Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Dowolnym 2011 - muldy podwójne kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Muldy podwójne kobiet na MŚ 2011
Złoty medal Złoty medal Kanada Jennifer Heil
Srebrny medal Srebrny medal Kanada Chloé Dufour-Lapointe
Brązowy medal Brązowy medal Stany Zjednoczone Hannah Kearney

Zawodniczki o mistrzostwo świata w Muldach podwójnych walczyły 5 lutego w Deer Valley na trasie Champion. Mistrzostwa świata sprzed dwóch lat nie obroniła Japonka Aiko Uemura, która nie brała udziału w tych mistrzostwach. Nową mistrzynią świata została Kanadyjka Jennifer Heil, jest to już jej drugi złoty medal na tych mistrzostwach, bowiem 3 dni wcześniej zdobyła złoto w jeździe po muldach. Srebrny medal wywalczyła młoda Kanadyjka Chloé Dufour-Lapointe, natomiast srebrna medalistka sprzed trzech dni Amerykanka Hannah Kearney zdobyła brąz.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodniczka Państwo Czas Punkty Łącznie Uwagi
Skręty Skoki Czas
1. 1 Hannah Kearney Stany Zjednoczone USA 30.42s 13.60 4.84 5.83 24.27 Q
2. 2 Jennifer Heil  Kanada 29.47s 13.10 4.56 6.21 23.87 Q
3. 6 Heather McPhie Stany Zjednoczone USA 29.89s 12.60 4.50 6.0 23.14 Q
4. 11 Chloé Dufour-Lapointe  Kanada 30.29s 11.80 5.04 5.88 22.72 Q
5. 3 Audrey Robichaud  Kanada 31.45s 12.60 4.20 5 5.4 22.22 Q
6. 7 Eliza Outtrim Stany Zjednoczone USA 32.28s 12.30 4.68 5.08 22.06 Q
7. 10 Riegina Rachimowa  Rosja 31.21s 11.90 4.62 5.5 22.03 Q
8. 4 Kristi Richards  Kanada 30.43s 11.60 4.38 5.82 21.80 Q
9. 12 Marika Piertachija  Rosja 31.78s 11.30 4.09 5.2 20.67 Q
10. 9 Nikola Sudová  Czechy 32.53s 11.90 3.66 4.98 20.54 Q
11. 8 Jekatierina Stolarowa  Rosja 31.12s 10.20 4.74 5.55 20.49 Q
12. 34 Brittney Cox  Australia 32.51s 11.20 4.20 4.99 20.39 Q
13. 21 Arisa Murata  Japonia 32.11s 10.40 4.58 5.15 20.13 Q
14. 25 Kayla Snyderman Stany Zjednoczone USA 32.64s 11.30 3.84 4.94 20.08 Q
15. 13 Anastasija Gunczenko  Rosja 31.90s 11.20 3.24 5.24 19.68 Q
16. 14 Deborah Scanzio  Włochy 34.45s 10.40 4.80 4.22 19.42 Q
17. 23 Tereza Vaculíková  Czechy 32.60s 9.90 4.50 4.96 19.33
18. 22 Marina Kaffka  Niemcy 32.04s 10.50 3.60 5.18 19.28
19. 29 Nicole Parks  Australia 32.41s 8.30 4.08 5.03 17.41
20. 33 Junko Hoshino  Japonia 33.60s 8.40 3.96 4.56 16.92
21. 32 Ellie Koyander  Wielka Brytania 34.53s 8.90 3.60 4.18 16.68
22. 31 Seo Jee-won  Korea Południowa 36.27s 8.00 3.06 3.49 14.55
23. 28 Samanta Gobbi  Szwajcaria 37.82s 8.00 2.99 2.87 13.86
24. 26 Reyes Santa Olalla  Hiszpania 39.37s 4.90 3.13 2.25 10.28
25. 27 Yang Xue  Chiny 48.63s 2.10 1.17 0.00 3.27
26. 35 Shao Junhan  Chiny 45.93s 1.50 1.02 0.00 2.52
DNS - nie wystartowała      DNF - nie ukończyła      Q - awans do 1/8 finału

Faza Finałowa[edytuj | edytuj kod]

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Kraj Para Zjazd 1 Zjazd 2 Uwagi
1 14 Deborah Scanzio  Włochy 1
2 1 Hannah Kearney Stany Zjednoczone USA 1
3 4 Kristi Richards  Kanada 2
4 12 Marika Piertachija  Rosja 2
5 34 Brittney Cox  Australia 3
6 3 Audrey Robichaud  Kanada 3
7 11 Chloé Dufour-Lapointe  Kanada 4
8 21 Arisa Murata  Japonia 4
9 6 Heather McPhie Stany Zjednoczone USA 5
10 25 Kayla Snyderman Stany Zjednoczone USA 5
11 8 Jekatierina Stolarowa  Rosja 6
12 7 Eliza Outtrim Stany Zjednoczone USA 6
13 10 Riegina Rachimowa  Rosja 7
14 9 Nikola Sudová  Czechy 7
15 13 Anastasija Gunczenko  Rosja 8
16 2 Jennifer Heil  Kanada 8

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Kraj Para Zjazd 1 Zjazd 2 Uwagi
1
2
3
4
5
6
7
8

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Kraj Para Zjazd 1 Zjazd 2 Uwagi
1
2
3
4

Finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Kraj Para Zjazd 1 Zjazd 2
Gold medal icon.svg
Silver medal icon.svg
Bronze medal icon.svg
4

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]