Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie 2020/I Dywizja

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie I Dywizji 2020 rozegrane zostaną w dniach 27 kwietnia – 3 maja (Grupa A i Grupa B).

Do mistrzostw I Dywizji przystąpi 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po sześć zespołów. Zgodnie z formatem zawody I Dywizji odbędą się w dwóch grupach: Grupa A w Słowenii (Lublana)[1], zaś grupa B w Polsce (Katowice)[2]. Reprezentacje rywalizować będą systemem każdy z każdym.

Hale, w których przeprowadzone zostaną zawody:

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Do mistrzostw świata elity w 2021 z Grupy A awansują dwie pierwsze reprezentacje. Ostatni zespół Grupy A zostanie zdegradowany i w 2021 zagra w Grupie B.

27 kwietnia 2020 Węgry  13:00  Korea Południowa Tivoli, Lublana
27 kwietnia 2020 Rumunia  16:30  Francja Tivoli, Lublana
27 kwietnia 2020 Słowenia  20:00  Austria Tivoli, Lublana
28 kwietnia 2020 Korea Południowa  15:30  Rumunia Tivoli, Lublana
28 kwietnia 2020 Austria  19:00  Węgry Tivoli, Lublana
29 kwietnia 2020 Francja  19:00  Słowenia Tivoli, Lublana
30 kwietnia 2020 Austria  13:00  Korea Południowa Tivoli, Lublana
30 kwietnia 2020 Francja  16:30  Węgry Tivoli, Lublana
30 kwietnia 2020 Rumunia  20:00  Słowenia Tivoli, Lublana
1 maja 2020 Austria  19:00  Rumunia Tivoli, Lublana
2 maja 2020 Słowenia  16:30  Węgry Tivoli, Lublana
2 maja 2020 Korea Południowa  20:00  Francja Tivoli, Lublana
3 maja 2020 Węgry  13:00  Rumunia Tivoli, Lublana
3 maja 2020 Korea Południowa  16:30  Słowenia Tivoli, Lublana
3 maja 2020 Francja  20:00  Austria Tivoli, Lublana

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z Zd Pd P G+ G- +/−
1  Austria
2  Francja
3  Korea Południowa
4  Rumunia
5  Słowenia
6  Węgry

    = awans do elity     = utrzymanie w I dywizji grupy A     = spadek do I dywizji grupy B

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Do mistrzostw świata I Dywizji Grupy A w 2021 z Grupy B awansuje pierwsza drużyna. Ostatni zespół Grupy B zostanie zdegradowany i w 2021 zagra w mistrzostwach świata II Dywizji Grupy A.

27 kwietnia 2020 Serbia  13:00  Litwa Spodek, Katowice
27 kwietnia 2020 Ukraina  16:30  Japonia Spodek, Katowice
27 kwietnia 2020 Estonia  20:00  Polska Spodek, Katowice
28 kwietnia 2020 Japonia  13:00  Serbia Spodek, Katowice
28 kwietnia 2020 Litwa  16:30  Estonia Spodek, Katowice
28 kwietnia 2020 Polska  20:00  Ukraina Spodek, Katowice
30 kwietnia 2020 Litwa  13:00  Ukraina Spodek, Katowice
30 kwietnia 2020 Serbia  16:30  Estonia Spodek, Katowice
30 kwietnia 2020 Polska  20:00  Japonia Spodek, Katowice
1 maja 2020 Estonia  13:00  Ukraina Spodek, Katowice
1 maja 2020 Japonia  16:30  Litwa Spodek, Katowice
1 maja 2020 Polska  20:00  Serbia Spodek, Katowice
3 maja 2020 Japonia  13:00  Estonia Spodek, Katowice
3 maja 2020 Ukraina  16:30  Serbia Spodek, Katowice
3 maja 2020 Litwa  20:00  Polska Spodek, Katowice

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z Zd Pd P G+ G- +/−
1  Estonia
2  Japonia
3  Litwa
4  Polska
5  Serbia
6  Ukraina

    = awans do I dywizji grupy A     = utrzymanie w I dywizji grupy B     = spadek do II dywizji grupy A

Przypisy[edytuj | edytuj kod]