Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 2014
2013 2015
Data 2223 marca 2014
Gospodarz Holandia Heerenveen
Dyscyplina łyżwiarstwo szybkie
Mężczyźni
Medaliści Gold medal icon.svg Holandia Koen Verweij
Silver medal icon.svg Holandia Jan Blokhuijsen
Bronze medal icon.svg Rosja Dienis Juskow
Kobiety
Medalistki Gold medal icon.svg Holandia Ireen Wüst
Silver medal icon.svg Rosja Olga Graf
Bronze medal icon.svg Holandia Yvonne Nauta

108. Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju odbywały się w Heerenveen w dniach 22–23 marca 2014 roku. Kobiety startowały na mistrzostwach po raz 72. Tytułów mistrzowskich bronili: Holenderka Ireen Wüst oraz jej rodak – Sven Kramer (zrezygnował z występu w Heerenveen). Na tych mistrzostwach wśród mężczyzn najlepszy okazał się kolejny Holender – Koen Verweij, a wśród kobiet ponownie zwyciężyła Wüst. Kobiety startowały na dystansach: 500 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m, a mężczyźni na dystansach: 500 m, 1500 m, 5000 m, 10 000 m. O tym, które miejsca zajmowali zawodnicy decydowała mniejsza liczba punktów uzyskana z czterech biegów. Do biegu na 5000 m/10 000 m awansowała tylko najlepsza ósemka po trzech dystansach.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

  • DNS – nie wystartowała, NC – nie zakwalifikowała się
Pozycja Zawodniczka 500 m 1500 m 3000 m 5000 m Suma pkt.
Gold medal icon.svg Holandia Ireen Wüst 38,86 3:58,83 1:54,13 6:59,07 158,615
Silver medal icon.svg Rosja Olga Graf 39,84 4:05,51 1:55,67 7:00,01 161,315
Bronze medal icon.svg Holandia Yvonne Nauta 41,09 4:03,20 1:57,32 6:57,59 162,488
4. Rosja Julija Skokowa 39,00 4:08,60 1:55,99 7:18,50 162,946
5. Holandia Diane Valkenburg 40,00 4:05,89 1:58,45 7:08,11 163,275
6. Holandia Irene Schouten 39,73 4:07,08 1:59,49 7:11,56 163,896
7. Polska Katarzyna Bachleda-Curuś 39,55 4:08,75 1:57,73 7:19,97 164,248
8. Polska Natalia Czerwonka 39,69 4:11,26 1:56,91 7:26,98 165,234
9. Polska Luiza Złotkowska 39,93 4:09,34 1:57,88 NC 120,779
10. Kanada Kali Christ 39,37 4:14,39 1:58,36 NC 121,221

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

  • DNS – nie wystartował, NC – nie zakwalifikował się
Pozycja Zawodnik 500 m 5000 m 1500 m 10 000 m Suma pkt.
Gold medal icon.svg Holandia Koen Verweij 35,92 6:19,69 1:46,47 13:19,12 149,365
Silver medal icon.svg Holandia Jan Blokhuijsen 36,41 6:17,78 1:47,15 13:13,93 149,600
Bronze medal icon.svg Rosja Dienis Juskow 36,75 6:20,15 1:46,12 13:17,84 150,030
4. Norwegia Sverre Lunde Pedersen 36,72 6:23,72 1:46,86 13:13,10 151,217
5. Belgia Bart Swings 36,88 6:26,78 1:46,47 13:29,42 151,519
6. Norwegia Håvard Bøkko 35,95 6:26,14 1:48,01 13:40,88 151,611
7. Holandia Renz Rotteveel 36,92 6:22,39 1:46,94 13:36,52 151,631
8. Polska Konrad Niedźwiedzki 35,91 6:36,11 1:47,31 14:10,58 153,820
9. Polska Jan Szymański 36,42 6:31,38 1:47,74 NC 111,471
10. Holandia Wouter Olde Heuvel 36,34 6:28,59 1:48,92 NC 111,505

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]