Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2016 – sztafeta mieszana

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Biathlon pictogram.svg Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2016
Biathlon
Sztafeta mieszana
Złoty medal  Francja
Anaïs Bescond
Marie Dorin Habert
Quentin Fillon Maillet
Martin Fourcade
Srebrny medal  Niemcy
Franziska Preuß
Franziska Hildebrand
Arnd Peiffer
Simon Schempp
Brązowy medal  Norwegia
Marte Olsbu
Tiril Eckhoff
Johannes Thingnes Bø
Tarjei Bø
Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2016
Sprint mężczyźni kobiety
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Bieg pościgowy mężczyźni kobiety
Bieg masowy mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety
Sztafeta mieszana
wyniki

Sztafeta mieszana na Mistrzostwach świata w biathlonie 2016 odbyła się 3 marca w Oslo. Była to pierwsza konkurencja podczas tych mistrzostw, do której zgłosiło się 25 sztafet, natomiast czworo z nich zostało zdublowanych. Polska sztafeta w składzie: Weronika Nowakowska, Krystyna Guzik, Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik uplasowała się na 20. pozycji.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zespół Czas Strzały (P+S) Strata
Gold medal world centered-2.svg 3  Francja
Bescond, AnaïsAnaïs Bescond
Habert, Marie DorinMarie Dorin Habert
Maillet, Quentin FillonQuentin Fillon Maillet
Fourcade, MartinMartin Fourcade
1:14:01,0
18:10,7
17:34,2
19:04,5
19:11,6
0+2 0+6
0+0 0+3
0+0 0+1
0+2 0+1
0+0 0+1
Silver medal world centered-2.svg 2  Niemcy
Preuß, FranziskaFranziska Preuß
Hildebrand, FranziskaFranziska Hildebrand
Peiffer, ArndArnd Peiffer
Schempp, SimonSimon Schempp
1:14:05,3
17:51,8
17:52,9
19:04,9
19:15,7
0+5 0+2
0+2 0+0
0+2 0+0
0+0 0+1
0+1 0+1
+4,3
Bronze medal world centered-2.svg 1  Norwegia
Olsbu, MarteMarte Olsbu
Eckhoff, TirilTiril Eckhoff
Bø, Johannes ThingnesJohannes Thingnes Bø
Bø, TarjeiTarjei Bø
1:14:15,4
17:37,1
18:07,4
19:05,7
19:25,2
0+7 0+3
0+1 0+0
0+2 0+2
0+1 0+1
0+3 0+0
+14,4
4. 10  Ukraina
Semerenko, WałentynaWałentyna Semerenko
Pidhruszna, OłenaOłena Pidhruszna
Semenow, SerhijSerhij Semenow
Pidruczny, DmytroDmytro Pidruczny
1:14:30,8
17:51,7
17:53,2
19:04,3
19:41,6
0+3 0+6
0+1 0+1
0+2 0+2
0+0 0+1
0+0 0+2
+29,8
5. 8  Austria
Zdouc, DunjaDunja Zdouc
Hauser, LisaLisa Hauser
Eder, SimonSimon Eder
Landertinger, DominikDominik Landertinger
