Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2005

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2005
2004 2007
Data 5 - 13 marca 2005
Gospodarz Austria Hochfilzen
Mężczyźni
Sprint Norwegia Ole Einar Bjørndalen
Bieg indywidualny Czechy Roman Dostál
Bieg pościgowy Norwegia Ole Einar Bjørndalen
Bieg masowy Norwegia Ole Einar Bjørndalen
Sztafeta  Norwegia
Kobiety
Sprint Niemcy Uschi Disl
Bieg indywidualny Niemcy Andrea Henkel
Bieg pościgowy Niemcy Uschi Disl
Bieg masowy Norwegia Gro Marit Istad-Kristiansen
Sztafeta  Rosja

40. Mistrzostwa Świata w Biathlonie rozgrywane były w dniach 5-13 marca 2005 w austriackiej miejscowości Hochfilzen. W zawodach uczestniczyło 260 zawodników z 39 państw.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Sprint 10 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 1+0 24:37,5
Silver medal with cup.svg Sven Fischer  Niemcy 1+0 +10,5
Bronze medal with cup.svg Ilmārs Bricis  Łotwa 0+0 +24,0
4. Siergiej Czepikow  Rosja 0+1 +26,3
5. Nikołaj Krugłow  Rosja 0+0 +34,1
6. Michael Greis  Niemcy 1+0 +41,9
7. Ricco Groß  Niemcy 0+1 +49,4
8. Carl Johan Bergman  Szwecja 0+1 +51,2
9. Tomasz Sikora  Polska 0+1 +51,5
10. Vincent Defrasne  Francja 0+1 +53,5
...
39. Wiesław Ziemianin  Polska 0+1 +1:52,8
50. Grzegorz Bodziana  Polska 0+1 +2:15,2
65. Krzysztof Pływaczyk  Polska 0+2 +2:33,1

Data: 5 marca 2005

Bieg na dochodzenie 12,5 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 0+1+1+1 36:41,4
Silver medal with cup.svg Siergiej Czepikow  Rosja 0+0+0+0 +39,2
Bronze medal with cup.svg Sven Fischer  Niemcy 2+0+1+0 +50,7
4. Nikołaj Krugłow  Rosja 0+0+0+1 +1:11,1
5. Michael Greis  Niemcy 0+0+0+1 +1:16,1
6. Ricco Groß  Niemcy 0+1+2+0 +1:53,9
7. Vincent Defrasne  Francja 1+1+1+0 +2:16,7
8. Andrij Deryzemla  Ukraina 0+2+2+1 +2:29,6
9. Raphaël Poirée  Francja 0+0+2+2 +2:32,5
10. Tomasz Sikora  Polska 1+1+3+0 +2:33,6
...
19. Wiesław Ziemianin  Polska 2+0+0+0 +3:15,7
54. Grzegorz Bodziana  Polska 1+2+1+2 +7:48,4

Data: 6 marca 2005

Bieg masowy 15 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 1+0+2+0 40:51,9
Silver medal with cup.svg Sven Fischer  Niemcy 0+1+1+1 +11,0
Bronze medal with cup.svg Raphaël Poirée  Francja 0+0+1+1 +20,6
4. Nikołaj Krugłow  Rosja 0+0+0+1 +27,3
5. Tomasz Sikora  Polska 0+0+2+0 +30,7
6. Andrij Deryzemla  Ukraina 2+0+0+0 +33,2
7. Ricco Groß  Niemcy 0+1+1+0 +34,5
8. Siergiej Czepikow  Rosja 0+0+1+1 +36,7
9. Ołeksandr Biłanenko  Ukraina 0+0+0+0 +37,7
10. Michael Greis  Niemcy 0+0+0+2 +46,1

