Claudia Pechstein
Holandia Gianni Romme

94. mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju odbyły się w dniach 5–6 lutego 2000 roku w amerykańskim Milwaukee. Zawody rozegrano w hali Pettit National Ice Center. Kobiety startowały po raz 58. Łyżwiarki startowały na czterech dystansach: 500 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m. Pierwszy raz na najwyższym stopniu podium stanęła Niemka Claudia Pechstein. Łyżwiarze startowali na czterech dystansach: 500 m, 1500 m, 5000 m, 10 000 m. Mistrzostwo wywalczył Holender Gianni Romme. O tym, które miejsca zajmowali zawodnicy decydowała mniejsza liczba punktów uzyskana z czterech biegów. Do biegu na 5000 m/10 000 m awansowała tylko najlepsza dwunastka po trzech dystansach.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

W zawodach wzięły udział 24 łyżwiarki i 24 łyżwiarzy z 15 krajów. Wszyscy zostali sklasyfikowani.

Państwa biorące udział w mistrzostwach
 Austria  Belgia  Chiny  Holandia  Japonia
 Kanada  Kazachstan  Korea Południowa  Niemcy  Norwegia
 Polska  Rosja  Stany Zjednoczone  Szwajcaria  Włochy

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

  • NC – nie zakwalifikowała się, f – wywróciła się
Pozycja Zawodniczka Kraj 500 m Pkt. 3000 m Pkt. 1500 m Pkt. 5000 m Pkt. Suma pkt.
Gold medal icon.svg Claudia Pechstein  Niemcy 40.18 (4.) 40.180 4:06.44 (1.) 41.073 1:59.97 (2.) 39.990 7:05.87 (2.) 42.587 163.830
Silver medal icon.svg Gunda Niemann-Stirnemann  Niemcy 40.43 (8.) 40.430 4:06.83 (2.) 41.138 2:00.62 (3.) 40.207 7:02.11 (1.) 42.211 163.985
Bronze medal icon.svg Maki Tabata  Japonia 39.68 (2.) 39.680 4:13.79 (3.) 42.298 1:59.52 (1.) 39.840 7:14.78 (3.) 43.478 165.296
4. Emese Hunyady  Austria 39.78 (3.) 39.780 4:16.43 (7.) 42.738 2:01.12 (6.) 40.373 7:33.96 (11.) 45.396 168.287
5. Renate Groenewold  Holandia 41.44 (18.) 41.440 4:14.83 (4.) 42.472 2:01.22 (7.) 40.407 7:23.71 (5.) 44.371 168.688
6. Tonny de Jong  Holandia 40.40 (7.) 40.400 4:17.27 (10.) 42.878 2:02.52 (12.) 40.840 7:25.80 (6.) 44.580 168.698
7. Swietłana Bażanowa  Rosja 41.09 (16.) 41.090 4:15.85 (5.) 42.642 2:01.34 (8.) 40.447 7:27.06 (7.) 44.706 168.883
8. Song Li  Chiny 40.28 (5.) 40.280 4:19.12 (14.) 43.187 2:01.11 (5.) 40.370 7:30.78 (10.) 45.078 168.914
9. Cindy Overland  Kanada 41.13 (17.) 41.130 4:16.67 (9.) 42.778 2:01.93 (11.) 40.643 7:27.21 (8.) 44.721 169.272
10. Annamarie Thomas  Holandia 40.46 (9.) 40.460 4:18.17 (11.) 43.028 2:01.08 (4.) 40.360 7:38.33 (12.) 45.833 169.681
11. Ludmiła Prokaszowa  Kazachstan 41.81 (21.) 41.810 4:16.50 (8.) 42.750 2:03.00 (15.) 41.000 7:29.87 (9.) 44.987 170.547
12. Anni Friesinger  Niemcy 1:29.48 (24.) 89.480 4:16.29 (6.) 42.715 2:01.57 (9.) 40.523 7:16.23 (4.) 43.623 214.341
13. Cindy Klassen  Kanada 40.51 (10.) 40.510 4:18.46 (13.) 43.077 2:03.24 (16.) 41.080 NC   124.666
14. Marieke Wijsman  Holandia 40.30 (6.) 40.300 4:23.35 (19.) 43.892 2:01.64 (10.) 40.547 NC   124.737
15. Warwara Baryszewa  Rosja 40.84 (13.) 40.840 4:19.18 (15.) 43.197 2:02.54 (13.) 40.847 NC   124.882
16. Jennifer Rodriguez  Stany Zjednoczone 40.86 (14.) 40.860 4:21.97 (18.) 43.662 2:02.81 (14.) 40.937 NC   125.457
17. Daniela Anschütz  Niemcy 41.71 (19.) 41.710 4:20.68 (17.) 43.447 2:03.59 (17.) 41.197 NC   126.352
18. Kristina Groves  Kanada 41.95 (22.) 41.950 4:18.24 (12.) 43.040 2:04.34 (18.) 41.447 NC   126.436
19. Edel Therese Høiseth  Norwegia 39.48 (1.) 39.480 4:32.30 (24.) 45.383 2:04.88 (19.) 41.627 NC   126.489
20. Gao Yang  Chiny 40.60 (12.) 40.600 4:25.26 (20.) 44.210 2:05.29 (21.) 41.763 NC   126.573
21. Aki Narita  Japonia 41.74 (20.) 41.740 4:20.12 (16.) 43.353 2:06.21 (22.) 42.070 NC   127.163
22. Chiharu Nozaki  Japonia 40.99 (15.) 40.990 4:28.09 (21.) 44.682 2:05.06 (20.) 41.687 NC   127.357
23. Baek Eun-bi  Korea Południowa 42.01 (23.) 42.010 4:29.47 (22.) 44.912 2:12.14 (23.) 44.047 NC   130.967
24. Ellen Kathrine Lie  Norwegia 40.57 (11.) 40.570 4:31.07 (23.) 45.178 2:37.40f (24.) 52.467 NC   138.214

