Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Dowolnym 2001

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Dowolnym 2001
1999 2003
Data 1721 stycznia 2001
Gospodarz Kanada Whistler
Dyscyplina narciarstwo dowolne
Mężczyźni
Jazda po muldach Finlandia Mikko Ronkainen
Skoki akrobatyczne Białoruś Alaksiej Hryszyn
Muldy podwójne Francja Stéphane Yonnet
Kobiety
Jazda po muldach Norwegia Kari Traa
Skoki akrobatyczne Kanada Veronika Bauer
Muldy podwójne Norwegia Kari Traa
Klasyfikacja medalowa
Zwycięzca  Norwegia

Mistrzostwa świata w narciarstwie dowolnym 2001 były to ósme mistrzostwa świata w narciarstwie dowolnym. Odbyły się w kanadyjskim Whistler, w dniach 1721 stycznia 2001 r. Zarówno mężczyźni jak i kobiety rywalizowali w tych samych trzech konkurencjach: jeździe po muldach, jeździe po muldach podwójnych oraz skokach akrobatycznych. Począwszy od tych mistrzostw zaprzestano rozgrywania zawodów w balecie narciarskim. Reprezentanci Polski nie startowali.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Jazda po muldach[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg Mikko Ronkainen  Finlandia
Silver medal with cup.svg Pierre-Alexandre Rousseau  Kanada
Bronze medal with cup.svg Stéphane Rochon  Kanada
4 Richard Gay  Francja
5 Grégory Lecaillon  Francja
6 Evan Dybvig  Stany Zjednoczone
7 Jari Savolainen  Finlandia
8 Toby Dawson  Stany Zjednoczone

Jazda po muldach podwójnych[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg Stéphane Yonnet  Francja
Silver medal with cup.svg Patrick Sundberg  Szwecja
Bronze medal with cup.svg Johann Grégoire  Francja
4 Mikko Ronkainen  Finlandia
5 Janne Lahtela  Finlandia
6 Adrian Costa  Australia
7 Jim Schiman  Stany Zjednoczone
8 Grischa Weber  Niemcy

Skoki akrobatyczne[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg Alaksiej Hryszyn  Białoruś
Silver medal with cup.svg Dzmitryj Daszczynski  Białoruś
Bronze medal with cup.svg Joe Pack  Stany Zjednoczone
4 Eric Bergoust  Stany Zjednoczone
5 Corey Hacker  Stany Zjednoczone
6 Jerry Grossi  Stany Zjednoczone
7 Steve Omischl  Kanada
8 Jeff Bean  Kanada

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Jazda po muldach[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg Kari Traa  Norwegia
Silver medal with cup.svg Maria Despas  Australia
Bronze medal with cup.svg Aiko Uemura  Japonia
4 Corinne Bodmer  Szwajcaria
5 Sandra Laoura  Francja
6 Minna Karhu  Finlandia
7 Jennifer Heil  Kanada
8 Shannon Bahrke  Stany Zjednoczone

Jazda po muldach podwójnych[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg Kari Traa  Norwegia
Silver medal with cup.svg Corinne Bodmer  Szwajcaria
Bronze medal with cup.svg Tami Bradley  Kanada
4 Aiko Uemura  Japonia
5 Sylvia Kerfoot  Kanada
6 Ann Battelle  Stany Zjednoczone
7 Tae Satoya  Japonia
8 Jillian Vogtli  Stany Zjednoczone

Skoki akrobatyczne[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg Veronika Bauer  Kanada
Silver medal with cup.svg Michèle Rohrbach  Szwajcaria
Bronze medal with cup.svg Deidra Dionne  Kanada
4 Evelyne Leu  Szwajcaria
5 Kelly Hilliman  Stany Zjednoczone
6 Jacqui Cooper  Australia
7 Xu Nannan  Chiny
8 Liselotte Johansson  Szwecja

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Norwegia 2 0 0 2
2.  Francja 1 1 1 3
3.  Białoruś 1 1 0 2
4.  Kanada 1 0 3 4
5.  Finlandia 1 0 0 1
6.  Szwajcaria 0 2 0 2
7.  Australia 0 1 0 1
 Szwecja 0 1 0 1
9.  Japonia 0 0 1 1
 Stany Zjednoczone 0 0 1 1

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]