1:15:08,1
19:02,9
18:10,3
18:54,4
19:00,5
0+1 0+2
0+1 0+1
0+0 0+0
0+0 0+1
0+0 0+0
+1:07,1
6. 9  Czechy
Vítková, VeronikaVeronika Vítková
Soukalová, GabrielaGabriela Soukalová
Šlesingr, MichalMichal Šlesingr
Krčmář, MichalMichal Krčmář
1:15:24,3
18:44,2
17:36,7
19:18,2
19:45,2
0+3 0+2
0+3 0+2
0+0 0+0
0+0 0+0
0+0 0+0
+1:23,3
7. 4  Rosja
Szumiłowa, JekatierinaJekatierina Szumiłowa
Jurłowa, JekatierinaJekatierina Jurłowa
Garaniczew, JewgienijJewgienij Garaniczew
Szypulin, AntonAnton Szypulin
1:15:33,9
19:05,5
18:04,4
18:57,3
19:26,7
0+3 1+5
0+0 1+3
0+0 0+1
0+1 0+1
0+2 0+0
+1:32,9
8. 7  Włochy
Wierer, DorotheaDorothea Wierer
Oberhofer, KarinKarin Oberhofer
Hofer, LukasLukas Hofer
Windisch, DominikDominik Windisch
1:15:56,4
17:52,0
19:08,7
19:24,2
19:31,5
0+9 0+6
0+1 0+0
0+0 0+1
0+0 0+0
0+0 0+0
+1:55,4
9. 12  Białoruś
Skardzina, NadziejaNadzieja Skardzina
Kryuko, IrynaIryna Kryuko
Czapielin, UładzimirUładzimir Czapielin
Darożka, AlaksandrAlaksandr Darożka
1:16:10,1
18:01,2
18:49,5
19:36,1
19:43,3
0+0 0+1
0+0 0+0
0+0 0+1
0+0 0+0
0+0 0+0
+2:09,1
10. 11  Stany Zjednoczone
Dunklee, SusanSusan Dunklee
Dreissigacker, HannahHannah Dreissigacker
Bailey, LowellLowell Bailey
Doherty, SeanSean Doherty
1:16:20,6
17:35,5
19:00,3
19:46,9
19:57,9
0+3 0+2
0+0 0+0
0+2 0+1
0+0 0+0
0+1 0+1
+2:19,6
11. 5  Kanada
Ransom, JuliaJulia Ransom
Crawford, RosannaRosanna Crawford
Smith, NathanNathan Smith
Green, BrendanBrendan Green
1:16:31,8
18:38,9
18:33,3
19:12,9
20:06,7
0+5 0+6
0+1 0+1
0+1 0+2
0+2 0+1
0+1 0+2
+2:30,8
12. 6  Szwecja
Persson, LinnLinn Persson
Brorsson, MonaMona Brorsson
Nelin, JesperJesper Nelin
Lindström, FredrikFredrik Lindström
1:16:54,3
18:36,5
18:01,2
20:36,8
19:39,8
0+3 1+3
0+2 0+0
0+0 0+0
0+1 1+3
0+0 0+0
+2:53,3
13. 17  Słowenia
Mali, AndrejaAndreja Mali
Gregorin, TejaTeja Gregorin
Bauer, KlemenKlemen Bauer
Fak, JakovJakov Fak
1:17:10,8
18:56,0
19:38,3
19:22,1
19:14,4
0+1 1+6
0+0 0+0
0+1 1+3
0+0 0+2
0+0 0+1
+3:09,8
14. 14  Szwajcaria
Gasparin, SelinaSelina Gasparin
Gasparin, AitaAita Gasparin
Weger, BenjaminBenjamin Weger
Wiestner, SerafinSerafin Wiestner
1:17:19,3
18:11,6
18:49,1
20:30,2
19:48,4
1+4 0+8
0+0 0+3
0+0 0+1
1+3 0+2
0+1 0+2
+3:18,3
15. 15  Kazachstan
Rajkowa, AlinaAlina Rajkowa
Wiszniewska, GalinaGalina Wiszniewska
Sawicki, JanJan Sawicki
Pantow, AntonAnton Pantow
1:17:23,5
19:05,3
18:15,4