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

  • NC – nie zakwalifikował się, f – wywrócił się
Pozycja Zawodnik Kraj 500 m Pkt. 5000 m Pkt. 1500 m Pkt. 10000 m Pkt. Suma pkt.
Gold medal icon.svg Gianni Romme  Holandia 37.68 (12.) 37.680 6:24.14 (1.) 38.614 1:50.36 (4.) 36.787 13:23.94 (1.) 40.197 153.277
Silver medal icon.svg Ids Postma  Holandia 36.56 (3.) 36.560 6:40.89 (7.) 40.089 1:50.28 (3.) 36.760 14:00.48 (9.) 42.024 155.433
Bronze medal icon.svg Rintje Ritsma  Holandia 37.20 (7.) 37.200 6:40.70 (6.) 40.070 1:50.46 (5.) 36.820 13:54.65 (7.) 41.733 155.822
4. Bart Veldkamp  Belgia 38.39 (19.) 38.390 6:36.78 (3.) 39.678 1:50.90 (7.) 36.967 13:40.77 (2.) 41.039 156.072
5. Roberto Sighel  Włochy 37.49 (10.) 37.490 6:40.50 (5.) 40.050 1:51.22 (8.) 37.073 13:55.35 (8.) 41.768 156.380
6. Keiji Shirahata  Japonia 38.08 (16.) 38.080 6:38.88 (4.) 39.888 1:52.42 (14.) 37.473 13:45.20 (4.) 41.260 156.701
7. Hiroyuki Noake  Japonia 37.11 (6.) 37.110 6:42.73 (9.) 40.273 1:50.60 (6.) 36.867 14:10.45 (10.) 42.523 156.771
8. Frank Dittrich  Niemcy 39.08 (23.) 39.080 6:36.02 (2.) 39.602 1:54.17 (22.) 38.057 13:42.03 (3.) 41.102 157.839
9. Kevin Marshall  Kanada 37.20 (7.) 37.200 6:46.01 (14.) 40.601 1:51.78 (10.) 37.260 14:17.07 (11.) 42.854 157.914
10. Ådne Søndrål  Norwegia 36.08 (2.) 36.080 6:54.08 (22.) 41.408 1:47.85 (1.) 35.950 14:53.41f (12.) 44.671 158.108
11. Knut Morgenstern  Niemcy 38.30 (18.) 38.300 6:42.68 (8.) 40.268 1:55.09 (23.) 38.363 13:48.46 (5.) 41.423 158.354
12. Martin Feigenwinter  Szwajcaria 40.35 (24.) 40.350 6:43.00 (10.) 40.300 1:57.06 (24.) 39.020 13:53.38 (6.) 41.669 161.339
13. Siergiej Cybienko  Kazachstan 37.34 (9.) 37.340 6:49.54 (19.) 40.954 1:51.81 (11.) 37.270 NC   115.564
14. Derek Parra  Stany Zjednoczone 37.49 (10.) 37.490 6:46.34 (15.) 40.634 1:52.52 (15.) 37.507 NC   115.630
15. Eskil Ervik  Norwegia 37.76 (13.) 37.760 6:47.74 (18.) 40.774 1:51.42 (9.) 37.140 NC   115.674
16. KC Boutiette  Stany Zjednoczone 37.09 (5.) 37.090 6:49.63 (20.) 40.963 1:53.41 (19.) 37.803 NC   115.856
17. Steven Elm  Kanada 37.81 (14.) 37.810 6:46.74 (16.) 40.674 1:52.56 (16.) 37.520 NC   116.004
18. Mark Knoll  Kanada 38.08 (16.) 38.080 6:45.16 (12.) 40.516 1:53.34 (18.) 37.780 NC   116.376
19. Wadim Sajutin  Rosja 38.69 (21.) 38.690 6:43.13 (11.) 40.313 1:52.38 (13.) 37.460 NC   116.463
20. Petter Andersen  Norwegia 36.68 (4.) 36.680 7:13.80f (23.) 43.380 1:49.29 (2.) 36.430 NC   116.490
21. Takahiro Nozaki  Japonia 37.93 (15.) 37.930 6:51.64 (21.) 41.164 1:52.64 (17.) 37.547 NC   116.640
22. Paweł Zygmunt  Polska 38.70 (22.) 38.770 6:45.43 (13.) 40.543 1:53.58 (20.) 37.860 NC   117.103
23. Marnix ten Kortenaar  Austria 38.62 (20.) 38.620 6:47.13 (17.) 40.713 1:53.77 (21.) 37.923 NC   117.256
24. Choi Jae-bong  Korea Południowa 36.01 (1.) 36.010 7:21.29 (24.) 44.129 1:51.90 (12.) 37.300 NC   117.439

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]