Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 2018
2017 2019
Data 9 - 11 marca 2018
Gospodarz Holandia Amsterdam
Dyscyplina łyżwiarstwo szybkie

112. Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju – zawody w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się w stolicy Holandii, Amsterdamie w dniach 9-11 marca 2018 roku. Kobiety (po raz 76.) startowały na dystansach: 500 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m, a panowie na dystansach: 500 m, 1500 m, 5000 m, 10 000 m. O miejscu w klasyfikacji końcowej wieloboju decyduje liczba punktów uzyskana w czterech biegach. Zwycięzcą zostaje zawodnik, który uzyskał najmniejszą sumę punktów.

Tytułów mistrzowskich nie obronili: Holenderka Ireen Wüst oraz jej rodak - Sven Kramer.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

  • DNS - nie wystartowała, NC - nie zakwalifikowała się, DQ - została zdyskwalifikowana
Pozycja Zawodniczka 500 m 3000 m 1500 m 5000 m Suma pkt.
Gold medal icon.svg Japonia Miho Takagi 39,01 (1) 4:19,78 (2) 1:58,82 (1) 7:29,93 (4) 166,905
Silver medal icon.svg Holandia Ireen Wüst 40,81 (9) 4:15,80 (1) 1:58,89 (2) 7:26,85 (1) 167,758
Bronze medal icon.svg Holandia Annouk van der Weijden 40,89 (10) 4:22,35 (4) 2:00,94 (4) 7:29,12 (3) 169,840
4. Holandia Antoinette de Jong 40,47 (4) 4:23,04 (5) 2:01,90 (6) 7:30,73 (5) 170,016
5. Włochy Francesca Lollobrigida 40,78 (8) 4:24,04 (7) 2:00,48 (3) 7:32,35 (6) 170,181
6. Czechy Martina Sáblíková 41,81 (19) 4:21,05 (3) 2:02,49 (7) 7:28,17 (2) 170,965
7. Japonia Ayaka Kikuchi 40,32 (3) 4:24,01 (6) 2:03,15 (9) 7:46,71 (8) 172,042
8. Czechy Nikola Zdráhalová 40,47 (4) 4:26,47 (9) 2:03,60 (12) 7:39,70 (7) 172,051
9. Norwegia Ida Njåtun 40,55 (6) 4:28,93 (13) 2:02,86 (8) NC 126,324
10. Rosja Jewgienija Łalenkowa 41,36 (15) 4:24,50 (8) 2:03,35 (10) NC 126,559

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

  • DNS - nie wystartował, NC - nie zakwalifikował się, DQ - został zdyskwalifikowany
Pozycja Zawodnik 500 m 5000 m 1500 m 10 000 m Suma pkt.
Gold medal icon.svg Holandia Patrick Roest 36,97 (1) 6:37,07 (4) 1:49,87 (2) 13:44,94 (2) 154,547
Silver medal icon.svg Norwegia Sverre Lunde Pedersen 37,42 (5) 6:33,81 (1) 1:48,33 (1) 14:00,60(5) 154,941
Bronze medal icon.svg Holandia Marcel Bosker 37,85 (12) 6:35,39 (3) 1:51,27 (7) 13:49,49 (3) 155,953
4. Holandia Sven Kramer 37,43 (6) 6:34,15 (2) 1:50,62 (5) 14:05,70 (6) 156,003
5. Belgia Bart Swings 37,96 (14) 6:39,58 (7) 1:50,33 (4) 13:51,45 (4) 156,266
6. Szwecja Nils van der Poel 38,35 (17) 6:37,14 (5) 1:53,15 (13) 13:40,38 (1) 156,799
7. Łotwa Haralds Silovs 37,04 (3) 6:52,47 (12) 1:49,97 (3) 14:55,08 (7) 159,697
8. Rosja Daniła Semerikow 38,73 (18) 6:37,14 (5) 1:53,43 (15) DQ (8)
9. Norwegia Håvard Bøkko 37,55 (9) 6:45,46 (9) 1:51,60 (8) NC 115,296
10. Rosja Siergiej Trofimow 37,64 (10) 6:52,81 (13) 1:51,82 (9) NC 116,194

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]