19:35,1
20:27,7
0+1 0+3
0+1 0+2
0+0 0+0
0+0 0+0
0+0 0+1
+3:22,5
16. 25  Bułgaria
Jordanowa, EmilijaEmilija Jordanowa
Stojanowa, DesisławaDesisława Stojanowa
Anew, KrasimirKrasimir Anew
Iliew, WładimirWładimir Iliew
1:17:27,2
19:06,4
19:17,3
19:33,4
19:30,1
0+4 0+6
0+1 0+1
0+2 0+2
0+1 0+0
0+3 1+3
+3:26,2
17. 19  Słowacja
Fialková, PaulínaPaulína Fialková
Gereková, JanaJana Gereková
Kazár, MatejMatej Kazár
Otčenáš, MartinMartin Otčenáš
1:17:43,7
18:48,8
18:20,9
19:23,1
21:10,9
0+9 1+8
0+3 0+3
0+2 0+2
0+1 0+0
0+3 1+3
++3:42,7
18. 16  Finlandia
Laukkanen, MariMari Laukkanen
Mäkäräinen, KaisaKaisa Mäkäräinen
Hiidensalo, OlliOlli Hiidensalo
Grönman, TuomasTuomas Grönman
1:18:47,3
19:07,7
18:24,2
20:40,2
20:35,2
0+6 1+6
0+2 0+1
0+3 0+2
0+1 1+3
0+1 0+0
+4:46,3
19. 13  Japonia
Tachizaki, FuyukoFuyuko Tachizaki
Tanaka, YurieYurie Tanaka
Tachizaki, MikitoMikito Tachizaki
Nagai, JunjiJunji Nagai
1:18:56,9
18:11,5
19:11,6
20:36,2
20:57,6
0+1 0+3
0+0 0+1
0+0 0+1
0+0 0+1
0+1 0+0
+4:55,9
20. 20  Polska
Nowakowska, WeronikaWeronika Nowakowska
Guzik, KrystynaKrystyna Guzik
Szczurek, ŁukaszŁukasz Szczurek
Guzik, GrzegorzGrzegorz Guzik
1:19:18,1
19:17,4
17:52,6
21:34,1
20:34,0
0+2 1+8
0+0 1+3
0+0 0+0
0+2 0+3
0+0 0+2
+5:17,1
21. 23  Estonia
Lehtla, KadriKadri Lehtla
Beilmann, MerilMeril Beilmann
Zahkna, ReneRene Zahkna
Ermits, KalevKalev Ermits
1:20:09,8
19:06,4
20:37,6
20:06,3
20:19,5
0+1 1+4
0+1 0+0
0+0 0+0
0+0 0+1
0+0 1+3
+6:08,8
22. 18  Rumunia
Pișcoran, LuminițaLuminița Pișcoran
Cîrstea, Florina IoanaFlorina Ioana Cîrstea
Buta, GeorgeGeorge Buta
Puchianu, CornelCornel Puchianu
LAP
20:10,3
20:20,2
20:35,1
0+4 2+6
0+0 1+3
0+2 0+0
0+1 0+0
0+1 1+3
23. 24  Litwa
Rasimovičiūtė-Brice, DianaDiana Rasimovičiūtė-Brice
Kočergina, NatalijaNatalija Kočergina
Kaukėnas, TomasTomas Kaukėnas
Strolia, VytautasVytautas Strolia
LAP
19:43,1
20:07,9
20:40,2
4+5 3+11
0+0 0+2
0+0 1+3
0+2 1+3
4+3 1+3
24. 21  Korea Południowa
Ji-hee, MunMun Ji-hee
Eun-jung, KoKo Eun-jung
Jong-min, KimKim Jong-min
In-bok, LeeLee In-bok
LAP
19:53,1
19:57,4
22:40,1
0+5 1+9
0+1 0+3
0+1 0+1
0+1 1+3
0+2 0+2
25. 22  Łotwa
Bendika, BaibaBaiba Bendika
Juškāne, ŽannaŽanna Juškāne
Slotiņš, RobertsRoberts Slotiņš
Patrijuks, AleksandrsAleksandrs Patrijuks
LAP
18:56,7
21:58,2
22:39,1
1+6 1+5
0+0 0+1
1+3 0+1
0+1 1+3
0+2 0+0

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]