Data: 13 marca 2005

Bieg indywidualny 20 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Roman Dostál  Czechy 0+0+0+1 1:00:24,5
Silver medal with cup.svg Michael Greis  Niemcy 0+0+0+0 +9,4
Bronze medal with cup.svg Ricco Groß  Niemcy 1+0+0+1 +26,9
4. Sven Fischer  Niemcy 0+1+1+1 +1:05,2
5. Tomasz Sikora  Polska 0+1+1+1 +1:55,0
6. Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 1+1+0+3 +2:01,7
7. Vesa Hietalahti  Finlandia 0+1+1+0 +2:22,1
8. Raphaël Poirée  Francja 1+1+0+0 +2:26,3
9. Michal Šlesingr  Czechy 0+1+1+1 +2:41,6
10. Wilfried Pallhuber  Włochy 1+1+0+1 +3:10,8
...
19. Krzysztof Pływaczyk  Polska 0+1+1+1 +5:02,4
27. Wiesław Ziemianin  Polska 0+0+2+2 +5:19,1
61. Michał Piecha  Polska 0+2+0+3 +9:18,3

Data: 9 marca 2005

Sztafeta 4 × 7,5 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg  Norwegia Halvard Hanevold
Stian Eckhoff
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
0
0
0
0
1:21:59,2
Silver medal with cup.svg  Rosja Siergiej Rożkow
Nikołaj Krugłow
Pawieł Rostowcew
Siergiej Czepikow
0
0
0
0
+26,0
Bronze medal with cup.svg  Austria Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Wolfgang Rottmann
Christoph Sumann
0
0
0
0
+43,3
4.  Białoruś Alaksandr Syman
Siarhiej Nowikau
Rustam Waliullin
Oleg Ryżenkow
0
0
0
1
+59,2
5.  Francja Julien Robert
Vincent Defrasne
Ferreol Cannard
Raphaël Poirée
0
0
0
0
+1:45,2
6.  Niemcy Alexander Wolf
Ricco Groß
Sven Fischer
Michael Greis
1
1
0
0
+1:59,1
7.  Szwecja David Ekholm
Björn Ferry
Mattias Nilsson
Carl Johan Bergman
1
0
0
0
+3:12,0
8.  Polska Wiesław Ziemianin
Grzegorz Bodziana
Tomasz Sikora
Krzysztof Pływaczyk
0
1
0
0
+3:31,8

Data: 12 marca 2005

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Sprint 7,5 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Uschi Disl  Niemcy 0+0 21:58,6
Silver medal with cup.svg Olga Zajcewa  Rosja 0+0 +3,5
Bronze medal with cup.svg Ołena Zubryłowa  Białoruś 0+0 +26,6
4. Sandrine Bailly  Francja 0+2 +34,1
5. Liu Xianying  Chiny 0+1 +34,7
6. Olga Pylowa  Rosja 0+1 +43,8
7. Anna Bogalij-Titowiec  Rosja 1+1 +49,0
8. Oksana Chwostenko  Ukraina 0+1 +53,2
9. Florence Baverel-Robert  Francja 0+0 +1:03,7
10. Anna Carin Zidek  Szwecja 0+1 +1:09,5
...
16. Magdalena Gwizdoń  Polska 0+1 +1:28,3
24. Krystyna Pałka  Polska 0+1 +1:36,1
59. Magdalena Nykiel  Polska 2+1 +3:35,8
77. Katarzyna Ponikwia  Polska 2+3 +4:58,0

Data: 5 marca 2005

Bieg na dochodzenie 10 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Uschi Disl  Niemcy 1+0+2+1 33:32,5
Silver medal with cup.svg Liu Xianying  Chiny 0+1+1+2 +17,9
Bronze medal with cup.svg Olga Zajcewa  Rosja 0+1+1+2 +40,6
4. Olga Pylowa  Rosja 3+0+0+1 +49,5
5. Anna Bogalij-Titowiec  Rosja 2+0+0+2 +51,9
6. Anna Carin Zidek  Szwecja 1+0+0+3 +53,6
7. Katrin Apel  Niemcy 1+0+1+1 +1:04,3
8. Florence Baverel-Robert  Francja 0+0+2+0 +1:09,2
9. Sandrine Bailly  Francja 0+2+2+2 +1:20,5
10. Gro Marit Istad-Kristiansen  Norwegia 0+0+2+2 +1:28,9
...
27. Krystyna Pałka  Polska 1+2+1+0 +3:11.2
51. Magdalena Gwizdoń  Polska 3+1+2+4 +6:04,9
53. Magdalena Nykiel  Polska 2+1+0+2 +7:02,8

