Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Dowolnym 2011 - muldy podwójne mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Muldy podwójne mężczyzn na MŚ 2011
Złoty medal Złoty medal Kanada Alexandre Bilodeau
Srebrny medal Srebrny medal Kanada Mikaël Kingsbury
Brązowy medal Brązowy medal Japonia Nobuyuki Nishi

Zawodnicy o medale mistrzostw świata walczyli 5 lutego na trasie Champion w kurorcie Deer Valley, położonym w stanie Utah. Mistrzostwa świata z 2009 roku obronił Kanadyjczyk Alexandre Bilodeau, drugi był także reprezentant Kanady Mikaël Kingsbury. Natomiast brązowy medal wywalczył Japończyk Nobuyuki Nishi.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodnik Państwo Czas Punkty Łącznie Uwagi
Skręty Skoki Czas
1. 3 Alexandre Bilodeau  Kanada 25.26 13.70 5.41 6.04 25.15 Q
2. 2 Mikaël Kingsbury  Kanada 25.78 13.20 5.69 5.80 24.69 Q
3. 1 Guilbaut Colas  Francja 24.69 14.00 4.23 6.31 24.54 Q
4. 4 Patrick Deneen Stany Zjednoczone USA 24.97 13.00 4.69 6.18 23.87 Q
5. 5 Jeremy Cota Stany Zjednoczone USA 25.20 13.00 4.64 6.07 23.71 Q
6. 6 Aleksandr Smyszlajew  Rosja 25.84 12.80 4.64 5.77 23.21 Q
7. 9 Cedric Rochon  Kanada 25.78 12.40 4.93 5.80 23.13 Q
8. 18 Siergiej Wołkow  Rosja 25.30 12.90 4.04 6.02 22.96 Q
9. 11 Jesper Björnlund  Szwecja 26.34 12.90 4.25 5.53 22.68 Q
10. 17 Arttu Kiramo  Finlandia 25.71 11.90 4.86 5.83 22.59 Q
11. 34 Ville Miettunen  Finlandia 25.88 12.40 4.33 5.75 22.48 Q
12. 13 Nobuyuki Nishi  Japonia 25.57 12.40 3.82 5.90 22.12 Q
13. 15 Joseph Discoe Stany Zjednoczone USA 26.49 12.10 4.40 5.46 21.96 Q
14. 32 Per Spett  Szwecja 26.51 12.30 4.06 5.45 21.81 Q
15. 14 Marc-Antoine Gagnon  Kanada 26.86 11.70 4.76 5.29 21.75 Q
16. 29 Giacomo Matiz  Włochy 27.31 11.70 4.57 5.07 21.34 Q
17. 30 Jussi Penttala  Finlandia 26.19 10.8 4.85 5.60 21.25
18. 20 Sho Kashima Stany Zjednoczone USA 26.60 11.50 4.02 5.41 20.93
19. 31 Sam Hall  Australia 27.08 11.70 3.96 5.18 20.84
20. 26 Lukáš Vaculík  Czechy 27.20 11.50 3.88 5.12 20.50
21. 35 Václav Novák  Czechy 27.77 11.60 3.76 4.85 20.21
22. 25 Tevje Lie Andersen  Norwegia 26.78 11.0 3.86 5.32 20.18
23. 37 Juuso Lahtela  Finlandia 29.35 10.8 4.71 4.11 19.62
24. 27 David Graham  Australia 28.64 9.70 3.52 4.44 17.66
25. 38 Pablo Lafranchi  Szwajcaria 28.12 9.40 3.56 4.69 17.65
26. 43 Andrew Longley  Wielka Brytania 31.33 8.70 3.57 3.17 15.44
27. 28 Vinjar Slåtten  Norwegia 24.12 4.50 3.40 6.58 14.48
28. 12 Shō Endō  Japonia 29.84 6.00 3.63 3.88 13.51
29. 7 Pierre-Alexandre Rousseau  Kanada 31.74 6.10 2.72 2.98 11.80
30. 41 Bradley Stephenson Południowa Afryka RPA 35.36 5.70 2.83 1.26 9.79
31. 24 Adam Gummesson  Szwecja 41.37 3.50 2.30 0.00 5.80
32. 40 Renze Sun  Chiny 40.63 4.20 0.42 0.00 4.62
33. 42 Gustav-Muus Thorkilsen  Dania DNF
34. 44 Kim Ji-hyon  Korea Południowa DNF
DNS - nie wystartowała      DNF - nie ukończyła      Q - awans do 1/8 finału

Faza Finałowa[edytuj | edytuj kod]

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Kraj Para Zjazd 1 Zjazd 2 Uwagi
1 3 Alexandre Bilodeau  Kanada 1
2 29 Giacomo Matiz  Włochy 1
3 18 Siergiej Wołkow  Rosja 2
4 11 Jesper Björnlund  Szwecja 2
5 5 Jeremy Cota Stany Zjednoczone USA 3
6 13 Nobuyuki Nishi  Japonia 3
7 15 Joseph Discoe Stany Zjednoczone USA 4
8 4 Patrick Deneen Stany Zjednoczone USA 4
9 1 Guilbaut Colas  Francja 5
10 32 Per Spett  Szwecja 5
11 34 Ville Miettunen  Finlandia 6
12 6 Aleksandr Smyszlajew  Rosja 6
13 9 Cedric Rochon  Kanada 7
14 17 Arttu Kiramo  Finlandia 7
15 14 Marc-Antoine Gagnon  Kanada 8
16 2 Mikaël Kingsbury  Kanada 8

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Kraj Para Zjazd 1 Zjazd 2 Uwagi
1
2
3
4
5
6
7
8

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Kraj Para Zjazd 1 Zjazd 2 Uwagi
1
2
3
4

Finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Kraj Para Zjazd 1 Zjazd 2
Gold medal icon.svg
Silver medal icon.svg
Bronze medal icon.svg
4

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]