Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie 2019/I Dywizja

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie I Dywizji 2019 rozegrane zostały w dniach 29 kwietnia – 5 maja (Grupa A) i 28 kwietnia – 4 maja (Grupa B).

Do mistrzostw I Dywizji przystąpiło 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po sześć zespołów. Zgodnie z formatem zawody I Dywizji odbyły się w dwóch grupach: Grupa A w Kazachstanie (Astana), zaś grupa B w Estonii (Tallinn)[1]. Reprezentacje rywalizować będą systemem każdy z każdym.

Hale, w których zorganizowano zawody:

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Do mistrzostw świata elity w 2020 z Grupy A awansowały dwie pierwsze reprezentacje. Ostatni zespół Grupy A zostanie zdegradowany i w 2020 zagra w Grupie B.

29 kwietnia 2018 Węgry  1:5  Korea Południowa Barys Arena, Nur Sultan
29 kwietnia 2018 Litwa  3:4  Białoruś Barys Arena, Nur Sultan
29 kwietnia Słowenia  2:3  Kazachstan Barys Arena, Nur Sultan
30 kwietnia Korea Południowa  5:3  Słowenia Barys Arena, Nur Sultan
30 kwietnia Białoruś  3:1  Węgry Barys Arena, Nur Sultan
1 maja Kazachstan  3:1  Litwa Barys Arena, Nur Sultan
2 maja Litwa  1:4  Węgry Barys Arena, Nur Sultan
2 maja Białoruś  4:1  Słowenia Barys Arena, Nur Sultan
2 maja Korea Południowa  1:4  Kazachstan Barys Arena, Nur Sultan
3 maja Węgry  0:6  Słowenia Barys Arena, Nur Sultan
4 maja Korea Południowa  1:2  Litwa Barys Arena, Nur Sultan
4 maja Kazachstan  3:2 pd.  Białoruś Barys Arena, Nur Sultan
5 maja Słowenia  9:0  Litwa Barys Arena, Nur Sultan
5 maja Białoruś  1:4  Korea Południowa Barys Arena, Nur Sultan
5 maja Kazachstan  3:1  Węgry Barys Arena, Nur Sultan

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z Zd Pd P G+ G- +/−
1  Kazachstan 5 14 4 1 0 0 16 7 +7
2  Białoruś 5 10 3 0 1 1 14 12 +2
3  Korea Południowa 5 9 3 0 0 2 16 11 +5
4  Słowenia 5 6 2 0 0 3 21 12 +9
5  Węgry 5 3 1 0 0 4 7 18 -11
6  Litwa 5 3 1 0 0 4 7 21 -14

    = awans do elity     = utrzymanie w I dywizji grupy A     = spadek do I dywizji grupy B

Statystyki indywidualne
Nagrody indywidualne

Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników, po jednym na każdej pozycji[9]:

Dziennikarze wybrali szóstkę zawodników składu gwiazd turnieju[10]:

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Do mistrzostw świata I Dywizji w 2020 z Grupy B awansowała pierwsza drużyna. Ostatni zespół Grupy B zostanie zdegradowany i w 2020 zagra w mistrzostw świata II Dywizji Grupa A w 2020.

28 kwietnia Ukraina  2:3  Japonia Lodowa Hala Tondiraba, Tallinn
28 kwietnia Rumunia  4:3 pk.  Estonia Lodowa Hala Tondiraba, Tallinn
28 kwietnia Holandia  1:8  Polska Lodowa Hala Tondiraba, Tallinn
29 kwietnia Japonia  2:3  Rumunia Lodowa Hala Tondiraba, Tallinn
29 kwietnia Polska  7:3  Ukraina Lodowa Hala Tondiraba, Tallinn
29 kwietnia Estonia  4:1  Holandia Lodowa Hala Tondiraba, Tallinn
1 maja Holandia  1:8  Ukraina Lodowa Hala Tondiraba, Tallinn
1 maja Japonia  5:2  Estonia Lodowa Hala Tondiraba, Tallinn
1 maja Polska  2:3 pd.  Rumunia Lodowa Hala Tondiraba, Tallinn
2 maja Japonia  2:3  Holandia Lodowa Hala Tondiraba, Tallinn
2 maja Ukraina  1:5  Rumunia Lodowa Hala Tondiraba, Tallinn
2 maja Estonia  2:3  Polska Lodowa Hala Tondiraba, Tallinn
4 maja Rumunia  3:1  Holandia Lodowa Hala Tondiraba, Tallinn
4 maja Polska  7:4  Japonia Lodowa Hala Tondiraba, Tallinn
4 maja Estonia  4:3 pd.  Ukraina Lodowa Hala Tondiraba, Tallinn

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z Zd Pd P G+ G- +/−
1  Rumunia 5 13 3 2 0 0 18 9 +9
2  Polska 5 13 4 0 1 0 27 13 +14
3  Japonia 5 6 2 0 0 3 16 17 -1
4  Estonia 5 6 1 1 1 2 15 16 -1
5  Ukraina 5 4 1 0 1 3 17 20 -3
6  Holandia 5 3 1 0 0 4 7 25 -18

    = awans do I dywizji grupy A     = utrzymanie w I dywizji grupy B     = spadek do II dywizji grupy A

Statystyki indywidualne
Nagrody indywidualne

Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników, po jednym na każdej pozycji[18]:

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]