Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2019 – bieg indywidualny kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2019
Bieg indywidualny kobiet
2017 2020
Data 12 marca 2019
Miejscowość Szwecja Östersund
Zwycięzcy
I miejsce

II miejsce

III miejsce
Szwecja Hanna Öberg

Włochy Lisa Vittozzi

Francja Justine Braisaz
Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2019
Sprint mężczyźni kobiety
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Bieg pościgowy mężczyźni kobiety
Bieg masowy mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety
Sztafeta mieszana wyniki
Poj. sztafeta mieszana wyniki

Bieg indywidualny kobiet na Mistrzostwach Świata w Biathlonie 2019 odbył się 12 marca w Östersund. Była to szósta konkurencja podczas tych mistrzostw. Wystartowało w niej 95 zawodniczek, z których 93 ukończyły zawody. Mistrzynią świata została Szwedka Hanna Öberg, srebro zdobyła Włoszka Lisa Vittozzi, a trzecie miejsce zajęła Justine Braisaz z Francji.

Najwyżej sklasyfikowaną z Polek była Monika Hojnisz, która zajęła 39. miejsce.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsca Nr Zawodniczka Narodowość Kary (L+S+L+S) Czas Strata
Gold medal world centered-2.svg 30 Hanna Öberg  Szwecja 43:10,4 0 (0+0+0+0) -
Silver medal world centered-2.svg 56 Lisa Vittozzi  Włochy 43:34,0 0 (0+0+0+0) +23,6
Bronze medal world centered-2.svg 71 Justine Braisaz  Francja 43:42,9 1 (0+0+1+0) +32,5
4 28 Laura Dahlmeier  Niemcy 43:49,9 1 (0+0+1+0) +39,5
5 4 Paulína Fialková  Słowacja 43:55,9 1 (0+0+0+1) +45,5
6 51 Mona Brorsson  Szwecja 44:00,3 1 (1+0+0+0) +49,9
7 47 Lisa Hauser  Austria 44:04,1 0 (0+0+0+0) +53,7
8 44 Dorothea Wierer  Włochy 44:17,1 2 (0+2+0+0) +1:06,7
9 78 Selina Gasparin  Szwajcaria 45:09,9 1 (0+1+0+0) +1:59,5
10 57 Anastasija Merkuszyna  Ukraina 45:15,0 1 (0+0+0+1) +2:04,6
11 27 Lena Häcki  Szwajcaria 45:30,6 2 (1+1+0+0) +2:20,2
12 81 Julija Dżima  Ukraina 45:39,0 0 (0+0+0+0) +2:28,6
13 61 Veronika Vítková  Czechy 45:40,9 1 (1+0+0+0) +2:30,5
14 2 Julija Żurawok  Ukraina 45:43,9 0 (0+0+0+0) +2:33,5
15 25 Linn Persson  Szwecja 45:45,1 2 (0+1+0+1) +2:34,7
16 95 Łarisa Kuklina  Rosja 46:04,1 1 (1+0+0+0) +2:53,7
17 5 Jekatierina Jurłowa-Percht  Rosja 46:11,7 3 (1+1+0+1) +3:01,3
18 26 Ingrid Landmark Tandrevold  Norwegia 46:15,2 3 (1+1+1+0) +3:04,8
19 53 Vanessa Hinz  Niemcy 46:16,8 2 (0+1+1+0) +3:06,4
20 42 Célia Aymonier  Francja 46:23,9 4 (1+2+1+0) +3:13,5
21 48 Elisa Gasparin  Szwajcaria 46:25,1 2 (0+0+1+1) +3:14,7
22 93 Emma Nilsson  Szwecja 46:26,2 1 (0+0+1+0) +3:15,8
23 20 Marte Olsbu Røiseland  Norwegia 46:36,4 4 (0+1+2+1) +3:26,0
24 8 Julia Simon  Francja 46:47,7 4 (1+1+0+2) +3:37,3
25 45 Tuuli Tomingas  Estonia 46:48,8 2 (0+1+1+0) +3:38,4
26 74 Emma Lunder  Kanada 46:50,0 2 (2+0+0+0) +3:39,6
27 24 Zhang Yan  Chiny 46:50,6 1 (1+0+0+0) +3:40,2
28 17 Johanna Talihärm  Estonia 47:02,5 2 (0+1+0+1) +3:52,1
29 10 Synnøve Solemdal  Norwegia 47:03,3 2 (0+1+0+1) +3:52,9
30 31 Susan Dunklee  Stany Zjednoczone 47:05,5 3 (0+1+1+1) +3:55,1
31 9 Franziska Hildebrand  Niemcy 47:15,0 3 (1+0+1+1) +4:04,6
32 80 Joanne Reid  Stany Zjednoczone 47:22,1 3 (0+2+0+1) +4:11,7
33 64 Swietłana Mironowa  Rosja 47:26,4 5 (1+1+1+2) +4:16,0
34 22 Fuyuko Tachizaki  Japonia 47:28,5 3 (0+0+2+1) +4:18,1
35 66 Christina Rieder  Austria 47:31,9 1 (0+0+1+0) +4:21,5
36 92 Wałentyna Semerenko  Ukraina 47:32,6 3 (0+0+1+2) +4:22,2
37 34 Tiril Eckhoff  Norwegia 47:32,7 5 (2+0+1+2) +4:22,3
