Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim 2011 – zjazd mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zjazd mężczyzn na MŚ 2011
Pictograms-nps-downhill skiing.svg
Kanada Erik Guay Gold medal with cup.svg
Szwajcaria Didier Cuche Silver medal with cup.svg
Włochy Christof Innerhofer Bronze medal with cup.svg

Zjazd mężczyzn na 41. Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Alpejskim zostaną rozegrane 12 lutego 2011 roku, na trasie Kandahar 2. Tytułu sprzed dwóch lat nie obroni Kanadyjczyk John Kucera, który leczy kontuzje jakiej uległ w 2009 roku. Nowym mistrzem w zjeździe został rodak Kucery Erik Guay, srebro wywalczył doświadczony Szwajcar Didier Cuche, natomiast brązowy medal zdobył złoty medalista supergiganta Włoch Christof Innerhofer.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Ranking NR Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg 10 Erik Guay  Kanada 1:58.41 -
Silver medal icon.svg 18 Didier Cuche  Szwajcaria 1:58.73 +0.32
Bronze medal icon.svg 9 Christof Innerhofer  Włochy 1:59.17 +0.76
4 20 Romed Baumann  Austria 1:59.51 +1.10
5 17 Aksel Lund Svindal  Norwegia 1:59.83 +1.42
6 12 Andrej Šporn  Słowenia 2:00.25 +1.84
7 16 Michael Walchhofer  Austria 2:00.28 +1.87
8 13 Johan Clarey  Francja 2:00.35 +1.94
9 29 Beat Feuz  Szwajcaria 2:00.47 +2.06
10 6 Ambrosi Hoffmann  Szwajcaria 2:00.48 +2.07
11 21 Klaus Kröll  Austria 2:00.58 +2.17
12 19 Silvan Zurbriggen  Szwajcaria 2:00.75 +2.34
13 5 Steven Nyman Stany Zjednoczone USA 2:00.80 +2.39
14 14 Peter Fill  Włochy 2:00.81 +2.40
15 22 Bode Miller Stany Zjednoczone USA 2:00.83 +2.42
16 26 Hannes Reichelt  Austria 2:00.99 +2.58
17 8 Andrej Jerman  Słowenia 2:01.16 +2.75
18 4 Benjamin Thomsen  Kanada 2:01.18 +2.77
19 2 Rok Perko  Słowenia 2:01.50 +3.09
20 25 Dominik Paris  Włochy 2:01.55 +3.14
21 35 Ondřej Bank  Czechy 2:01.77 +3.36
22 15 Werner Heel  Włochy 2:01.79 +3.38
23 28 Guillermo Fayed  Francja 2:01.99 +3.58
24 31 Travis Ganong Stany Zjednoczone USA 2:02.19 +3.78
25 23 Jan Hudec  Kanada 2:02.45 +4.04
26 30 Hans Olsson  Szwecja 2:02.49 +4.08
27 32 Andreas Romar  Finlandia 2:02.50 +4.09
28 7 Natko Zrnčić-Dim  Chorwacja 2:02.57 +4.16
29 1 Yannick Bertrand  Francja 2:02.66 +4.25
30 24 Gasper Markič  Słowenia 2:02.99 +4.58
31 27 Tobias Stechert  Niemcy 2:03.31 +4.90
32 37 Ferran Terra  Hiszpania 2:03.79 +5.38
33 34 Mirko Deflorian  Mołdawia 2:04.04 +5.63
34 43 Kevin Esteve Rigail  Andora 2:04.58 +6.17
35 36 Lars Elton Myhre  Norwegia 2:04.93 +6.52
36 45 Georgi Georgiew  Bułgaria 2:05.19 +6.78
37 42 Paul de la Cuesta  Hiszpania 2:05.74 +7.33
38 39 TJ Baldwin  Wielka Brytania 2:05.54 +8.13
39 50 Nikoła Czongarow  Bułgaria 2:06.57 +8.16
40 44 Jurij Daniłoczkin  Białoruś 2:06.99 +8.58
41 48 Michał Kłusak  Polska 2:07.64 +9.23
42 40 Igor Zakurdajew  Kazachstan 2:07.66 +9.25
43 51 Igor Laikert  Bośnia i Hercegowina 2:08.70 +10.29
44 54 Rostysław Feszczuk  Ukraina 2:09.69 +11.28
45 47 Dmitrij Koszkin  Kazachstan 2:11.47 +13.06
46 53 Taras Pimienow  Kazachstan 2:12.30 +13.89
47 52 Pawieł Czerniczenko  Kazachstan 2:13.25 +14.84
49 Martin Vráblík  Czechy DNF
46 Roberts Rode  Łotwa DNF
41 Roger Vidosa  Andora DNF
38 Tin Široki  Chorwacja DNF
33 Andreas Sander  Niemcy DNF
3 Patrik Järbyn  Szwecja DNF
11 Adrien Théaux  Francja DNF
DNS - nie wystartował      DNF - nie ukończył      DSQ - zdyskwalifikowany

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]