Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 2007

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa świata
w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju

Speed skating pictogram.svg
200620072008
911 lutego 2007
Holandia Heerenveen, Holandia
Zwycięzcy
Holandia Ireen Wüst
Holandia Sven Kramer

101. mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju odbyły się w dniach 9–11 lutego 2007 roku w holenderskim Heerenveen. Zawody rozegrano w hali Thialf. Kobiety startowały po raz 65. Łyżwiarki startowały na czterech dystansach: 500 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m. Najlepsza była reprezentantka gospodarzy Ireen Wüst. Łyżwiarze startowali na czterech dystansach: 500 m, 1500 m, 5000 m, 10000 m. Pierwsze miejsce zajął Holender Sven Kramer, który ustanowił najlepszy w historii wynik na 10 000 m. O tym, które miejsca zajmowali zawodnicy decydowała mniejsza liczba punktów uzyskana z czterech biegów. Do biegu na 5000 m/10 000 m awansowała tylko najlepsza dwunastka po trzech dystansach.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

W zawodach wzięły udział 24 łyżwiarki (23 sklasyfikowane) i 24 łyżwiarzy (23 sklasyfikowanych) z 13 krajów.

Państwa biorące udział w mistrzostwach
 Chiny  Czechy  Finlandia  Francja  Holandia
 Japonia  Kanada  Korea Południowa  Niemcy  Norwegia
 Rosja  Stany Zjednoczone  Szwecja  Włochy

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

  • DNS – nie wystartowała, NC – nie zakwalifikowała się
Pozycja Zawodniczka Kraj 500 m Pkt. 1500 m Pkt. 3000 m Pkt. 5000 m Pkt. Suma pkt.
Gold medal icon.svg Ireen Wüst  Holandia 38.44 (2.) 38.440 1:54.05 (1.) 38.017 4:00.28 (1.) 40.047 7:01.60 (3.) 42.160 158.662
Silver medal icon.svg Anni Friesinger  Niemcy 38.38 (1.) 38.380 1:55.90 (2.) 38.633 4:04.00 (2.) 40.667 7:08.36 (9.) 42.836 160.515
Bronze medal icon.svg Cindy Klassen  Kanada 38.68 (3.) 38.680 1:56.37 (4.) 38.790 4:05.24 (3.) 40.873 7:04.11 (6.) 42.411 160.754
4. Claudia Pechstein  Niemcy 39.82 (10.) 39.820 1:58.04 (8.) 39.347 4:06.83 (6.) 41.138 6:59.98 (2.) 41.998 162.302
5. Martina Sáblíková  Czechy 40.96 (18.) 40.960 1:58.61 (11.) 39.537 4:05.87 (5.) 40.978 6:49.31 (1.) 40.931 162.405
6. Paulien van Deutekom  Holandia 39.94 (11.) 39.940 1:56.97 (5.) 38.990 4:05.35 (4.) 40.892 7:06.21 (7.) 42.621 162.442
7. Kristina Groves  Kanada 39.80 (9.) 39.800 1:57.33 (6.) 39.110 4:07.02 (7.) 41.170 7:03.71 (5.) 42.371 162.451
8. Daniela Anschütz  Niemcy 39.70 (8.) 39.700 1:58.17 (9.) 39.390 4:07.15 (8.) 41.192 7:06.91 (8.) 42.691 162.972
9. Christine Nesbitt  Kanada 39.18 (6.) 39.180 1:56.08 (3.) 38.693 4:13.13 (14.) 42.188 7:16.50 (11.) 43.650 163.711
10. Marja Vis  Holandia 39.99 (12.) 39.990 1:58.02 (7.) 39.340 4:09.12 (9.) 41.520 7:09.74 (10.) 42.974 163.824
11. Wang Fei  Chiny 39.05 (5.) 39.050 1:58.22 (10.) 39.407 4:12.21 (12.) 42.035 7:19.20 (12.) 43.920 164.411
12. Maren Haugli  Norwegia 40.82 (17.) 40.820 1:59.93 (13.) 39.977 4:09.80 (10.) 41.633 7:03.19 (4.) 42.319 164.748
13. Jekatierina Łobyszewa  Rosja 38.88 (4.) 38.880 1:59.61 (12.) 39.870 4:14.55 (15.) 42.425 NC   121.175
14. Maki Tabata  Japonia 40.28 (14.) 40.280 2:00.02 (14.) 40.007 4:18.81 (21.) 43.135 NC   123.421
15. Lucille Opitz  Niemcy 41.22 (23.) 41.220 2:00.66 (15.) 40.220 4:12.40 (13.) 42.067 NC   123.506
16. Maria Lamb  Stany Zjednoczone 40.35 (15.) 40.350 2:01.33 (17.) 40.443 4:17.37 (19.) 42.895 NC   123.688
17. Clara Hughes  Kanada 41.86 (23.) 41.860 2:01.11 (16.) 40.370 4:10.24 (11.) 41.707 NC   123.936
18. Jekatierina Abramowa  Rosja 39.68 (7.) 39.680 2:02.74 (21.) 40.913 4:20.74 (22.) 43.457 NC   124.049
19. Masako Hozumi  Japonia 41.03 (19.) 41.030 2:01.53 (18.) 40.510 4:16.41 (17.) 42.735 NC   124.275
20. Catherine Raney  Stany Zjednoczone 41.18 (21.) 41.180 2:02.14 (20.) 40.713 4:14.86 (16.) 42.477 NC   124.369
21. Galina Lichaczowa  Rosja 40.79 (16.) 40.790 2:01.95 (19.) 40.650 4:23.50 (23.) 43.917 NC   125.356
22. Eriko Ishino  Japonia 41.14 (20.) 41.140 2:03.69 (23.) 41.230 4:17.96 (20.) 42.993 NC   125.363
23. Andrea Jirků  Czechy 42.40 (24.) 42.400 2:03.03 (22.) 41.010 4:16.87 (18.) 42.812 NC   126.221
DNS Renate Groenewold  Holandia 40.24 (13.) 40.240 DNS     NC   126.681

