Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Dowolnym 2011 - jazda po muldach mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jazda po muldach mężczyzn na MŚ 2011
Złoty medal Złoty medal Francja Guilbaut Colas
Srebrny medal Srebrny medal Kanada Alexandre Bilodeau
Brązowy medal Brązowy medal Kanada Mikaël Kingsbury

Zawodnicy o medale mistrzostw świata walczyli 2 lutego na trasie Champion w kurorcie Deer Valley, położonym w stanie Utah. Mistrzostwa świata z 2009 roku nie obronił Amerykanin Patrick Deneen, zajmując 6. miejsce. Nowym mistrzem świata został Francuz Guilbaut Colas.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodnik Państwo Czas Punkty Łącznie Uwagi
Skręty Skoki Czas
1. 3 Alexandre Bilodeau  Kanada 24.42 13.8 5.38 6.44 25.71 QF
2. 2 Mikaël Kingsbury  Kanada 26.09 13.5 5.44 5.65 24.59 QF
3. 1 Guilbaut Colas  Francja 25.03 13.8 4.47 6.15 24.42 QF
4. 5 Jeremy Cota Stany Zjednoczone USA 25.91 13.2 4.89 5.73 23.82 QF
5. 7 Pierre-Alexandre Rousseau  Kanada 25.76 12.7 4.82 5.81 23.33 QF
6. 34 Ville Miettunen  Finlandia 26.56 12.1 5.26 5.43 22.79 QF
7. 11 Jesper Björnlund  Szwecja 26.21 12.5 4.45 5.59 22.54 QF
8. 9 Cedric Rochon  Kanada 26.14 12.3 4.58 5.63 22.51 QF
9. 6 Aleksandr Smyszlajew  Rosja 25.21 12.1 4.23 6.07 22.40 QF
10. 17 Arttu Kiramo  Finlandia 26.29 12.4 4.20 5.55 22.15 QF
11. 4 Patrick Deneen Stany Zjednoczone USA 25.93 12.5 3.81 5.73 22.04 QF
12. 10 David Digravio Stany Zjednoczone USA 27.15 12.5 4.19 5.15 21.44 QF
13. 15 Joseph Discoe Stany Zjednoczone USA 27.27 12.5 4.06 5.09 21.65 QF
14. 30 Jussi Penttala  Finlandia 26.44 11.9 4.10 5.48 21.48 QF
15. 25 Tevje Lie Andersen  Norwegia 26.48 11.1 4.50 5.47 21.07 QF
16. 32 Per Spett  Szwecja 26.89 11.5 4.27 5.27 21.04 QF
17. 28 Vinjar Slåtten  Norwegia 25.27 10.6 4.31 6.04 20.95
18. 13 Nishi Nobuyuki  Japonia 26.64 11.9 3.61 5.39 20.19
19. 18 Siergiej Wołkow  Rosja 25.12 11.4 3.25 6.11 20.79
20. 31 Sam Hall  Australia 27.18 11.5 3.99 5.13 20.62
21. 12 Shō Endō  Japonia 25.73 10.8 3.92 5.82 20.54
22. 26 Lukáš Vaculík  Czechy 28.21 10.9 3.89 4.65 19.44
23. 29 Giacomo Matiz  Włochy 28.05 11.0 3.71 4.72 19.43
24. 27 David Graham  Australia 28.59 10.6 3.97 4.47 19.04
25. 35 Václav Novák  Czechy 27.64 8.6 2.77 4.92 16.29
26. 38 Pablo Lafranchi  Szwajcaria 28.93 8.8 3.09 4.31 16.20
27. 24 Adam Gummesson  Szwecja 28.04 4.7 4.55 4.73 13.98
28. 42 Gustav-Muus Thorkilsen  Dania 32.13 8.1 2.87 2.79 13.76
29. 33 Gi-Chan Yoon  Korea Południowa 35.29 4.5 2.51 1.30 8.31
30. 44 Kim Ji-hyon  Korea Południowa 32.94 4.5 1.39 2.41 8.30
31. 41 Bradley Stephenson Południowa Afryka RPA 33.87 1.3 2.57 1.97 5.84
32. 37 Juuso Lahtela  Finlandia 45.36 0.3 2.23 0.0 2.60
33. 40 Renze Sun  Chiny 38.66 2.0 0.42 0.0 2.53
34. 8 Bryon Wilson Stany Zjednoczone USA DNF
35. 43 Andrew Longley  Wielka Brytania DNS

Finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodniczka Państwo Czas Punkty Łącznie
Skręty Skoki Czas
Gold medal icon.svg 1 Guilbaut Colas  Francja 23.87 14.3 5.26 6.70 26.26
Silver medal icon.svg 3 Alexandre Bilodeau  Kanada 23.87 14.3 4.66 6.70 25.66
Bronze medal icon.svg 2 Mikaël Kingsbury  Kanada 25.06 13.6 5.83 6.14 25.57
4. 5 Jeremy Cota Stany Zjednoczone USA 25.06 13.4 5.20 6.14 24.74
5. 6 Aleksandr Smyszlajew  Rosja 24.37 12.5 5.25 6.46 24.21
6. 4 Patrick Deneen Stany Zjednoczone USA 24.28 12.7 4.93 6.51 24.14
7. 9 Cedric Rochon  Kanada 26.11 13.2 4.88 5.64 23.72
8. 34 Ville Miettunen  Finlandia 25.12 12.0 5.32 6.11 23.34
9. 10 David Digravio Stany Zjednoczone USA 26.00s 12.9 4.78 5.69 23.37
10. 7 Pierre-Alexandre Rousseau  Kanada 25.19 12.5 4.56 6.08 23.14
11. 11 Jesper Björnlund  Szwecja 25.31 12.5 4.18 6.02 22.70
12. 17 Arttu Kiramo  Finlandia 26.15 12.5 4.49 5.62 22.61
13. 15 Joseph Discoe Stany Zjednoczone USA 25.77s 12.4 4.36 5.80 22.56
14. 25 Tevje Lie Andersen  Norwegia 25.84s 9.8 4.78 5.77 20.35
15. 32 Per Spett  Szwecja 38.76s 4.2 3.33 0.0 7.53
16. 30 Jussi Penttala  Finlandia DNF

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]