Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim 2015 – slalom mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slalom mężczyzn na MŚ 2015
Pictograms-nps-downhill skiing.svg
Francja Jean-Baptiste Grange FIS gold medal.png
Niemcy Fritz Dopfer FIS silver medal.png
Niemcy Felix Neureuther FIS bronze medal.png

Slalom mężczyzn na 43. Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Alpejskim został rozegrany 15 lutego 2015 roku na trasie Birds of Prey / Golden Eagle. Tytułu mistrza świata ze Schladming nie obronił Austriak Marcel Hirscher.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodnik Reprezentacja 1. Przejazd 2. Przejazd Czas
łączny
Strata
Czas Miejsce Czas Miejsce
FIS gold medal.png 14 Jean-Baptiste Grange  Francja 1:04.26 min 5 53.21 s 1 1:57.47 min
FIS silver medal.png 4 Fritz Dopfer  Niemcy 1:04.31 min 6 53.51 s 4 1:57.82 min +0.35 s
FIS bronze medal.png 7 Felix Neureuther  Niemcy 1:04.47 min 7 53.55 s 5 1:58.02 min +0.55 s
4. 3 Henrik Kristoffersen  Norwegia 1:04.64 min 9 53.40 s 3 1:58.04 min +0.57 s
5. 2 Mattias Hargin  Szwecja 1:04.23 min 4 53.86 s 6 1:58.09 min +0.62 s
6. 15 André Myhrer  Szwecja 1:04.04 min 3 54.17 s 8 1:58.21 min +0.74 s
7. 9 Markus Larsson  Szwecja 1:05.15 min 13 53.32 s 2 1:58.47 min +1.00 s
8. 6 Aleksandr Choroszyłow  Rosja 1:03.66 min 2 55.28 s 22 1:58.94 min +1.47 s
9. 12 Sebastian Foss-Solevåg  Norwegia 1:05.61 min 17 54.17 s 8 1:59.78 min +2.31 s
10. 23 Linus Strasser  Niemcy 1:05.67 min 18 54.18 s 10 1:59.85 min +2.38 s
11. 21 Manfred Mölgg  Włochy 1:05.13 min 12 54.87 s 17 2:00.00 min +2.53 s
12. 24 Reinfried Herbst  Austria 1:05.89 min 19 54.51 s 14 2:00.40 min +2.93 s
13. 44 Justin Murisier  Szwajcaria 1:06.21 min 21 54.60 s 15 2:00.81 min +3.34 s
13. 41 Filip Zubčić  Chorwacja 1:06.37 min 24 54.44 s 12 2:00.81 min +3.34 s
15. 26 Ivica Kostelić  Chorwacja 1:06.38 min 25 54.49 s 13 2:00.87 min +3.40 s
16. 35 Espen Lysdahl  Norwegia 1:06.62 min 26 54.26 s 11 2:00.88 min +3.41 s
17. 36 Philipp Schmid  Niemcy 1:06.35 min 22 54.62 s 16 2:00.97 min +3.50 s
18. 38 Trevor Philp  Kanada 1:06.05 min 20 54.97 s 18 2:01.02 min +3.55 s
19. 30 Adam Žampa  Słowacja 1:05.39 min 16 55.72 s 24 2:01.11 min +3.64 s
20. 37 Matic Skube  Słowenia 1:07.15 min 28 54.08 s 7 2:01.23 min +3.76 s
21. 17 Ted Ligety  Stany Zjednoczone 1:05.31 min 15 56.00 s 27 2:01.31 min +3.84 s
22. 19 Julien Lizeroux  Francja 1:06.36 min 23 55.07 s 20 2:01.43 min +3.96 s
23. 34 Tim Kelley  Stany Zjednoczone 1:07.16 min 29 55.28 s 22 2:02.44 min +4.97 s
24. 43 Erik Read  Kanada 1:07.65 min 33 54.97 s 18 2:02.62 min +5.15 s
25. 33 Jung Dong-hyun  Korea Południowa 1:07.56 min 32 55.13 s 21 2:02.69 min +5.22 s
26. 48 Matej Vidović  Chorwacja 1:07.31 min 30 55.93 s 25 2:03.24 min +5.77 s
27. 50 Natko Zrnčić-Dim  Chorwacja 1:07.88 min 34 56.48 s 29 2:04.36 min +6.89 s
28. 51 Stefan Prisadow  Bułgaria 1:08.66 min 37 55.98 s 26 2:04.64 min +7.17 s
29. 56 Andreas Žampa  Słowacja 1:09.04 min 38 56.28 s 28 2:05.32 min +7.85 s
30. 61 Joaquim Salarich  Hiszpania 1:09.14 min 39 56.50 s 30 2:05.64 min +8.17 s
31. 53 Cristian Javier Simari Birkner  Argentyna 1:08.57 min 36 57.67 s 33 2:06.24 min +8.77 s
32. 55 Žan Kranjec  Słowenia 1:10.08 min 42 56.72 s 31 2:06.80 min +9.33 s