38 21 Franziska Preuß  Niemcy 47:37,4 4 (0+2+1+1) +4:27,0
39 32 Monika Hojnisz  Polska 47:42,9 3 (1+1+1+0) +4:32,5
40 50 Tang Jialin  Chiny 47:56,2 1 (0+0+0+1) +4:45,8
41 79 Meng Fanqi  Chiny 47:56,7 1 (0+1+0+0) +4:46,3
42 68 Eva Puskarčíková  Czechy 48:03,8 3 (0+1+1+1) +4:53,4
43 15 Markéta Davidová  Czechy 48:08,6 5 (0+2+1+2) +4:58,2
44 33 Galina Wiszniewska  Kazachstan 48:11,2 3 (1+1+0+1) +5:00,8
45 13 Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 48:16,5 5 (1+3+0+1) +5:06,1
46 77 Jelena Kruczinkina  Białoruś 48:16,7 4 (1+2+1+0) +5:06,3
47 29 Terézia Poliaková  Słowacja 48:21,7 2 (1+0+0+1) +5:11,3
48 62 Kamila Żuk  Polska 48:26,3 4 (0+1+2+1) +5:15,9
49 12 Anaïs Chevalier  Francja 48:26,9 4 (1+1+0+2) +5:16,5
50 43 Irina Kruczinkina  Białoruś 48:42,1 4 (0+2+1+1) +5:31,7
51 14 Anna Frolina  Korea Południowa 48:42,7 3 (1+1+0+1) +5:32,3
52 16 Baiba Bendika  Łotwa 48:46,5 4 (0+1+0+3) +5:36,1
53 19 Clare Egan  Stany Zjednoczone 48:47,2 5 (1+0+1+3) +5:36,8
54 52 Danieła Kadewa  Bułgaria 48:47,6 3 (1+2+0+0) +5:37,2
55 89 Jessica Jislová  Czechy 48:49,7 4 (2+1+0+1) +5:39,3
56 87 Suvi Minkkinen  Finlandia 49:12,5 2 (0+1+0+1) +6:02,1
57 3 Julia Schwaiger  Austria 49:14,8 4 (1+2+1+0) +6:04,4
58 7 Anastasija Kuźmina  Słowacja 49:19,1 7 (4+1+1+1) +6:08,7
59 76 Regina Oja  Estonia 49:31,5 4 (1+0+2+1) +6:21,1
60 49 Uljana Kajszewa  Rosja 49:53,4 6 (1+0+3+2) +6:43,0
61 11 Alexia Runggaldier  Włochy 50:05,4 3 (0+1+1+1) +6:55,0
62 1 Iryna Kryuko  Białoruś 50:18,1 6 (2+2+1+1) +7:07,7
63 18 Rosanna Crawford  Kanada 50:24,9 4 (1+3+0+0) +7:14,5
64 58 Sarah Beaudry  Kanada 50:25,4 4 (0+1+0+3) +7:15,0
65 69 Anna Magnusson  Szwecja 50:27,8 5 (1+2+2+0) +7:17,4
66 75 Yurie Tanaka  Japonia 50:29,2 3 (2+0+0+1) +7:18,8
67 84 Kinga Zbylut  Polska 50:41,9 5 (1+1+0+3) +7:31,5
68 82 Emilija Jordanowa  Bułgaria 50:44,2 4 (1+1+0+2) +7:33,8
69 60 Nicole Gontier  Włochy 50:47,2 7 (2+2+1+2) +7:36,8
70 23 Ivona Fialková  Słowacja 50:52,8 6 (2+1+1+2) +7:42,4
71 37 Jelizawieta Belczenko  Kazachstan 50:54,3 4 (0+1+0+3) +7:43,9
72 90 Desisława Stojanowa  Bułgaria 50:56,5 4 (0+2+0+2) +7:46,1
73 85 Karolina Pitoń  Polska 51:02,7 4 (0+2+2+0) +7:52,3
74 41 Venla Lehtonen  Finlandia 51:15,1 6 (2+2+0+2) +8:04,7
75 88 Megan Bankes  Kanada 51:22,1 5 (1+1+2+1) +8:11,7
76 65 Gabrielė Leščinskaitė  Litwa 51:30,8 3 (0+2+0+1) +8:20,4
77 39 Ko Eun-jung  Korea Południowa 51:44,5 2 (0+1+0+1) +8:34,1
78 72 Laura Toivanen  Finlandia 51:54,7 5 (0+1+1+3) +8:44,3
79 70 Kim Seon-su  Korea Południowa 51:55,7 4 (1+1+1+1) +8:45,3
80 40 Natalija Kočergina  Litwa 52:15,5 6 (2+0+2+2) +9:05,1
81 73 Polona Klemenčič  Słowenia 52:42,2 6 (1+3+1+1) +9:31,8
82 46 Nika Blaženić  Chorwacja 52:50,8 6 (3+1+1+1) +9:40,4
83 38 Urška Poje  Słowenia 53:06,2 5 (0+2+2+1) +9:55,8
84 35 Sari Maeda  Japonia 53:19,9 8 (3+1+3+1) +10:09,5
85 6 Dzinara Alimbiekawa  Białoruś 53:22,7 8 (4+2+2+0) +10:12,3
86 94 Ana Jesipionok  Litwa 54:22,8 1 (0+0+0+1) +11:12,4
87 59 Jillian Colebourn  Australia 54:24,6 4 (1+1+0+2) +11:14,2
88 83 Anika Kožica  Chorwacja 54:26,2 5 (2+1+0+2) +11:15,8
89 91 Ludmiła Achatowa  Kazachstan 54:30,0 6 (0+2+2+2) +11:19,6
90 36 Enikő Márton  Rumunia 54:36,8 3 (1+1+0+1) +11:26,4
91 86 Lea Einfalt  Słowenia 54:58,7 8 (2+3+1+2) +11:48,3
92 54 Rieke De Maeyer  Belgia 55:46,0 4 (0+1+0+3) +12:35,6
93 55 Maria Tsakiri  Grecja 57:00,6 6 (1+0+4+1) +13:50,2
63 Anastasija Kondratiewa  Kazachstan DNS
67 Alla Ghilenko  Mołdawia

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]