Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2019 – bieg pościgowy mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2019
Bieg pościgowy mężczyzn
2017 2020
Data 10 marca 2019
Miejscowość Szwecja Östersund
Zwycięzcy
I miejsce

II miejsce

III miejsce
Ukraina Dmytro Pidruczny

Norwegia Johannes Thingnes Bø

Francja Quentin Fillon Maillet
Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2019
Sprint mężczyźni kobiety
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Bieg pościgowy mężczyźni kobiety
Bieg masowy mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety
Sztafeta mieszana wyniki
Poj. sztafeta mieszana wyniki

Bieg pościgowy mężczyzn na Mistrzostwach Świata w Biathlonie 2019 odbył się 10 marca w Östersund. Była to piąta konkurencja podczas tych mistrzostw. Wystartowało w niej 60 zawodników, z których 57 ukończyło zawody. Mistrzem świata został Ukrainiec Dmytro Pidruczny, srebro zdobył Norweg Johannes Thingnes Bø, a trzecie miejsce zajął Quentin Fillon Maillet z Francji.

Najwyżej sklasyfikowanym (i jedynym) z Polaków był Grzegorz Guzik, który zajął 50. miejsce.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsca Nr Zawodnik Narodowość Start Kary (L+L+S+S) Czas Strata
Gold medal world centered-2.svg 4 Dmytro Pidruczny  Ukraina 0:17 2 (2+0+0+0) 31:54,1 -
Silver medal world centered-2.svg 1 Johannes Thingnes Bø  Norwegia 0:00 5 (0+1+1+3) 32:02,4 +8,3
Bronze medal world centered-2.svg 3 Quentin Fillon Maillet  Francja 0:17 3 (2+0+0+1) 32:11,8 +17,7
4 13 Tarjei Bø  Norwegia 1:06 1 (0+0+0+1) 32:12,2 +18,1
5 6 Martin Fourcade  Francja 0:33 2 (0+0+2+0) 32:21,9 +27,8
6 14 Andrejs Rastorgujevs  Łotwa 1:12 1 (0+0+1+0) 32:34,9 +40,8
7 20 Antonin Guigonnat  Francja 1:24 2 (0+0+0+2) 32:41,4 +47,3
8 10 Benjamin Weger  Szwajcaria 0:50 3 (0+0+2+1) 32:41,9 +47,8
9 19 Jewgienij Garaniczew  Rosja 1:23 1 (0+0+0+1) 32:42,4 +48,3
10 15 Simon Eder  Austria 1:15 0 (0+0+0+0) 32:43,4 +49,3
11 8 Erik Lesser  Niemcy 0:45 3 (0+0+2+1) 32:57,4 +1:03,3
12 11 Benedikt Doll  Niemcy 0:56 4 (1+0+1+2) 33:06,4 +1:12,3
13 9 Arnd Peiffer  Niemcy 0:47 4 (1+1+1+1) 33:12,8 +1:18,7
14 2 Aleksandr Łoginow  Rosja 0:14 5 (1+0+2+2) 33:16,6 +1:22,5
15 7 Erlend Bjøntegaard  Norwegia 0:35 5 (2+0+3+0) 33:37,6 +1:43,5
16 29 Sebastian Samuelsson  Szwecja 1:44 3 (1+0+1+1) 33:43,3 +1:49,2
17 27 Dominik Windisch  Włochy 1:40 3 (0+2+0+1) 33:43,6 +1:49,5
18 30 Tomáš Krupčík  Czechy 1:49 2 (1+1+0+0) 33:43,9 +1:49,8
19 16 Julian Eberhard  Austria 1:22 4 (1+0+2+1) 33:45,0 +1:50,9
20 22 Sean Doherty  Stany Zjednoczone 1:32 2 (1+0+1+0) 33:48,4 +1:54,3
