Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie 2009 odbyły się w dniach 12-16 sierpnia 2009 w Dartmouth (Kanada). Była to 37. edycja mistrzostw.

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Niemcy 7 8 3 18
2  Białoruś 7 0 0 7
3  Węgry 6 4 2 12
4  Hiszpania 2 1 1 4
5  Rosja 1 5 3 9
6  Azerbejdżan 1 1 1 3
7  Polska 1 1 0 2
8  Litwa 1 0 1 2
9  Uzbekistan 1 0 0 1
10  Francja 0 2 4 6
11  Szwecja 0 2 1 3
12  Słowacja 0 1 2 3
13  Australia 0 1 1 2
14  Ukraina 0 1 0 1
15  Kanada 0 0 3 3
16  Kuba 0 0 1 1
16  Portugalia 0 0 1 1
16  Rumunia 0 0 1 1
16  Południowa Afryka 0 0 1 1
16  Włochy 0 0 1 1
Razem 27 27 27 81

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Kanadyjki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
C-1 200 m[1] Azerbejdżan Wałentyn Demjanenko 39,048 Rosja Nikołaj Lipkin 39,234 Litwa Evgeny Shuklin 39,978
C-1 500 m[2] Białoruś Dzianis Haraża 1:49,723 Rosja Nikołaj Lipkin 1:49,750 Francja Mathieu Goubel 1:50,714
C-1 1000 m[3] Uzbekistan Vadim Menkov 3:55,497 Francja Mathieu Goubel 3:56,047 Niemcy Sebastian Brendel 4:00,215
C-1 4 × 200 m relay[4]  Rosja
Jewgienij Ignatow
Nikołay Lipkin
Wiktor Miełantiew
Ivan Shtyl
2:49,838  Węgry
Attila Bozsil
László Foltán
Gábor Horváth
Attila Vajda
2:51,977  Francja
Mathieu Goubel
Thomas Simart
William Tchamba
Bertrand Hemonic
2:52,455
C-2 200 m[5]  Litwa
Tomas Gadeikis
Raimundas Labuckas
36,433  Rosja
Jewgienij Ignatow
Iwan Sztyl
36,753  Niemcy
Stefan Holtz
Robert Nuck
37,085
C-2 500 m[6]  Niemcy
Stefan Holtz
Robert Nuck
1:41,310  Rosja
Jewgienij Ignatow
Iwan Sztyl
1:41,782  Azerbejdżan
Sergey Bezugliy
Maksim Prokopenko
1:42,660
C-2 1000 m[7]  Niemcy
Erik Leue
Tomasz Wylenzek
3:37,380  Azerbejdżan
Sergey Bezugliy
Maksim Prokopenko
3:37,462  Rosja
Nikołaj Lipkin
Wiktor Mielantiew
3:38,758
C-4 200 m[8]  Białoruś
Alaksandr Bahdanowicz
Dzmitryj Rabczanka
Alaksandr Wauczecki
Dzmitryj Wajciszkin
34,147  Rosja
Aleksandr Kostogłod
Nikołaj Lipkin
Wiktor Mielantiew
Siergiej Ulegin
34,499  Węgry
Attila Bozsil
László Foltán
Gábor Horváth
Gergo Nemeth
35,235
C-4 1000 m[9]  Białoruś
Dzianis Haraża
Dzmitryj Rabczanka
Dzmitryj Wajciszkin
Alaksandr Wauczecki
3:21,595  Niemcy
Chris Wend
Thomas Lück
Erik Rebstock
Ronald Verch
3:22,141  Rumunia
Cătălin Costache
Silviu Simioncencu
Iosif Chirila
Andrei Cuculici
3:23,733

