Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 2003

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa świata
w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju

Speed skating pictogram.svg
200220032004
89 lutego 2003
Szwecja Göteborg, Szwecja
Zwycięzcy
Kanada Cindy Klassen
Holandia Gianni Romme

97. mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju odbyły się w dniach 8–9 lutego 2003 roku w szwedzkim Göteborgu. Zawody rozegrano na sztucznym torze Ruddalens Idrottsplats. Kobiety startowały po raz 61. Łyżwiarki startowały na czterech dystansach: 500 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m. Najlepszy wynik rywalizacji uzyskała Kanadyjka Cindy Klassen. Łyżwiarze startowali na czterech dystansach: 500 m, 1500 m, 5000 m, 10 000 m. Po raz drugi zwyciężył Holender Gianni Romme. O tym, które miejsca zajmowali zawodnicy decydowała mniejsza liczba punktów uzyskana z czterech biegów. Do biegu na 5000 m/10 000 m awansowała tylko najlepsza dwunastka po trzech dystansach.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

W zawodach wzięły udział 24 łyżwiarki (wszystkie sklasyfikowane) i 24 łyżwiarzy (23 sklasyfikowanych) z 12 krajów.

Państwa biorące udział w mistrzostwach
 Austria  Holandia  Japonia  Kanada  Niemcy
 Norwegia  Polska  Rosja  Rumunia  Stany Zjednoczone
 Szwecja  Włochy

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

  • NC – nie zakwalifikowała się, f – wywróciła się
Pozycja Zawodniczka Kraj 500 m Pkt. 3000 m Pkt. 1500 m Pkt. 5000 m Pkt. Suma pkt.
Gold medal icon.svg Cindy Klassen  Kanada 40.16 (2.) 40.160 4:21.28 (2.) 43.547 2:05.10 (3.) 41.700 7:31.39 (3.) 45.139 170.545
Silver medal icon.svg Claudia Pechstein  Niemcy 41.20 (5.) 41.200 4:19.99 (1.) 43.332 2:04.99 (2.) 41.663 7:29.50 (2.) 44.950 171.144
Bronze medal icon.svg Daniela Anschütz  Niemcy 41.40 (6.) 41.400 4:24.46 (6.) 44.077 2:07.28 (9.) 42.427 7:37.31 (6.) 45.731 173.633
4. Kristina Groves  Kanada 42.11 (16.) 42.110 4:22.72 (5.) 43.787 2:06.30 (6.) 42.100 7:37.30 (5.) 45.730 173.726
5. Jennifer Rodriguez  Stany Zjednoczone 40.01 (1.) 40.010 4:29.39 (12.) 44.898 2:05.79 (5.) 41.930 7:49.79 (11.) 46.979 173.817
6. Clara Hughes  Kanada 43.31 (23.) 43.310 4:21.38 (3.) 43.563 2:07.31 (10.) 42.437 7:25.88 (1.) 44.588 173.897
7. Maki Tabata  Japonia 40.95 (3.) 40.950 4:29.31 (11.) 44.885 2:04.71 (1.) 41.570 7:46.45 (10.) 46.645 174.050
8. Catherine Raney-Norman  Stany Zjednoczone 42.99 (22.) 42.990 4:21.99 (4.) 43.665 2:06.98 (8.) 42.327 7:34.00 (4.) 45.400 174.381
9. Renate Groenewold  Holandia 41.66 (8.) 41.660 4:28.31 (10.) 44.718 2:05.69 (4.) 41.897 7:41.14 (8.) 46.114 174.388
10. Marja Vis  Holandia 41.83 (10.) 41.830 4:25.71 (7.) 44.285 2:07.33 (11.) 42.443 7:45.22 (9.) 46.522 175.080
11. Annamarie Thomas  Holandia 40.98 (4.) 40.980 4:30.60 (15.) 45.100 2:06.36 (7.) 42.120 7:58.02 (12.) 47.802 176.002
12. Swietłana Wysokowa  Rosja 42.77 (20.) 42.770 4:27.50 (8.) 44.583 2:08.41 (13.) 42.803 7:40.37 (7.) 46.037 176.193
13. Tara Risling  Kanada 41.85 (12.) 41.850 4:29.64 (14.) 44.940 2:09.46 (19.) 43.153 NC   129.943
14. Julija Skokowa  Rosja 41.91 (13.) 41.910 4:31.22 (17.) 45.203 2:08.71 (15.) 42.903 NC   130.016
15. Swietłana Bażanowa  Rosja 42.08 (15.) 42.080 4:31.46 (18.) 45.243 2:08.27 (12.) 42.757 NC   130.079
16. Nami Nemoto  Japonia 42.24 (18.) 42.240 4:30.83 (16.) 45.138 2:08.92 (16.) 42.973 NC   130.351
17. Lucille Opitz  Niemcy 42.38 (19.) 42.380 4:31.80 (19.) 45.300 2:08.53 (14.) 42.843 NC   130.523
18. Nicola Mayr  Włochy 41.77 (9.) 41.770 4:34.22 (21.) 45.703 2:09.60 (20.) 43.200 NC   130.673
19. Walentina Jakszyna  Rosja 42.83 (21.) 42.830 4:29.62 (13.) 44.937 2:09.28 (18.) 43.093 NC   130.859
20. Emese Antal  Austria 42.12 (17.) 42.120 4:33.11 (20.) 45.518 2:10.43 (21.) 43.477 NC   131.114
21. Yuri Obara  Japonia 41.83 (10.) 41.830 4:39.17 (22.) 46.528 2:09.23 (17.) 43.077 NC   131.434
22. Annette Bjelkevik  Norwegia 42.07 (14.) 42.070 4:40.91 (23.) 46.818 2:11.26 (22.) 43.753 NC   132.641
23. Daniela Oltean  Rumunia 44.17 (24.) 44.170 4:41.86 (24.) 46.977 2:16.66 (23.) 45.553 NC   136.699
24. Katrin Kalex  Niemcy 41.56 (7.) 41.560 4:28.22 (9.) 44.703 2:53.57F (24.) 57.857 NC   144.119

