Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju Sprinterskim 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju Sprinterskim 2014
2013 2015
Data 18–19 stycznia 2014
Gospodarz Japonia Nagano
Organizator ISU
Zwycięzcy
Kobiety Chińska Republika Ludowa Yu Jing
Mężczyźni Holandia Michel Mulder

45. Mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju sprinterskim odbyły się w Nagano, w Japonii w dniach 18–19 stycznia 2014 roku. Zawodnicy dwukrotnie rywalizowali na dystansie 500 i 1000 metrów.

Tytuły mistrzów świata wywalczyli: Chinka Yu Jing i Holender Michel Mulder.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka 500 m 1000 m 500 m 1000 m Suma pkt.
Gold medal icon.svg Chińska Republika Ludowa Yu Jing 37,67 (1) 1:15,61 (3) 37,72 (1) 1:16,16 (4) 151,275
Silver medal icon.svg Chińska Republika Ludowa Zhang Hong 38,11 (5) 1:15,17 (1) 38,29 (4) 1:15,44 (2) 151,705
Bronze medal icon.svg Stany Zjednoczone Heather Richardson 38,04 (3) 1:15,86 (4) 38,18 (3) 1:15,28 (1) 151,790
4. Holandia Margot Boer 38,00 (2) 1:15,31 (2) 38,15 (2) 1:16,12 (3) 151,865
5. Japonia Nao Kodaira 38,06 (4) 1:17,22 (8) 38,33 (5) 1:17,01 (7) 153,505
6. Holandia Laurine van Riessen 38,29 (6) 1:16,98 (7) 38,68 (7) 1:16,95 (6) 153,935
7. Holandia Thijsje Oenema 38,46 (7) 1:16,45 (6) 38,59 (6) 1:17,70 (9) 154,125
8. Kazachstan Jekatierina Ajdowa 38.,48 (8) 1:17,45 (10) 38,75 (9) 1:17,15 (8) 154,530
9. Kanada Christine Nesbitt 39,08 (15) 1:16,42 (5) 39,03 (14) 1:16,60 (5) 154,620
10. Japonia Maki Tsuji 38,60 (9) 1:18,50 (12) 38,72 (8) 1:18,59 (11) 155,865
11 Holandia Anice Das 38,77 (10) 1:17,43 (9) 39,31 (17) 1:18,15 (10) 155,870
12 Korea Południowa Kim Hyun-yung 39,05 (14) 1:18,19 (11) 38,93 (11) 1:18,61 (12) 156,380
13 Japonia Miyako Sumiyoshi 38,91 (11) 1:19,70 (18) 38,81 (10) 1:18,62 (13) 156,880
14 Stany Zjednoczone Sugar Todd 38,98 (12) 1:18,97 (14) 39,22 (15) 1:19,45 (15) 157,410
15 Niemcy Denise Roth 39,01 (13) 1:19,62 (17) 39,02 (13) 1:19,46 (16) 157,570
16 Korea Południowa Park Seung-ju 39,34 (18) 1:19,29 (15) 39,36 (18) 1:19,04 (14) 157,865
17 Rosja Julija Kozyriewa 39,23 (16) 1:20,13 (20) 38,95 (12) 1:20,14 (20) 158,315
18 Niemcy Jennifer Plate 39,39 (19) 1:19,37 (16) 39,28 (16) 1:20,02 (19) 158,365
19 Rosja Angielina Golikowa 39,74 (21) 1:18,77 (13) 39,70 (20) 1:19,97 (18) 158,810
20 Rosja Nadieżda Asiejewa 39,52 (20) 1:20,26 (21) 39,85 (21) 1:21,35 (21) 160,175
21 Chińska Republika Ludowa Li Dan 39,27 (17) 1:21,12 (22) 39,63 (19) 1:21,97 (23) 160,445
22 Norwegia Hege Bøkko 40,40 (24) 1:20,06 (19) 40,67 (24) 1:19,49 (17) 160,845
23 Włochy Yvonne Daldossi 40,24 (23) 1:22,02 (23) 40,04 (22) 1:21,37 (22) 161,975
24 Finlandia Elina Risku 40,12 (22) 1:22,18 (24) 40,09 (23) 1:22,36 (24) 162,480