21 12 Philipp Nawrath  Niemcy 1:05 5 (3+2+0+0) 33:52,9 +1:58,8
22 36 Felix Leitner  Austria 1:57 2 (0+0+2+0) 33:53,9 +1:59,8
23 31 Vetle Sjåstad Christiansen  Norwegia 1:49 4 (0+0+3+1) 33:54,3 +2:00,2
24 23 Johannes Kühn  Niemcy 1:33 6 (0+1+3+2) 34:04,2 +2:10,1
25 44 Michal Krčmář  Czechy 2:09 2 (0+0+2+0) 34:06,3 +2:12,2
26 17 Jakov Fak  Słowenia 1:22 3 (0+0+1+2) 34:13,4 +2:19,3
27 43 Thomas Bormolini  Włochy 2:08 2 (1+0+0+1) 34:15,8 +2:21,7
28 35 Tero Seppälä  Finlandia 1:56 3 (1+1+0+1) 34:16,9 +2:22,8
29 24 Émilien Jacquelin  Francja 1:34 3 (2+0+1+0) 34:26,8 +2:32,7
30 33 Dmitrij Małyszko  Rosja 1:51 5 (2+1+0+2) 34:27,1 +2:33,0
31 32 Jeremy Finello  Szwajcaria 1:50 3 (1+1+1+0) 34:27,3 +2:33,2
32 5 Simon Desthieux  Francja 0:25 9 (3+4+1+1) 34:36,8 +2:42,7
33 41 Jesper Nelin  Szwecja 2:02 5 (1+1+1+2) 34:43,2 +2:49,1
34 21 Dominik Landertinger  Austria 1:25 5 (2+0+1+2) 34:49,6 +2:55,5
35 51 Matwiej Jelisiejew  Rosja 2:20 4 (1+0+3+0) 34:50,5 +2:56,4
36 18 Klemen Bauer  Słowenia 1:22 6 (2+0+2+2) 34:50,8 +2:56,7
37 38 Władimir Iliew  Bułgaria 2:00 5 (1+0+2+2) 34:55,2 +3:01,1
38 42 Rusłan Tkałenko  Ukraina 2:02 2 (0+2+0+0) 34:55,9 +3:01,8
39 28 Krasimir Anew  Bułgaria 1:42 2 (0+0+1+1) 35:18,6 +3:24,5
40 37 Tuomas Grönman  Finlandia 1:58 3 (1+1+0+1) 35:20,7 +3:26,6
41 40 Uładzimir Czapielin  Białoruś 2:01 4 (0+0+2+2) 35:20,8 +3:26,7
42 52 Lukas Hofer  Włochy 2:21 6 (1+1+3+1) 35:43,3 +3:49,2
43 50 Scott Gow  Kanada 2:18 4 (2+0+0+2) 35:45,5 +3:51,4
44 34 Leif Nordgren  Stany Zjednoczone 1:52 4 (0+0+3+1) 35:56,8 +4:02,7
45 49 Matej Kazár  Słowacja 2:18 4 (1+0+3+0) 36:09,9 +4:15,8
46 45 Martin Jäger  Szwajcaria 2:10 5 (1+0+2+2) 36:19,9 +4:25,8
47 25 Olli Hiidensalo  Finlandia 1:35 6 (1+3+0+2) 36:31,0 +4:36,9
48 56 Dimityr Gerdżikow  Bułgaria 2:38 4 (3+0+1+0) 36:45,1 +4:51,0
49 46 Serafin Wiestner  Szwajcaria 2:11 5 (2+0+1+2) 36:58,8 +5:04,7
50 57 Grzegorz Guzik  Polska 2:39 6 (3+1+2+0) 37:24,4 +5:30,3
51 54 Martin Otčenáš  Słowacja 2:33 6 (0+2+1+3) 37:26,9 +5:32,8
52 53 George Buta  Rumunia 2:29 4 (2+0+1+1) 37:30,9 +5:36,8
53 58 Jake Brown  Stany Zjednoczone 2:41 7 (1+1+4+1) 37:54,9 +6:00,8
54 48 Tsukasa Kobonoki  Japonia 2:16 8 (1+3+4+0) 38:03,0 +6:08,9
55 60 Mikito Tachizaki  Japonia 2:42 5 (2+0+2+1) 38:23,0 +6:28,9
56 39 Tomáš Hasilla  Słowacja 2:00 9 (1+2+4+2) 38:37,9 +6:43,8
57 59 Kosuke Ozaki  Japonia 2:41 9 (1+4+1+3) 39:03,8 +7:09,7
- 26 Vytautas Strolia  Litwa 1:38 DSQ
47 Roman Jeremin  Kazachstan 2:13 DNS
55 Tomas Kaukėnas  Litwa 2:35

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]