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

  • DSQ – zdyskwalifikowany, NC – nie zakwalifikował się, f – wywrócił się, WR – rekord świata
Pozycja Zawodnik Kraj 500 m Pkt. 5000 m Pkt. 1500 m Pkt. 10000 m Pkt. Suma pkt.
Gold medal icon.svg Sven Kramer  Holandia 36.41 (5.) 36.410 6:12.97 (1.) 37.297 1:47.20 (6.) 35.733 12:49.88 (1.) 38.494 WR 147.934
Silver medal icon.svg Enrico Fabris  Włochy 36.27 (4.) 36.270 6:19.10 (3.) 37.910 1:45.97 (3.) 35.323 13:10.80 (4.) 39.540 149.043
Bronze medal icon.svg Carl Verheijen  Holandia 37.13 (15.) 37.130 6:16.16 (2.) 37.616 1:47.18 (5.) 35.727 12:55.30 (2.) 38.765 149.237
4. Håvard Bøkko  Norwegia 36.58 (9.) 36.580 6:20.34 (4.) 38.034 1:48.03 (10.) 36.010 13:14.03 (5.) 39.702 150.325
5. Erben Wennemars  Holandia 35.79 (1.) 35.790 6:29.65 (10.) 38.965 1:45.19 (1.) 35.063 13:35.67 (10.) 40.784 150.601
6. Shani Davis  Stany Zjednoczone 35.84 (3.) 35.840 6:26.20 (7.) 38.620 1:46.10 (4.) 35.367 13:37.33 (11.) 40.867 150.712
7. Wouter Olde Heuvel  Holandia 37.12 (14.) 37.120 6:20.37 (5.) 38.037 1:48.33 (12.) 36.110 13:18.38 (6.) 39.919 151.186
8. Eskil Ervik  Norwegia 37.40 (16.) 37.400 6:28.21 (9.) 38.821 1:47.49 (7.) 35.830 13:08.92 (3.) 39.446 151.497
9. Iwan Skobriew  Rosja 36.43 (6.) 36.430 6:29.91 (11.) 38.991 1:49.06 (15.) 36.353 13:22.15 (7.) 40.108 151.811
10. Denny Morrison  Kanada 35.81 (2.) 35.810 6:34.67 (15.) 39.467 1:45.70 (2.) 35.233 14:02.03 (12.) 42.102 152.611
11. Johan Röjler  Szwecja 37.60 (18.) 37.600 6:26.96 (8.) 38.696 1:49.35 (19.) 36.450 13:24.96 (8.) 40.248 152.994
12. Arne Dankers  Kanada 38.42 (23.) 38.420 6:24.29 (6.) 38.429 1:48.29 (11.) 36.097 13:25.43 (9.) 40.272 153.216
13. Steven Elm  Kanada 36.66 (10.) 36.660 6:39.23 (22.) 39.923 1:47.60 (8.) 35.867 NC   112.449
14. Chad Hedrick  Stany Zjednoczone 36.77 (12.) 36.770 6:36.59 (17.) 39.659 1:48.46 (13.) 36.153 NC   112.582
15. Justin Warsylewicz  Kanada 37.09 (13.) 37.090 6:33.12 (12.) 39.312 1:48.56 (14.) 36.187 NC   112.588
16. Choi Kwun-won  Korea Południowa 36.53 (8.) 36.530 6:37.57 (20.) 39.757 1:49.16 (17.) 36.387 NC   112.673
17. Stefan Heythausen  Niemcy 36.44 (7.) 36.440 6:42.60 (23.) 40.260 1:47.97 (9.) 35.990 NC   112.690
18. Sverre Haugli  Norwegia 37.64 (19.) 37.640 6:33.87 (13.) 39.387 1:49.07 (16.) 36.357 NC   113.383
19. Henrik Christiansen  Norwegia 37.56 (17.) 37.560 6:36.94 (14.) 39.694 1:49.34 (18.) 36.447 NC   113.770
20. Matteo Anesi  Włochy 37.69 (21.) 37.690 6:37.51 (19.) 39.751 1:50.00 (20.) 36.667 NC   114.107
21. Hiroki Hirako  Japonia 37.64 (19.) 37.640 6:35.50 (16.) 39.550 1:51.59 (23.) 37.197 NC   114.386
22. Alexis Contin  Francja 37.72 (22.) 37.720 6:38.89 (21.) 39.889 1:51.19 (22.) 37.063 NC   114.672
23. Jarmo Valtonen  Finlandia 36.67 (11.) 36.670 6:55.07 (24.) 41.507 1:50.01 (21.) 36.670 NC   114.847
DNS Tobias Schneider  Niemcy 1:28.98 (24.) 88.980 6:33.93 (14.) 39.393 DNS   NC   128.373

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]