Data: 6 marca 2005

Bieg masowy 12,5 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Gro Marit Istad-Kristiansen  Norwegia 0+1+0+3 41:40,3
Silver medal with cup.svg Anna Carin Zidek  Szwecja 0+1+1+1 +3,7
Bronze medal with cup.svg Olga Pylowa  Rosja 1+1+1+0 +8,4
4. Liu Xianying  Chiny 2+1+1+0 +12,7
5. Kati Wilhelm  Niemcy 1+0+1+1 +17,7
6. Kong Yingchao  Chiny 2+2+0+0 +21,2
7. Andrea Henkel  Niemcy 0+0+2+1 +38,7
8. Oksana Chwostenko  Ukraina 1+1+0+1 +1:05,4
9. Sandrine Bailly  Francja 2+0+2+1 +1:16,3
10. Uschi Disl  Niemcy 1+1+4+0 +1:19,0
...
23. Magdalena Gwizdoń  Polska 2+0+1+1 +2:54,6
28. Krystyna Pałka  Polska 3+1+1+2 +4:47,1

Data: 13 marca 2005

Bieg indywidualny 15 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Andrea Henkel  Niemcy 0+1+0+0 52,37,5
Silver medal with cup.svg Sun Ribo  Chiny 0+1+0+1 +30,2
Bronze medal with cup.svg Linda Tjørhom  Norwegia 1+0+0+0 +34,3
4. Sandrine Bailly  Francja 0+1+1+1 +41,5
5. Ekaterina Dafowska  Bułgaria 0+1+0+1 +44,2
6. Olga Pylowa  Rosja 1+1+0+1 +52,3
7. Anna Bogalij-Titowiec  Rosja 1+0+0+1 +1:16,5
8. Anna Carin Zidek  Szwecja 0+2+0+2 +2:04,6
9. Oksana Chwostenko  Ukraina 0+0+1+1 +2:13,5
10. Swietłana Iszmuratowa  Rosja 0+0+1+2 +2:16,7
...
20. Krystyna Pałka  Polska 1+0+0+1 +3:44,1
47. Magdalena Grzywa  Polska 0+1+0+2 +7:17,1
55. Magdalena Gwizdoń  Polska 1+2+2+1 +8:00,1
75. Katarzyna Ponikwia  Polska 2+1+2+2 +10:24,0

Data: 8 marca 2005

Sztafeta 4 × 6 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Reprezentacja Zawodniczki Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg  Rosja Olga Pylowa
Swietłana Iszmuratowa
Anna Bogalij-Titowiec
Olga Zajcewa
0
0
0
0
1:13:44,4
Silver medal with cup.svg  Niemcy Uschi Disl
Katrin Apel
Andrea Henkel
Kati Wilhelm
1
0
0
0
+41,4
Bronze medal with cup.svg  Białoruś Jekatierina Iwanowa
Olga Nazarowa
Ludmiła Anańka
Ołena Zubryłowa
1
0
0
0
+53,2
4.  Francja Delphyne Peretto
Florence Baverel-Robert
Anne-Laure Mignerey
Sandrine Bailly
0
0
0
0
+1:23,7
5.  Norwegia Tora Berger
Liv-Kjersti Eikeland
Gro Marit Istad-Kristiansen
Linda Tjørhom
0
2
0
0
+1:34,4
6.  Słowacja Anna Murínová
Martina Halinárová
Marcela Pavkovčeková
Soňa Mihoková
0
0
0
0
+1:51,5
7.  Ukraina Oksana Jakowlewa
Iryna Tananajko
Nina Łemesz
Oksana Chwostenko
0
0
0
1
+2:07,7
8.  Słowenia Teja Gregorin
Dijana Grudiček-Ravnikar
Andreja Mali
Tadeja Brankovič
0
0
0
0
+2:08,6
...
12.  Polska Krystyna Guzik
Magdalena Nykiel
Magdalena Gwizdoń
Katarzyna Ponikwia
0
1
0
0
+3:09,5

Data: 11 marca 2005


Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Norwegia
5
0
1
6
2.  Niemcy
3
4
2
9
3.  Czechy
1
0
0
1
4.  Rosja
0
3
2
5
5.  Chiny
0
2
0
2
6.  Szwecja
0
1
0
1
7.  Białoruś
0
0
2
2
8.  Austria
0
0
1
1
 Francja
0
0
1
1
 Łotwa
0
0
1
1

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]