33. 65 Kyung Sung-hyun  Korea Południowa 1:09.78 min 41 58.31 s 34 2:08.09 min +10.62 s
34. 76 Eugenio Claro  Chile 1:09.59 min 40 58.91 s 35 2:08.50 min +11.03 s
35. 62 Tomas Birkner De Miguel  Argentyna 1:11.87 min 45 57.26 s 32 2:09.13 min +11.66 s
36. 80 Casper Dyrbye Næsted  Dania 1:12.95 min 46 1:02.69 min 37 2:15.64 min +18.17 s
37. 81 Iwan Kowbasniuk  Ukraina 1:15.74 min 48 1:02.23 min 36 2:17.97 min +20.50 s
38. 83 Rokas Zaveckas  Litwa 1:15.59 min 47 1:03.57 min 39 2:19.16 min +21.69 s
39. 89 Michel Macedo  Brazylia 1:18.15 min 49 1:02.73 min 38 2:20.88 min +23.41 s
40. 97 Alexander Heath  Południowa Afryka 1:19.77 min 51 1:05.12 min 40 2:24.89 min +27.42 s
41. 84 Conor Lyne  Irlandia 1:21.75 min 53 1:05.15 min 41 2:26.90 min +29.43 s
42. 88 Geoffrey Osch  Luksemburg 1:21.68 min 52 1:09.93 min 43 2:31.61 min +34.14 s
43. 87 Jewgenij Timofiejew  Kirgistan 1:28.50 min 54 1:09.12 min 42 2:37.62 min +40.15 s
44. 95 Yohan Goutt Goncalves  Timor Wschodni 1:29.27 min 55 1:17.20 min 44 2:46.47 min +49.00 s
45. 92 Bojan Kosić  Czarnogóra 1:30.52 min 56 1:17.25 min 45 2:47.77 min +50.30 s
46. 98 Hubertus von Hohenlohe  Meksyk 1:36.39 min 57 1:19.17 min 46 2:55.56 min +58.09 s
1 Marcel Hirscher  Austria 1:03.38 min 1 DNF
10 Alexis Pinturault  Francja 1:04.50 min 8 DNF
13 Jens Byggmark  Szwecja 1:04.93 min 10 DNF
5 Stefano Gross  Włochy 1:04.95 min 11 DNF
11 Patrick Thaler  Włochy 1:05.27 min 14 DNF
49 Michael Matt  Austria 1:06.73 min 27 DNF
47 Kristaps Zvejnieks  Łotwa 1:07.97 min 35 DNF
40 Dalibor Šamšal  Węgry 1:07.54 min 31 DNF
70 Sebastiano Gastaldi  Argentyna 1:10.15 min 43 DNF
72 Warren Cummings Smith  Estonia 1:11.81 min 44 DNF
16 Victor Muffat-Jeandet  Francja 1:19.58 min 50 DNS
8 Giuliano Razzoli  Włochy DNF
18 Mario Matt  Austria DNF
20 Daniel Yule  Szwajcaria DNF
22 Benjamin Raich  Austria DNF
25 David Chodounsky  Stany Zjednoczone DNF
27 Luca Aerni  Szwajcaria DNF
28 Naoki Yuasa  Japonia DNF
29 David Ryding  Wielka Brytania DNF
31 Jonathan Nortdbotten  Norwegia DNF
32 Will Brandenburg  Stany Zjednoczone DNF
39 Phil Brown  Kanada DNF
42 Pawieł Trichiczew  Rosja DNF
45 Kryštof Krýzl  Czechy DNF
46 Joonas Rasanen  Finlandia DNF
52 Albert Popow  Bułgaria DNF
54 Kai Alaerts  Belgia DNF
57 Aleksandr Andrienko  Rosja DNF
58 Martin Vráblík  Czechy DNF
59 Adam Barwood  Nowa Zelandia DNF
60 Einar Kristgeirsson  Islandia DNF
63 Marko Rudić Bośnia i Hercegowina Bośnia i H. DNF
64 Ross Peraudo  Australia DNF
66 Maciej Bydliński  Polska DNF
67 Antonio Ristewski  Macedonia Północna DNF
68 Mike Rishworth  Australia DNF
69 Igor Laikert Bośnia i Hercegowina Bośnia i H. DNF
71 Armand Marchant  Belgia DNF
73 Miks Zvejnieks  Łotwa DNF
74 Park Hy-uk  Korea Południowa DNF
75 Ioannis Antoniou  Grecja DNF
77 Andrija Vuković  Serbia DNF
78 Nikoloz Kozanashvili  Gruzja DNF
79 Maarten Meiners  Holandia DNF
82 Erjon Tola  Albania DNF
85 Zhou Dongjun  Chiny DNF
86 Manfred Oettl Reyes  Peru DNF
90 Igor Zakurdajew  Kazachstan DNF
91 Kamiljon Tucztajew  Uzbekistan DNF
93 Alexandre Mohbat  Liban DNF
94 Itamar Biran  Izrael DNF
96 Arif Mohd Khan  Indie DNF
99 Pieris Pieri  Cypr DNF
100 Alessandro Mariotti  San Marino DNF

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]