Kajaki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
K-1 200 m[10] Niemcy Ronald Rauhe 35,134 Ukraina Ołeh Charytonow 35,650 Rosja Artiom Kononuk 35,696
K-1 500 m[11] Niemcy Ronald Rauhe 1:37,605 Szwecja Anders Gustafsson 1:37,679 Australia Ken Wallace 1:38,225
K-1 1000 m[12] Niemcy Max Hoff 3:29,425 Szwecja Anders Gustafsson 3:30,976 Kanada Adam van Koeverden 3:31,285
K-1 4 × 200 m relay[13]  Hiszpania
Francisco Llera
Saúl Craviotto
Carlos Pérez
Ekaitz Saies
2:27,422  Niemcy
Norman Bröckl
Jonas Ems
Torsten Lubisch
Ronald Rauhe
2:28,530  Francja
Guillaume Burger
Arnaud Hybois
Sébastien Jouve
Jean Baptiste Lutz
2:29,614
K-2 200 m[14]  Białoruś
Wadzim Machnieu
Raman Piatruszenka
32,229  Hiszpania
Saúl Craviotto
Carlos Pérez
32,231  Kanada
Andrew Willows
Richard Dober
32,653
K-2 500 m[15]  Białoruś
Wadzim Machnieu
Raman Piatruszenka
1:29,408  Węgry
Zoltán Kammerer
Gábor Kucsera
1:29,695  Niemcy
Hendrick Bertz
Marcus Gross
1:30,372
K-2 1000 m[16]  Hiszpania
Emilio Merchan
Diego Cosgaya
3:14,610  Australia
Dave Smith
Luke Morrison
3:15,809  Kuba
Reiner Torres
Carlos Montalvo
3:16,071
K-4 200 m[17]  Białoruś
Wadzim Machnieu
Raman Piatruszenka
Dziamjan Turczyn
Taras Walko
30,412  Słowacja
Juraj Tarr
Erik Vlček
Richard Riszdorfer
Michal Riszdorfer
30,525  Rosja
Aleksandr Djaczenko
Siergiej Chowanski
Stiepan Szewczuk
Roman Zarubin
30,608
K-4 1000 m[18]  Białoruś
Wadzim Machnieu
Artur Litwinczuk
Raman Piatruszenka
Alaksiej Abałmasau
2:57,437  Francja
Guillaume Burger
Vincent Lecrubier
Philippe Colin
Sébastien Jouve
2:58,022  Słowacja
Juraj Tarr
Erik Vlček
Richard Riszdorfer
Michal Riszdorfer
2:58,593

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Kajaki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
K-1 200 m[19] Węgry Natasa Janics 40,866 Polska Marta Walczykiewicz 41,209 Francja Anne-Laure Viard 41,357
K-1 500 m[20] Węgry Katalin Kovács 1:51,149 Niemcy Katrin Wagner-Augustin 1:51,633 Włochy Josefa Idem 1:51,860
K-1 1000 m[21] Węgry Katalin Kovács 3:59,846 Niemcy Franziska Weber 4:00,429 Południowa Afryka Bridgitte Hartley 4:00,966
K-1 4 × 200 m relay[22]  Niemcy
Fanny Fischer
Nicole Reinhardt
Katrin Wagner-Augustin
Conny Waßmuth
2:50,806  Węgry
Zomilla Hegyi
Krisztina Fazekas
Natasa Janics
Tímea Paksy
2:51,756  Kanada
Kia Byers
Emilie Fournel
Genevieve Orton
Karen Furneaux
2:54,638
K-2 200 m[23]  Węgry
Natasa Janics
Katalin Kovács
37,508  Niemcy
Fanny Fischer
Nicole Reinhardt
37,682  Słowacja
Ivana Kmeťová
Martina Kohlová
37,774
K-2 500 m[24]  Węgry
Danuta Kozák
Gabriella Szabó
1:41,144  Niemcy
Fanny Fischer
Nicole Reinhardt
1:42,023  Szwecja
Josefin Nordlöw
Sofia Paldanius
1:42,276
K-2 1000 m[25]  Polska
Małgorzata Chojnacka
Beata Mikołajczyk
3:40,425  Niemcy
Tina Dietze
Carolin Leonhardt
3:40,502  Węgry
Dalma Benedek
Erika Medveczky
3:43,020
K-4 200 m[26]  Niemcy
Tina Dietze
Carolin Leonhardt
Katrin Wagner-Augustin
Conny Waßmuth
35,049  Węgry
Krisztina Fazekas
Natasa Janics
Katalin Kovács
Tímea Paksy
35,075  Portugalia
Beatriz Gomes
Helena Rodrigues
Teresa Portela
Joana Sousa
35,657
K-4 500 m[27]  Węgry
Dalma Benedek
Danuta Kozák
Natasa Janics
Katalin Kovács
1:33,090  Niemcy
Tina Dietze
Carolin Leonhardt
Katrin Wagner-Augustin
Nicole Reinhardt
1:33,094  Hiszpania
Beatriz Manchón
Maria Teresa Portela
Jana Smidakova
Sonia Molanes
1:34,973

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]