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik 500 m 1000 m 500 m 1000 m Suma pkt.
Gold medal icon.svg Holandia Michel Mulder 34,83 (1) 1:09,91 (5) 35,12 (1) 1:09,96 (3) 139,885
Silver medal icon.svg Stany Zjednoczone Shani Davis 35,58 (11) 1:09,44 (2) 35,82 (14) 1:08,96 (1) 140,600
Bronze medal icon.svg Australia Daniel Greig 35,19 (2) 1:10,36 (8) 35,17 (2) 1:10,35 (5) 140,715
4. Kazachstan Dienis Kuzin 35,73 (15) 1:09,37 (1) 35,82 (14) 1:09,54 (2) 141,005
5. Holandia Kjeld Nuis 35,90 (18) 1:09,56 (3) 35,53 (8) 1:09,99 (4) 141,205
6. Holandia Ronald Mulder 35,67 (13) 1:09,93 (6) 35,43 (5) 1:10,59 (6) 141,360
7. Kanada William Dutton 35,37 (5) 1:09,89 (4) 35,69 (11) 1:10,78 (8) 141,395
8. Kanada Alexandre St-Jean 35,60 (12) 1:10,49 (10) 35,45 (6) 1:10,61 (7) 141,600
9. Kanada Laurent Dubreuil 35,45 (9) 1:10,64 (13) 35,34 (4) 1:11,06 (13) 141,640
10. Kazachstan Roman Kriecz 35,32 (4) 1:10,60 (12) 35,51 (7) 1:11,10 (14) 141,680
11. Włochy Mirko Nenzi 35,27 (3) 1:10,45 (9) 35,88 (16) 1:10,88 (12) 141,815
12. Korea Południowa Kim Tae-yun 35,90 (18) 1:10,27 (7) 35,96 (18) 1:10,87 (11) 142,430
13. Kanada Tyler Derraugh 35,84 (16) 1:10,51 (11) 35,95 (17) 1:10,83 (9) 142,460
14. Stany Zjednoczone Mitchell Whitmore 36,00 (20) 1:10,94 (14) 35,57 (9) 1:10,85 (10) 142,465
15. Japonia Yūji Kamijō 35,40 (6) 1:11,51 (17) 35,57 (9) 1:11,78 (17) 142,615
16. Japonia Keiichirō Nagashima 35,43 (8) 1:11,92 (19) 35,28 (3) 1:12,74 (22) 143,040
17. Norwegia Espen Aarnes Hvammen 35,41 (7) 1:12,02 (21) 35,75 (12) 1.\:12,08 (19) 143,210
18. Japonia Takayuki Numazaki 35,50 (10) 1:12,79 (25) 35,76 (13) 1:11,78 (17) 143,545
19. Norwegia Christoffer Fagerli Rukke 36,35 (21) 1:11,54 (18) 36,25 (22) 1:11,71 (16) 144,225
20. Włochy David Bosa 35,84 (16) 1:12,39 (22) 36,13 (19) 1:12,19 (21) 144,260
21. Niemcy Denis Dressel 36,35 (21) 1:12,00 (20) 36,17 (20) 1:12,17 (20) 144,605
22. Rosja Jewgienij Łalenkow 36,73 (25) 1:11,42 (15) 36,59 (25) 1:11,60 (15) 144,830
23. Niemcy Denny Ihle 36,78 (26) 1:12,42 (23) 36,25 (22) 1:13,05 (23) 145,765
24. Finlandia Tommi Pulli 36,43 (23) 1:12,48 (24) 36,62 (26) 1:15,07 (24) 146,825
25. Korea Południowa Lee Kyu-hyeok 35,68 (14) 1:11,44 (16) 36,21 (21) 107,610
26. Rosja Siergiej Czadajew 36,55 (24) 1:14,07 (26) 36,36 (24) 109,945

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]