Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim 2017 – supergigant mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Supergigant Mężczyzn na MŚ 2017
Pictograms-nps-downhill skiing.svg
Kanada Erik Guay FIS gold medal.png
Norwegia Kjetil Jansrud FIS silver medal.png
Kanada Manuel Osborne-Paradis FIS bronze medal.png

Supergigant mężczyzn na 44. Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Alpejskim został rozegrany 8 lutego 2017 roku. Tytułu mistrza świata z Beaver Creek nie obronił reprezentant Austrii Hannes Reichelt, który ostatecznie uplasował się na 10 miejscu. Nowym mistrzem świata w supergigancie został reprezentant Kanady Erik Guay. Na drugim miejscu uplasował się Norweg Kjetil Jansrud. Brązowy medal mistrzostw świata zdobył reprezentant Kanady Manuel Osborne-Paradis, który stracił do zwycięzcy 51 setnych sekundy.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Ranking Nr Zawodnik Państwo Czas Strata
FIS gold medal.png 14 Erik Guay  Kanada 1:25,38 min
FIS silver medal.png 9 Kjetil Jansrud  Norwegia 1:25,83 min +0,45 s
FIS bronze medal.png 26 Manuel Osborne-Paradis  Kanada 1:25,89 min +0,51 s
4. 13 Aleksander Aamodt Kilde  Norwegia 1:25,92 min +0,54 s
5. 1 Vincent Kriechmayr  Austria 1:26,26 min +0,88 s
6. 8 Alexis Pinturault  Francja 1:26,28 min +0,90 s
7. 6 Andreas Sander  Niemcy 1:26,35 min +0,97 s
8. 19 Carlo Janka  Szwajcaria 1:26,37 min +0,99 s
9. 7 Dominik Paris  Włochy 1:26,40 min +1,02 s
10. 17 Hannes Reichelt  Austria 1:26,47 min +1,09 s
11. 3 Peter Fill  Włochy 1:26,49 min +1,11 s
12. 5 Beat Feuz  Szwajcaria 1:26,51 min +1,13 s
13. 11 Max Franz  Austria 1:26,75 min +1,37 s
14. 28 Blaise Giezendanner  Francja 1:26,96 min +1,58 s
14. 4 Travis Ganong  Stany Zjednoczone 1:26,96 min +1,58 s
16. 2 Adrien Théaux  Francja 1:26,99 min +1,61 s
17. 34 Martin Čater  Słowenia 1:27,19 min +1,81 s
18. 25 Brice Roger  Francja 1:27,22 min +1,84 s
19. 23 Mattia Casse  Włochy 1:27,29 min +1,91 s
20. 24 Mauro Caviezel  Szwajcaria 1:27,30 min +1,92 s
21. 20 Marcel Hirscher  Austria 1:27,43 min +2,05 s
22. 22 Patrick Kueng  Szwajcaria 1:27,44 min +2,06 s
23. 31 Emanuele Buzzi  Włochy 1:27,54 min +2,16 s
24. 38 Miha Hrobat  Słowenia 1:27,76 min +2,38 s
25. 33 Bjørnar Neteland  Norwegia 1:28,18 min +2,80 s
26. 16 Josef Ferstl  Niemcy 1:28,22 min +2,84 s
27. 45 Christoffer Faarup  Dania 1:28,24 min +2,86 s
28. 43 Ryan Cochran-Siegle  Stany Zjednoczone 1:28,76 min +3,38 s
29. 46 Henrik von Appen  Chile 1:28,87 min +3,49 s
30. 36 Alexander Koell  Szwecja 1:28,94 min +3,56 s
31. 53 Filip Zubčić  Chorwacja 1:29,05 min +3,67 s
32. 21 Jan Hudec  Czechy 1:29,31 min +3,93 s
33. 37 Marc Oliveras  Andora 1:29,35 min +3,97 s
34. 39 Willis Feasey  Nowa Zelandia 1:29,60 min +4,22 s
35. 41 Pawieł Trichiczew  Rosja 1:29,78 min +4,40 s
36. 55 Marco Pfiffner  Liechtenstein 1:29,81 min +4,43 s
37. 52 Maciej Bydliński  Polska 1:29,83 min +4,45 s
38. 54 Michał Kłusak  Polska 1:30,19 min +4,81 s
39. 49 Ondřej Berndt  Czechy 1:30,40 min +5,02 s
40. 58 Jan Zabystřan  Czechy 1:30,64 min +5,26 s
41. 64 Jurij Daniłoczkin  Białoruś 1:30,94 min +5,56 s
42. 65 Ioan Valeriu Achiriloaie  Rumunia 1:31,59 min +6,21 s
43. 61 Kai Horwitz  Chile 1:32,11 min +6,73 s
44. 44 Adam Barwood  Nowa Zelandia 1:32,82 min +7,44 s
45. 63 Marko Stevović  Serbia 1:32,93 min +7,55 s
46. 70 Simon Breitfuss Kammerlander  Boliwia 1:33,27 min +7,89 s
47. 60 Igor Zakurdajew  Kazachstan 1:34,68 min +9,30 s
48. 66 Iwan Kowbaśniuk  Ukraina 1:34,77 min +9,39 s
49. 71 Albin Tahiri  Kosowo 1:36,29 min +10,91 s
50. 72 Taras Pimienow  Kazachstan 1:43,88 min +18,50 s
51. 69 Nikita Szczerbakowski  Izrael 1:48,70 min +23,32 s
10 Boštjan Kline  Słowenia DNF
12 Dustin Cook  Kanada DNF
15 Matthias Mayer  Austria DNF
18 Andrew Weibrecht  Stany Zjednoczone DNF
27 Thomas Biesemeyer  Stany Zjednoczone DNF
29 Thomas Dreßen  Niemcy DNF
30 Klemen Kosi  Słowenia DNF
32 Joan Verdú Sánchez  Andora DNF
35 Felix Monsen  Szwecja DNF
40 Iwan Kuźniecow  Rosja DNF
42 Marko Vukicević  Serbia DNF
47 Olivier Jenot  Monako DNF
48 Kryštof Krýzl  Czechy DNF
50 Adam Žampa  Słowacja DNF
51 Max Ullrich  Chorwacja DNF
56 Harry Laidlaw  Australia DNF
57 Andreas Žampa  Słowacja DNF
59 Sven von Appen  Chile DNF
62 Martin Bendik  Słowacja DNF
67 Juhan Luik  Estonia DNF
68 Márton Kékesi  Węgry DNF

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]