Mistrzostwa Świata w Biegach na Nartorolkach 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Biegach na Nartorolkach 2019
2017 2021
Data 8 – 11 sierpnia 2019
Gospodarz Łotwa Madona

Mistrzostwa Świata w Biegach na Nartorolkach odbędą się w dniach 8 – 11 sierpnia 2019 roku w łotewskiej Madonie. Rozegrane zostaną cztery konkurencje wśród kobiet i cztery wśród mężczyzn.

Po raz pierwszy w historii mistrzostwa zostaną rozegrane na Łotwie.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

10 km stylem klasycznym[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 8 sierpnia 2019
Miejsce Zawodniczka Wynik Strata
1. Gold medal with cup.svg Rosja Natalja Niepriajewa 23:25,7
2. Silver medal with cup.svg Włochy Lucia Scardoni 23:58,8 +33,1
3. Bronze medal with cup.svg Szwecja Linn Sömskar 24:14,9 +49,2
4. Słowacja Alena Procházková 24:39,2 +1:13,5
5. Szwecja Moa Olsson 24:56,2 +1:30,5
6. Czechy Sandra Schützová 24:59,9 +1:32,2
7. Rosja Anastasia Rygalina 25:03,7 +1:38,0
8. Ukraina Walancina Kaminska 25:13,5 +1:47,8
9. Rosja Swietłana Kuzniecowa 25:21,6 +1:55,9
10. Niemcy Julia Richter 25:21,8 +1:56,1

Sprint stylem dowolnym[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 9 sierpnia 2019
Miejsce Zawodniczka Wynik
1. Gold medal with cup.svg Szwecja Linn Sömskar Finał
2. Silver medal with cup.svg Szwecja Jackline Lockner Finał
3. Bronze medal with cup.svg Włochy Anna Bolzan Finał
4. Rosja Irina Sewerina Finał
5. Rosja Olga Letuszewa Ćwierćfinał
6. Czechy Sandra Schützová Ćwierćfinał
7. Słowacja Alena Procházková Ćwierćfinał
8. Białoruś Maryia Neduczkina Ćwierćfinał
9. Włochy Lisa Bolzan 1/8 finału
10. Ukraina Walancina Kaminska 1/8 finału

15 km stylem dowolnym (mass start)[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 10 sierpnia 2019
Miejsce Zawodniczka Wynik Strata
1. Gold medal with cup.svg Szwecja Linn Sömskar 38:41,4
2. Silver medal with cup.svg Słowacja Alena Procházková 38:42,1 +0,7
3. Bronze medal with cup.svg Czechy Sandra Schützová 38:42,9 +1,5
4. Włochy Lucia Scardoni 38:43,3 +1,9
5. Rosja Swietłana Nikołajewa 38:43,7 +2,3
6. Szwecja Moa Olsson 38:49,6 +8,2
7. Niemcy Julia Richter 38:58,0 +16,6
8. Rosja Anastasija Własowa 39:11,9 +30,5
9. Rosja Natalja Niepriajewa 39:25,7 +44,3
10. Kazachstan Walerija Tiuleniewa 41:17,1 +2:35,7

Sprint drużynowy stylem dowolnym[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 11 sierpnia 2019
Miejsce Zawodniczki Wynik Strata
1. Gold medal with cup.svg  Szwecja
Moa Olsson
Linn Sömskar
23:12,70
2. Silver medal with cup.svg  Włochy
Anna Bolzan
Lucia Scardoni
23:16,91 +4,21
3. Bronze medal with cup.svg  Rosja
Anastasija Własowa
Swietłana Nikołajewa
23:20,45 +7,75
4.  Słowacja
Barbora Klementová
Alena Procházková
23:39,48 +26,78
5.  Ukraina
Julija Krol
Walancina Kaminska
24:25,49 +1:12,79
6.  Niemcy
Julia Richter
Melina Schoettes
24:46,21 +1:33,51

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

20 km stylem klasycznym[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 8 sierpnia 2019
Miejsce Zawodnik Wynik Strata
1. Gold medal with cup.svg Rosja Aleksandr Bolszunow 44:48,1
2. Silver medal with cup.svg Rosja Ilja Poroszkin 45:49,1 +1:01,0
3. Bronze medal with cup.svg Szwecja Victor Gustafsson 46:41,0 +1:52,9
4. Norwegia Trym Halbjoerhus Fikke 47:09,4 +2:21,3
5. Włochy Matteo Tanel 47:10,6 +2:22,5
6. Rosja Jewgienij Diemientjew 47:18,2 +2:30,1
7. Ukraina Ołeksij Krasowski 47:28,0 +2:39,9
8. Szwecja Alfred Buskqvist 47:31,5 +2:43,4
9. Norwegia Patrick Fossum Kristoffersen 47:41,0 +2:52,9
10. Rumunia Paul Constantin Pepene 48:00,4 +3:12,3
...
31. Polska Adrian Cheba 53:47,0 +8:58,9

Sprint stylem dowolnym[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 9 sierpnia 2019
Miejsce Zawodnik Wynik
1. Gold medal with cup.svg Norwegia Ragnar Bragvin Andresen Finał
2. Silver medal with cup.svg Norwegia Jostein Olafsen Finał
3. Bronze medal with cup.svg Norwegia Kristian Ankersen Finał
4. Rosja Iwan Żyliński Finał
5. Rosja Dimitrij Woronin Ćwierćfinał
6. Włochy Alessio Berlanda Ćwierćfinał
7. Włochy Emanuele Becchis Ćwierćfinał
8. Włochy Michele Valerio Ćwierćfinał
9. Rosja Witalij Smirnow 1/8 finału
10. Rosja Konstantin Klimuszkin 1/8 finału
...
32. Polska Adrian Cheba Eliminacje

20 km stylem dowolnym (mass start)[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 10 sierpnia 2019
Miejsce Zawodnik Wynik Strata
1. Gold medal with cup.svg Szwecja Victor Gustafsson 38:59,2
2. Silver medal with cup.svg Włochy Matteo Tanel 38:59,5 +0,3
3. Bronze medal with cup.svg Łotwa Raimo Vigants 38:59,7 +0,5
4. Norwegia Patrick Fossum Kristoffersen 39:00,6 +1,4
5. Rosja Jewgienij Diemientjew 39:00,9 +1,7
6. Słowacja Ján Koristek 39:01,0 +1,8
7. Rosja Aleksiej Czerwotkin 39:02,0 +2,8
8. Rosja Artem Nikołajew 39:03,2 +4,0
9. Rosja Aleksandr Bolszunow 39:04,2 +5,0
10. Szwecja Robin Norum 39:04,8 +5,6
...
32. Polska Adrian Cheba 45:49,4 +6:50,2

Sprint drużynowy stylem dowolnym[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 11 sierpnia 2019
Miejsce Zawodnicy Wynik Strata
1. Gold medal with cup.svg  Włochy
Matteo Tanel
Francesco Becchis
33:36,79
2. Silver medal with cup.svg  Norwegia
Patrick Fossum Kristoffersen
Ragnar Bragvin Andresen
33:36,88 +0,09
3. Bronze medal with cup.svg  Szwecja
Victor Gustafsson
Robin Norum
33:36,96 +0,17
4.  Rosja
Iwan Anisimow
Dmitrij Płoskonosow
33:41,44 +4,65
5.  Białoruś
Alaksandr Woranau
Jauhien Bazyleu
33:41,65 +4,86
6.  Estonia
Karl Erik Rabakukk
Alvar Johannes Alev
33:41,80 +5,01
...
12.  Polska
Jakub Kowalski
Adrian Cheba
35:35,30 +1:58,51

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]