Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 2016
2015 2017
Data 56 marca 2016
Gospodarz Niemcy Berlin
Dyscyplina łyżwiarstwo szybkie

110. Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju – zawody w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się w stolicy Niemiec, Berlinie w dniach 5–6 marca 2016 roku. Kobiety (rywalizowały po raz 74.) startowały na dystansach: 500 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m, a panowie na dystansach: 500 m, 1500 m, 5000 m, 10 000 m. O miejscu w klasyfikacji końcowej decyduje liczba punktów uzyskana w czterech biegach. Zwycięzcą został zawodnik, który uzyskał najmniejszą sumę punktów.

Tytuły mistrzowskie obronili: Czeszka Martina Sáblíková oraz Holender Sven Kramer.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

  • DNS – nie wystartowała, NC – nie zakwalifikowała się
Pozycja Zawodniczka 500 m 1500 m 3000 m 5000 m Suma pkt.
Gold medal icon.svg Czechy Martina Sáblíková 39,62 (7) 3:58,11 (1) 1:55,44 (2) 6:52,57 (1) 159,042
Silver medal icon.svg Holandia Ireen Wüst 39,41 (4) 3:59,43 (2) 1:54,83 (1) 7:01,41 (2) 159,732
Bronze medal icon.svg Holandia Antoinette de Jong 39,44 (5) 4:02,88 (3) 1:57,17 (4) 7:04,04 (3) 161,380
4. Holandia Linda de Vries 39,84 (9) 4:05,61 (5) 1:57,04 (3) 7:06,79 (4) 162,467
5. Japonia Misaki Oshigiri 38,95 (2) 4:07,82 (6) 1:57,55 (6) 7:13,01 (6) 162,737
6. Japonia Miho Takagi 38,93 (1) 4:09,04 (10) 1:58,53 (10) 7:18,61 (8) 163,807
7. Rosja Natalja Woronina 40,05 (14) 4:04,98 (4) 2:00,32 (16) 7:08,54 (5) 163,840
8. Japonia Ayaka Kikuchi 39,34 (3) 4:10,75 (12) 1:58,31 (9) 7:18,12 (7) 164,379
9. Norwegia Ida Njåtun 39,73 (8) 4:08,79 (9) 1:58,22 (8) 120,601
10. Rosja Julija Skokowa 39,59 (6) 4:11,72 (13) 1:57,93 (7) 120,803

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

  • DNS – nie wystartował, NC – nie zakwalifikował się
Pozycja Zawodnik 500 m 5000 m 1500 m 10 000 m Suma pkt.
Gold medal icon.svg Holandia Sven Kramer 36,54 (9) 6:14,13 (1) 1:47,05 (3) 13:07,19 (1) 148,995
Silver medal icon.svg Norwegia Sverre Lunde Pedersen 36,79 (12) 6:16,89 (2) 1:46,24 (1) 13:11,83 (3) 149,483
Bronze medal icon.svg Holandia Jan Blokhuijsen 36,46 (6) 6:17,80 (3) 1:47,66 (6) 13:10,92 (2) 149,672
4. Norwegia Håvard Bøkko 36,18 (2) 6:27,97 (8) 1:47,93 (10) 13:19,25 (4) 150,915
5. Kanada Ted-Jan Bloemen 37,68 (21) 6:19,84 (4) 1:48,64 (13) 13:21,91 (5) 151,972
6. Włochy Andrea Giovannini 36,79 (12) 6:25,70 (7) 1:48,76 (15) 13:32,05 (7) 152,215
7. Niemcy Patrick Beckert 38,13 (23) 6:21,36 (5) 1:49,38 (19) 13:27,15 (6) 153,083
8. Polska Konrad Niedźwiedzki 36,24 (3) 6:35,87 (14) 1:46,84 (2) 14:11,76 (8) 154,028
9. Łotwa Haralds Silovs 36,31 (4) 6:34,41 (11) 1:47,67 (7) 111,641
10. Norwegia Simen Spieler Nilsen 36,44 (5) 6:30,52 (9) 1:48,82 (16) 111,765

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]