Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet 2018/I Dywizja

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet I Dywizji 2018 rozegrane zostały w dniach 8–14 kwietnia (Grupa A) i (Grupa B).

Do mistrzostw I Dywizji przystąpiło 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po 6 zespołów. Zgodnie z formatem zawody I Dywizji odbyły się w dwóch grupach: Grupa A we Francji (Vaujany), zaś grupa B we Włoszech (Asiago). Reprezentacje rywalizowały systemem każdy z każdym.

Hale, w których zorganizowano zawody:

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Zasady awansu do turnieju elity[edytuj | edytuj kod]

Do mistrzostw świata elity w 2019 z Grupy A awansował zwycięzca turnieju. Najlepsza drużyna turnieju w Grupie B zagra w przyszłym roku w Dywizji A. W tym sezonie nie ma spadków do niższych dywizji.[1]

8 kwietnia 2018 Słowacja  3:2  Austria Vaujany Arena, Vaujany
8 kwietnia 2018 Francja  3:2  Dania Vaujany Arena, Vaujany
8 kwietnia 2018 Węgry  5:4  Norwegia Vaujany Arena, Vaujany

9 kwietnia 2018 Dania  6:3  Słowacja Vaujany Arena, Vaujany
9 kwietnia 2018 Austria  6:4  Węgry Vaujany Arena, Vaujany
9 kwietnia 2018 Norwegia  2:1  Francja Vaujany Arena, Vaujany

11 kwietnia 2018 Norwegia  0:1  Dania Vaujany Arena, Vaujany
11 kwietnia 2018 Słowacja  1:8  Węgry Vaujany Arena, Vaujany
11 kwietnia 2018 Austria  2:3  Francja Vaujany Arena, Vaujany

13 kwietnia 2018 Dania  5:6  Austria Vaujany Arena, Vaujany
13 kwietnia 2018 Norwegia  1:0  Słowacja Vaujany Arena, Vaujany
13 kwietnia 2018 Węgry  1:2  Francja Vaujany Arena, Vaujany

14 kwietnia 2018 Austria  3:0  Norwegia Vaujany Arena, Vaujany
14 kwietnia 2018 Dania  0:3  Węgry Vaujany Arena, Vaujany
14 kwietnia 2018 Francja  7:1  Słowacja Vaujany Arena, Vaujany

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z Zd Pd P G+ G- +/−
1.  Francja 5 12 4 0 0 1 16 8 +8
2  Austria 5 9 3 0 0 2 19 15 +4
3  Węgry 5 9 3 0 0 2 21 13 +8
4  Dania 5 6 2 0 0 3 14 15 -1
5  Norwegia 5 6 2 0 0 3 7 10 -3
6  Słowacja 5 3 1 0 0 4 8 24 -16

    = awans do elity     = utrzymanie w I dywizji grupy A

Statystyki indywidualne
Nagrody indywidualne

Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników na każdej pozycji:

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

8 kwietnia 2018 Korea Południowa  2:1 pd.  Kazachstan Pala Hodegart, Asiago
8 kwietnia 2018 Polska  0:4  Chiny Pala Hodegart, Asiago
8 kwietnia 2018 Włochy  5:1  Łotwa Pala Hodegart, Asiago

9 kwietnia 2018 Łotwa  2:1  Polska Pala Hodegart, Asiago
9 kwietnia 2018 Chiny  2:1  Korea Południowa Pala Hodegart, Asiago
9 kwietnia 2018 Kazachstan  1:4  Włochy Pala Hodegart, Asiago

11 kwietnia 2018 Łotwa  2:1  Chiny Pala Hodegart, Asiago
11 kwietnia 2018 Kazachstan  4:3  Polska Pala Hodegart, Asiago
11 kwietnia 2018 Korea Południowa  3:2  Włochy Pala Hodegart, Asiago

12 kwietnia 2018 Chiny  0:3  Kazachstan Pala Hodegart, Asiago
12 kwietnia 2018 Łotwa  1:5  Korea Południowa Pala Hodegart, Asiago
12 kwietnia 2018 Włochy  2:1  Polska Pala Hodegart, Asiago

14 kwietnia 2018 Polska  2:9  Korea Południowa Pala Hodegart, Asiago
14 kwietnia 2018 Kazachstan  0:1  Łotwa Pala Hodegart, Asiago
14 kwietnia 2018 Chiny  0:1  Włochy Pala Hodegart, Asiago

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z Zd Pd P G+ G- +/−
1.  Włochy 5 12 4 0 0 1 14 6 +8
2  Korea Południowa 5 11 3 1 0 1 20 8 +12
3  Łotwa 5 9 3 0 0 2 7 12 -5
4  Kazachstan 5 7 2 0 1 2 9 10 -1
5  Chiny 5 6 2 0 0 3 7 7 0
6  Polska 5 0 0 0 0 5 7 21 -14

    = awans do I dywizji grupy A     = utrzymanie w I dywizji grupy B

Statystyki indywidualne
Nagrody indywidualne

Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników na każdej pozycji:

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]