Mistrzostwa Świata w Aerobiku 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa świata w aerobiku 2006 odbyły się w Chinach - Nankin w dniach 1 - 3 czerwca 2006. Była to 9. edycja mistrzostw.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Kobiety indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Gimnastyczka Narodowość Pkt
Gold medal icon.svg Marcela Lopez  Brazylia 21.600
Silver medal icon.svg Huang Jinxuan  Chiny 20.350
Bronze medal icon.svg Elmira Dassaeva  Hiszpania 20.250
4 Arianna Ciucci  Włochy 20.000
5 Angela McMillian  Nowa Zelandia 19.850
6 Ekaterina Czerepanowa  Rosja 19.800
7 Cristina Simona Nedelcu  Rumunia 19.650
8 Tania Mihaela Pohoata  Rumunia 19.300

Mężczyźni indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Poz. Gimnastyk Narodowość Pkt
Gold medal icon.svg Ao Jinping  Chiny 21.700
Silver medal icon.svg Ivan Parejo  Hiszpania 21.200
Bronze medal icon.svg Mircea Zamfir  Rumunia 21.050
4 Vito Iaia  Włochy 20.850
5 Popa Bogdan  Rumunia 20.700
6 Grégory Alcan  Francja 20.700
7 Jonatan Canada  Hiszpania 19.900
8 Song Bo  Chiny 19.750

Pary mieszane[edytuj | edytuj kod]

Poz. Gimnastycy Narodowość Pkt
Gold medal icon.svg Tudorel-Valentin Mavrodineanu, Tania Mihaela Pohoata  Rumunia 20.450
Silver medal icon.svg Wilkie Satti Sanchez, Giovanna Lecis  Włochy 20.250
Bronze medal icon.svg Aurélie Joly, Julien Chaninet  Francja 20.200
4 Cristina Antonescu, Mircea Brinzea  Rumunia 20.150
5 Huang Jinxuan, He Shijian  Chiny 19.550
6 Israel Carrasco, Saray Martin  Hiszpania 19.400
7 Margarita Stojanowa, Radosłow Żiwkow  Bułgaria 19.400
8 Fan Jie, Ni Zhenhua  Chiny 19.250

Tria[edytuj | edytuj kod]

Poz. Gimnastycy Narodowość Pkt.
Gold medal icon.svg Mircea Brinzea, Tudorel-Valentin Mavrodineanu, Mircea Zamfir  Rumunia 21.500
Silver medal icon.svg Zhang Peng, Qin Yong, Yu Wei  Chiny 21.350
Bronze medal icon.svg Raluca Elena Babaligea, Constantina Madalina Cioveie, Cristina Simona Nedelcu  Rumunia 20.600
4 Cosimo D, Vito Iaia, Emanuele Pagliuca  Włochy 20.350
5 Margarita Stojanowa, Assia Ramizowa, Galina Lazarowa  Bułgaria 20.300
6 Liu Pengcheng, Zhang Xiaolong, Tian Kun  Chiny 20.150
7 Jonatan Canada, Israel Carrasco, Ivan Parejo  Hiszpania 19.800
8 Eugenia Anisimowa, Irina Klopowa, Julia Amosowa  Rosja 19.750

Wielobój drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Poz. Gimnastycy Państwo Pkt
Gold medal icon.svg Yan Song, Qin Yong, Xiong Deliang, He Shijian, Ao Jinping, Yu Wei  Chiny 21.600
Silver medal icon.svg Gaylord Oubrier, Xavier Julien, Morgan Jacquemin, Adrien Galo, Vivien Peralta, Nicolas Garavel  Francja 20.850
Bronze medal icon.svg Tang Peng, Wu Yongjun, Zhang Zhuo, Zhang Xue, Guo Xiaoping, Li Jia  Chiny 20.350
4 Raluca Elena Babaligea, Cristina Antonescu, Constantina Madalina Cioveie, Cristina Marin, Cristina Simona Nedelcu, Izabela Lacatus  Rumunia 20.300
5 Denis Karepow, Konstantin Nekrasow, Władimir Worobjow, Roman Timko, Sergiej Konstantinow, Danila Shohin  Rosja 19.750
6 Lora Bertone, Arianna Ciucci, Daniela Tosci, Cinzia Galletti, Lisa Milani, Alice Capitani  Włochy 19.400
7 Jonatan Canada, Israel Carrasco, Saray Martin, Alexandra Torres, Ivan Parejo, Toni Leyva  Hiszpania 19.300
8 Elena Kuroczkina, Eugenia Anisimowa, Ekaterina Czerepanowa, Anastasia Ahmadiewa, Irina Klopowa, Julia Amosowa  Rosja 19.250

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Chiny 2 2 1 5
2  Rumunia 2 0 2 4
3  Hiszpania 0 1 1 2
3  Francja 0 1 1 2
4  Brazylia 1 0 0 1
5  Włochy 0 1 0 1

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]