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

  • DSQ – zdyskwalifikowany, NC – nie zakwalifikował się, f – wywrócił się, WR – rekord świata
Pozycja Zawodnik Kraj 500 m Pkt. 5000 m Pkt. 1500 m Pkt. 10000 m Pkt. Suma pkt.
Gold medal icon.svg Gianni Romme  Holandia 38.23 (17.) 38.230 6:42.67 (1.) 40.267 1:52.07 (3.) 37.357 14:05.04 (1.) 42.252 158.105
Silver medal icon.svg Rintje Ritsma  Holandia 37.67 (11.) 37.670 6:48.07 (2.) 40.807 1:53.54 (5.) 37.847 14:11.32 (2.) 42.566 158.889
Bronze medal icon.svg Ids Postma  Holandia 36.89 (1.) 36.890 6:53.37 (4.) 41.337 1:53.08 (4.) 37.693 14:21.87 (6.) 43.094 159.013
4. Mark Tuitert  Holandia 37.56 (7.) 37.560 6:55.67 (8.) 41.567 1:51.74 (2.) 37.247 14:20.15 (4.) 43.008 159.380
5. Jewgienij Łalenkow  Rosja 37.05 (2.) 37.050 6:55.81 (9.) 41.581 1:51.70 (1.) 37.233 14:39.75 (10.) 43.988 159.851
6. Eskil Ervik  Norwegia 38.69 (20.) 38.690 6:52.94 (3.) 41.294 1:54.14 (10.) 38.047 14:13.14 (3.) 42.657 160.687
7. Dmitrij Szepiel  Rosja 37.35 (4.) 37.350 6:58.29 (11.) 41.829 1:55.02 (15.) 38.340 14:31.14 (8.) 43.557 161.076
8. KC Boutiette  Stany Zjednoczone 37.58 (9.) 37.580 6:57.76 (10.) 41.776 1:54.51 (12.) 38.170 14:31.18 (9.) 43.559 161.085
9. Johan Röjler  Szwecja 38.04 (16.) 38.040 6:55.32 (7.) 41.532 1:54.99 (14.) 38.330 14:24.97 (7.) 43.249 161.150
10. Jan Friesinger  Niemcy 37.59 (10.) 37.590 6:59.03 (12.) 41.903 1:55.02 (15.) 38.340 14:41.46 (11.) 44.073 161.906
11. Paweł Zygmunt  Polska 38.85 (21.) 38.850 6:54.46 (5.) 41.446 1:56.05 (18.) 38.683 14:20.94 (5.) 43.047 162.026
DSQ Enrico Fabris  Włochy 38.46 (18.) 38.460 6:55.16 (6.) 41.516 1:54.02 (8.) 38.007 14:35.11 DSQ   00.000 117.982
13. Derek Parra  Stany Zjednoczone 37.35 (4.) 37.350 7:02.50 (16.) 42.250 1:54.13 (9.) 38.043 NC   117.643
14. Kevin Marshall  Kanada 37.18 (3.) 37.180 7:05.65 (19.) 42.565 1:54.32 (11.) 38.107 NC   117.851
15. Dustin Molicki  Kanada 37.99 (15.) 37.990 6:59.91 (13.) 41.991 1:53.98 (7.) 37.993 NC   117.974
16. Shani Davis  Stany Zjednoczone 37.69 (12.) 37.690 7:04.84 (18.) 42.484 1:53.72 (6.) 37.907 NC   118.080
17. Takahiro Nozaki  Japonia 37.87 (14.) 37.870 7:09.76 (21.) 42.976 1:54.60 (13.) 38.200 NC   119.046
18. Takahiro Ushiyama  Japonia 37.36 (6.) 37.360 7:07.34 (20.) 42.734 1:56.95 (22.) 38.983 NC   119.077
19. Chris Callis  Stany Zjednoczone 37.56 (7.) 37.560 7:11.78 (22.) 43.178 1:55.32 (17.) 38.440 NC   119.178
20. Kazuaki Kobayashi  Japonia 37.84 (13.) 37.840 7:12.56 (23.) 43.256 1:56.28 (19.) 38.760 NC   119.856
21. Lasse Sætre  Norwegia 39.27 (22.) 39.270 6:59.98f (14.) 41.998 1:56.94 (21.) 38.980 NC   120.248
22. Mark Knoll  Kanada 39.42 (23.) 39.420 7:03.07 (17.) 42.307 1:57.85 (23.) 39.283 NC   121.010
23. Steven Elm  Kanada 38.68 (19.) 38.680 7:15.13 (24.) 43.513 1:56.46 (20.) 38.820 NC   121.013
24. Toshihiko Itokawa  Japonia 39.78 (24.) 39.780 7:01.99 (15.) 42.199 1:58.25 (24.) 39.417 NC   121.395

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]